A Tatabánya a végén omlott össze a Veszprém ellen

2010.11.10. 19:42
Pérez volt a Veszprém vezére (Fotó: Czagány Balázs, archív)
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójából előrehozott mérkőzésen a címvédő, az idényben még veretlen MKB Veszprém második félidei jó játékának köszönhetően Pérez Carlos vezetésével 29–21-re győzött az előző szezon bronzérmese, a Tatabánya otthonában.

A Szeged elleni szombati, végletekig kiélezett csata után Tatabányán az első félidőben nagyon szoros mérkőzést játszott az MKB Veszprém.

A 18. percig egy gólnál többel egyik csapat sem vezetett – ekkor a tatabányai Kiss Ádám harmadik találatának köszönhetően 8–7-re a hazaiak vezettek. Ezt követően viszont időt kért a vendégek mestere, Mocsai Lajos, ami megtette a hatását, egymás után négy veszprémi gól következett. A két átlövő, Marko Vujin és Carlos Pérez mellett a szélről is eredményesek voltak a vendégek, mindkétszer a jobbszélső, Gulyás Péter révén.

A korábbi veszprémi irányítót, Ivo Díazt ezen a meccsen nélkülöző Tatabánya azonban nem omlott össze, Debre Viktor időt kért, aminek köszönhetően a hazaiak rendezték a soraikat védekezésben, így nem nőtt tovább a különbség. A szünetben 14–12-re vezetett a Veszprém.

A Tatabánya komolyan gondolta, hogy meglepi a címvédőt – a második félidőben három perc alatt egyenlítettek a hazaiak, pedig a félidő első gólját még a veszprémiek szerezték a játékrészt irányítóként kezdő Nagy Kornél révén.

16–16 után a gólok helyett inkább a kiállítások számát szaporították a csapatok. A második félidőben 20 perc alatt nyolcszor küldtek ki valakit kettő percre a játékvezetők, ebben volt páros kiállítás is (az első félidőben összesen három kiállítás volt). A mérkőzés ezen szakaszából elsősorban a Pérez Carlos vezette Veszprém jött ki jobban – az átlövő rövid idő alatt háromszor is eredményes volt, a Tatabánya elrontott két hétméterest (előbb Harsányi Gergely, majd Lele Ákos is hibázott), a vendégek pedig 22–18-ra megléptek, ez pedig döntőnek bizonyult.

A Veszprém fokozatosan növelte előnyét és a nyolcgólos Pérez vezetésével végül 29–21-re győzött.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA
12. FORDULÓ
TATABÁNYA CARBONEX KCMKB VESZPRÉM   21–29 (12–14)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző. V: Nagy F., Túróczy
TATABÁNYA: SZENTE – KEKEZOVICS 6, Halász, Lele 3 (1), Pordán 3, Harsányi, KISS Á. 7 (2). Cs: SZABÓ GY., DÉNES 1, Sutka, Urban 1, Kanyó Á., Kocsis Cs. Edző: Debre Viktor
VESZPRÉM: FAZEKAS – GULYÁS 4, Sulic 2, Laluska, LUSNYIKOV, Terzic 1, Iváncsik G. 1. Cs: Császár, VUJIN 6 (2), VILKOVSZKI 2, PÉREZ 8, Korazija 2, Nagy K. 3. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 15. p.: 5–6. 22. p.: 8–11. 38. p.: 17–16. 42. p.: 17–20. 54. p.: 20–25
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Debre Viktor: – A világ egyik legerősebb csapata ellen megpróbáltuk megoldani a feladatot. Készültünk erre a mérkőzésre, hiszen kötelességünk, hogy mindenki ellen a maximumot nyújtsuk. A végén kijött a nagyobb erő- és tudásbeli különbség.
Mocsai Lajos: – Komoly, nagy meccset játszottunk, a Tatabánya nagyon jól megtervezte a védekezését. Ebben a csodálatos légkörben kicsit siettettük a támadásaink befejezését. Ez az első félidőben nem sikerült. Szünet után lépésről lépésre őröltük fel ellenfelünk erejét.
 A nap másik meccsén: Ferencváros–Pick-Szeged  24–25