Egy gól döntött: fontos két veszprémi pont a Löwen ellen

2013.09.29. 17:00
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának rangadóján az MKB-MVM Veszprém óriási csatában 30–29-re legyőzte a német Rhein-Neckar Löwent. A hazai csapat remekül kezdett, a folytatásban azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, a német csapat a második játékrészben többször egyenlített, ám a vezetést végül nem sikerült megszereznie: Chema Rodríguez találata a Veszprém javára döntött.

Momir Ilics a Veszprém húzóembere volt támadásban (Fotó: Czerkl Gábor)

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A Veszprém kezdte a mérkőzést. Gulyás, Nagy L., Sulic, Chema Rodríguez, Ilics, Ugalde a kezdő támadó sor, Alilovic a kapuban, Schuch jött védekezésben Ilics helyére, továbbá Terzic is védekezik. Nagy átlövése nyitotta a gólok sorát, majd két szép Alilovic-védés után Chema talált be. Petersson gyorsan megkapta az első kétpercet, a Veszprém pedig nagyon kemény védekezéssel kezdett. Chema passza után Sulic dobta az újabb gólt, majd Nagy labdaszerzése után Gulyás fejezte be a lerohanást. 4–0

6–10. perc: A 6. perc elején Nagyot kiállították – jogosan –, és Ekdahl du Rietz betörésével megszületett az első Löwen-gól. Ilics emberhátrányból is megtalálta a rést Niklas Landin lába mellett, Gensheimer pedig a szélről lőtt szép, húzott gólt. Ilics a Roggisch-sal felálló vendégfalat is átlőtte, Alilovic pedig másodjára már kifogott Gensheimeren. Sulic találata után Gudmundur Gudmundsson nem meglepő módon időt kért, ami után Myrhol értékesített egy kipattanót. 7–3

11–15. perc: Gensheimer okos passza után Gedeon Guardiola, majd Ekdahl du Rietz faragott a hátárnyon – 45 mp alatt hármat dobott a vendégcsapat… Sőt, Nagy kihagyott helyzete után ismét Gedeon Guardiola volt eredményes lerohanás végén. A vendégek egymást követő négy találata után Ugalde törte meg a veszprémi gólcsendet, amire remek lefordulás után Myrhol válaszolt. A túloldalon Sulic először rontott beállóból, Chema Rodríguez viszont tíz méterről dobott szinte csak rá jellemző szlalomléptes gólt. 9–7

16–20. perc: Terzic hetest harcolt ki, ami mellé a játékvezetők adtak egy ajándék kétpercet is Groettzkinek, Ilics bedobta a büntetőt. Másodpercekkel később Nagy László ellen szabálytalankodtak ziccerben, Ilics hetesét ezúttal azonban hárította Landin. A Löwen újabb gól nélkül megúszta az emberhátrányt, a túloldalon viszont Nagy László futott bele kétpercbe – a másodikba. Chema hátrányból tudta növelni az előnyt, ismét néggyel vezetett a Veszprém. Ekdahl du Rietz lábbal verte meg Terzicet, majd átejtette Alilovicot, miközben Ortega cserélt a szélen (Gulyás helyett Iváncsik Tamás), és hátrányban érkezett pluszemberként Iváncsik Gergő is. Sulic is kétpercet kapott ki, miután ő sem tudta megfogni Ekdahl du Rietzet. A hetest Gensheimer bevágta, de hogy: leültette a kapust, majd a léc alá vágta a labdát. 11–9

21–25. perc: Ilics szerzett lekövethetetlenül gyors gólt csukóból, majd ismét Myrhol szólt hozzá a meccshez. Támadásban Nagy László helyét Gulyás vette át, ám a Veszprém eladta a labdát, Gedeon Guardiola viszont ziccert hibázott, pontosabban Alilovic mutatott be óriási bravúrt. Ilics továbbra is a veszprémiek legjobbja volt támadásban, gyönyörű elhajlásos lövése volt volt az 5. gólja, majd jött a 6. is! Néhány másodperccel később viszont a Harbok elleni szabálytalanság miatt ő is kiszállt két percre, az előnyt Petersson gyorsan ki is használta.14–11

26–30. perc: Ortega beküldte Ruesgát és Dzsamalit is, a hetest viszont Nagy harcolta ki, és Iváncsik Tamás pattintotta be. Myrhol gólja után Ortega kért időt. Dzsamali tett róla, hogy a németeknek továbbra is legyen gondjuk az átlövésekkel, igaz, Manojlovics is megmutatta nagyszerű súlypontemelkedését. Egy őrült rohanást hozó egy percet Iváncsik Gergő zárt le lerohanásgóllal. Myrhol továbbra is rendkívül gólerős volt, s ugyan még mindkét csapat vezetett támadást, ez jelentette a zárszót az első félidőben. 17–14

31–35. perc: A második félidő is kétperccel kezdődött, Sulic ment ki, Gensheimer pedig hetesgólt dobott. Schuch Timuzsin lehetőséget kapott támadásban, veszprémi passzív játék után Sigurmansson hozta fel egy gólra a sárga mezeseket. Nagy, Sigurmansson, Nagy volt a gólszerzők sorrendje, a sormintát Groetzki törte meg. 19–18

36–40. perc: Egy támadáson belül Sulic és Ugalde is csak közel járt a gólhoz (Landin védett, ill. kapufa), Ilics viszont zseniális pattintott gólt szerzett. Groetzki lőtt könnyű gólt, Ilicsre viszont remek figurát játszott ki a hazai csapat, amire a nem sokkal korábban először pályára lépő Isaias Guardiola válaszolt. Groetzki a 40. percben egyenlített. 21–21

41–45. perc: Carlos Ortega időkérése után Sulic jött vissza beállóba és szerzett gólt, majd pillanatokkal később Ilics köszönt be újra. Chema eladott labdája után ismét Groetzki rohant le, majd Nagy tört be. Schuch megúszott egy kétpercet Ekdahl du Rietz-cel szemben, ám a hetes járt, Gensheimer be is dobta. 24–23

46–50. perc:Ruesga is betörés után szerezte meg az első veszprémi BL-gólját, majd rögtön jött a második is, ami után Gudmundsson tette le a zöld lapot a zsűriasztalra. Ekdahl du Rietz gólja után veszprémi hetes következett, ami Landinról centikkel mellé pattant. A túloldalon is büntető jött és vele együtt Fazekas, akinek viszont nem volt esélye Gensheimer ejtésével szemben. Sigurmansson újra egyenlített, ám Dzsamali tartotta az előnyt a bakonyiaknál. 27–26

51–55. perc: Alilovic védése után kinyitotta védekezését a Löwen, ám Ruesga gyorsan megtalálta az ellenszert. A túloldalon Schmid lövése becsorgott, két eredménytelen támadás után viszont a befutó Iváncsik Tamás visszaállította a kettőt. Újabb hetes, újabb gól Gensheimertől. Dzsamali lövését Landin fogta, az indítást azonban Sulic leszedte. 29–28

55–60. perc: Az utolsó öt percbe lépve tovább növelték az agresszivitást a védelmek, Ekdahl du Rietz viszont megtalálta a rést. Chema labdát veszített, a Löwen viszont nem tudott gyorsan indulni, és sikerült kivédekezni a támadást. Ilics nagy helyzetben csúnyán fölé lőtt, amikor másfél perc maradt. Schmid elesett, a labdával Chema ment végig, és bedobta. Gudmundsson 31 másodperccel a vége előtt időt kért, a németek hét mezőnyjátékossal támadtak, Schmid lőtt, a labda Alilovic közreműködésével a kapufán csattant. A Veszprém 30–29-re nyert a Löwen ellen.

(A Digi Sport felvétele)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MKB MVM Veszprém–Rhein Neckar Löwen (német) 30–29 (17–14)
Veszprém, 5000 néző. V: Dentz, Reibel (franciák)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 1, NAGY L. 4, Rodríguez 4, SULIC 3, ILICS 9 (1), Ugalde 1. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Terzic, Iváncsik T. 2 (1), Iváncsik G. 1, RUESGA 3, Dzsamali 2, Pesics
LÖWEN: LANDIN – GROETZKI 4, Petersson 1, G. Guardiola 2, MYRHOL 5, EKDAHL DU RIETZ 4, Gensheimer 6 (5), Csere: Schmid 2, I. Guardiola 1, Prodanovics, Roggisch, Manojlovics 1, Gorbok, Sigurmannsson 3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–0. 10. p.: 7–2. 12. p.: 7–6. 19. p.: 11–7. 22. p.: 12–10. 27. p.: 16–12. 34. p.: 19–17. 40. p.: 21–21. 45. p.: 24–23. 47. p.: 26–24. 50. p.: 26–26. 54. p.: 29–27
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5