Egy félidőig tartotta a Veszprém tempóját a Csehovszkije Medvegyi

2014.09.27. 15:54
Ilics tarthatatlan volt a Medvegyi otthonában, 11 gólt szerzett (Fotó: NS-archív)
Az MKB-MVM Veszprém a Csehovszkije Medvegyi elleni 37–32-es idegenbeli sikerrel kezdte meg szereplését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2014–2015-ös idényében. A magyar csapat a szünetben még csak 19–17-re vezetett, ám a második félidőben állva hagyta a végén kozmetikázó orosz ellenfelét.

Már a találkozó elején látszott, hogy ez a mérkőzés nem a védekezésről fog szólni, megállás nélkül „potyogtak” a gólok. Ilics óriási formában játszott, előbb hetesekből, majd átlövésekből is rendre mattolta az időnként nagyon belelendülő Gramszot, hiába volt azonban többször két-három gól is a csapatok között (9–12), az oroszok sehogy sem akartak leszakadni (12–12).

A hazaiak részéről különösen Gyereven volt dicsérhető, aki félelmetes bombákkal tartotta meccsben csapatát, a veszprémi oldalról Ugalde és Sulic is tarthatatlannak tűnt, igaz, utóbbi két kiállítása miatt hamar visszafogottabb szerepet kapott.

SZAVAZÁS

Meddig jut az MKB-MVM Veszprém a férfi kézilabda BL-ben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A szünetre 19–17-es magyar előnnyel érkeztek a csapatok, a fordulást követően Ilics és a ziccereket változó hatékonysággal értékesítő Marguc is betalált, először volt négy a felek között (17–21).

A második félidőben nagyobb fordulatszámra kapcsoltak védekezésben a veszprémiek, ez pedig könnyű indulások sorát hozta magával, és 23–19 után gyorsan ellépett 27–19-re a Veszprém.

A nyolcgólos különbség az 53. percig fennállt (26–34), az ekkor már szinte csak a második sorával játszó magyar csapat győzelme a hajrában sem forgott veszélyben, bár a különbség végül csökkent (32–37).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

C-CSOPORT
CSEHOVSZKIJE MEDVEGYI (orosz)–MKB-MVM VESZPRÉM 32–37 (17–19)
Csehov, 1500
néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
MEDVEGYI: Gramsz – Kovaljov 4 (3), Selmenko 3, KOTOV 6, CSERNOIVANOV 5, Zsitnyikov 2, Ostacsenko. Csere: Pavlenko, Grusko (kapusok), Andrejev 2, GYEREVEN 9, Otrezov, Kornjov 1. Edző: Vlagyimir Makszimov
VESZPRÉM: MIKLER – CHEMA RODRÍGUEZ 1, SULIC 7, NAGY L. 1, Schuch, Terzic, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus), ILICS 11 (7), Marguc 4, Nilsson 2, Gulyás P., Zeitz 1, Ruesga 1, UGALDE 8. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 5–5. 18. p.: 9–12. 24. p.: 13–13. 29. p.: 16–17. 35. p.: 19–23. 39. p.: 19–27. 45. p.: 21–29. 49. p.: 24–32. 55. p.: 28–35.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/7
VLAGYIMIR MAKSZIMOV, a Csehov edzője:
– Sok fiatal játékosunknak még nincs nemzetközi tapasztalata. Ezért jó, hogy az első BL-meccset erős csapattal játszottuk. Amikor védekezést váltott a Veszprém, a támadásaink akadoztak. Nagyon sok jól védekező játékosa van a magyar csapatnak.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – A Medvegyi jól játszott, különösen támadásban jeleskedett. Akadt néhány játékosa, akikről nem volt információnk, és ők ma kitettek magukért. Jól játszottunk támadásban, de nem mutattuk meg a tudásunkat védekezésben.

A CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Celje (szlovén)–Vardar Szkopje (macedón) 26–27 (12–12)
Löwen (német)–Montpellier (francia) 35–24 (18–11)

B-CSOPORT
Wisla Plock (lengyel)–Besiktas (török) 28–19 (13–7)

60. Véget ért a mérkőzés.
60.
Ruesga elhajlásból ront, Alilovic még véd egyet.
60. Gyereven
szétlövi a bal felsőt. 32–37
59. Zeitz
megunja, vág egy gólt. 31–37
59.
Zeitz passzát elcsípik, Gyereven viszont akkorát pattint, hogy kirepült a labda a játéktérről.
58.
Zeitz ellépi, Selmenko pedig 9-ről a jobb alsóba lőtt. 31–36
57. Zeitz ellépi, Kornyev ziccerét viszont Alilovic védi.
54.
Alilovicot elsőre a kapufa még kisegíti, Andrejev viszont ziccerben nem ront. 27–34
53.
Labdaszerzés, Ugalde indul, és a jobb alsóba lő. 26–34
52.
Grusko sem tudja védeni Ilics lövését, bár beleér. 26–33
52. Most Nilsson harcol ki hetest.
52.
Zeitz rossz passza után fordulnak az oroszok, Csernoivanov újabb ziccert értékesít. 26–32
51.
Zeitz lent marad egy ütközés után, Gyereven pedig éles szögből megszerzi a nyolcadik gólját. 25–32
50.
Alilovic érkezik a kapuba. Eladjuk elöl.
44.
Gramsz, kapufa, Gramsz a labda útja. Csernoivanov kap parádés bejátszást Gyereventől, és megtöri az orosz gólcsendet. 21–28
43.
Otrezov elhajlásból nem talál kaput.
42. Ilicset blokkolják, de Mikler parádésat véd Kornyev ziccerénél is!
42.
Nem, nem. Mikler Gyerevenét is védi!
42.
Jöhet az újabb hazai próbálkozás.
41.
Kovaljov már nem hibátlan, Mikler védi a büntetőt.
38.
Terzic szerez labdát, Marguc robog, de felborítják, Zsitnyikov két percre kiáll.
37.
Mikler védi Gyereven megpattanó lövését, Sulic pedig beállóból a kapuba pattint. 19–25
37.
Jött is az orosz időkérés.
36.
Három a Marguc-igazság, az újabb ajtó-ablak helyzetet már értékesíti. 19–24
36.
Marguc most lefelé lő, de Gramsz védi a ziccert.
35.
Orosz labdaszerzés, Kotov fejezi be az akciót, majd Marguc ziccerből a lécre lő. 19–23
35.
Gyereven ismét a pályán, távoli lövését védi Mikler.
35.
Támadóhiba az oroszoknál, Marguc indul és óriási erővel lő a bal felsőbe. Terzic lent marad, ápolni kell. 18–23
32.
Szép blokk Zsitnyikov lövésénél, Csernoivanov kap ziccerben passzt, de Mikler véd.

30.
Zeitz félpályás lövését védi Gramsz. Véget ért az első félidő.
29.
Zeitz szétlövi a lécet, Mikler érezte Gyereven szándékát, Ugalde ejtése viszont pazar. 15–17
28. Kovaljov
felavatja Alilovicot is, a jobb alsóba lő. 15–16
27.
Gyereven ziccerben a kapufát találja el, de hetes jön.
27.
Nilsson harcol ki újabb veszprémi hetest, Ilics most szép ejtéssel oldja meg a helyzetet. 14–16
26.
Újabb félelmetes bomba, Zsitnyikov zúdít a léc alá. 14–15
25. Ugalde
a szélről a bal alsóba pattint. 13–15
25. Csernoivanov
mehet pihenni két percet. Ruesga fejét találja el.
25. Ilics
nagy góllal felel, Selmenko lövését viszont védi Mikler. 13–14
24. Kovaljov
brutálisan nagy gólt vág a bal felsőbe. 13–13
24.
Mikler újabb hárítása után visszapattan az oroszokhoz, veszprémi szabálytalanság, hetes.
23.
Mikler ziccert véd, Ugalde pedig értékesít, a bal szélről. 12–13
22.
Gramsz véd, Zeitz visszaszerzi, de Nilsson elflegmázza.
22.
Nagy birkózás középen, most a támadóra fújnak.
21.
Ruesga lövését is hárítja Gramsz, Selmenko pedig a hosszúba lő. Ilics kapufája után jöhetnek az oroszok megint. 12–12
20. Zeitz gyönyörű passzából Nilsson kerül ziccerbe, de Gramsz véd. A kipattanó orosz lábat érint, marad a Veszprémnél a labda.
20.
Szépen húzzák végig, Ugalde nem tud belekapni, Kovaljov pedig a jobb szélről a jobb felsőbe lő. 11–12
19.
Nagy újabb betörését követően véd a kapus, nincs gyors ellencsapás, van hazai időkérés.
17. Andrejev
kapott két percet lökésért az előző esetnél.
15. Gyereven
ezúttal lefelé lő, a jobb alsóban köt ki a labda, ő pedig a földön, ápolni kell. 8–9
14.
Mikler kiüti Gyereven bal felsőbe tartó lövését, Sulic pedig tarthatatlan, most a kapu jobb oldalába lő fordulásból. 7–9
13. Sulic
beállóból felel. 7–8
12. Ilics
bal átlövőből be is talál, de Csernoivanov hátrányból is eredményes. 7–7
12. Andrejev
kiállítása után a Veszprém játszhat előnyben.
11. Chema
test mellől talál be, Gyereven viszont kihasználja a rossz védekezést. 6–6
11. Csernoivanov
kap nagyszerű bejátszást, és egyenlít. 5–5
10.
Hátrányban is ziccerig jut a kapust levivő Veszprém, de Iváncsik lövését védi Gramsz.
9. Kovaljov
a kapuba pattint. 4–5
9.
Hazai hetes, Sulic-két perc.
9.
Ismét Kotov és Marguc, viszont most mindketten rontanak.
8. Kotov
engedi el ütemtelenül, Marguc viszont a jobb szélről megszerzi első veszprémi nemzetközi kupagólját. 3–5
7.
Nagy-kapufa, Mikler-védés, Iváncsik Gergő 394. nemzetközi kupagólját szerzi a bal szélről. 2–4
1.
Ziccerben törhettek volna be az oroszok, de lehúzták a szélre, a passz pedig magas lett.
1.
A hazaiak kezdték el a mérkőzést.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi az MKB-MVM Veszprém első BL-mérkőzése.