Bulathtal nem bírt a Fradi, de így is nyert

2012.02.18. 14:21
Szamoránsky Piroska fontos gólokkal vette ki a részét a Ferencváros győzelméből (Fotó: Czerkl Gábor)
A Ferencváros 35–31-re nyert a Veszprém otthonában a női kézilabda NB I szombat kora délutáni mérkőzésén. A mérkőzés legjobbja a hazaiakat erősítő Bulath Anita volt, aki sérüléséből visszatérve 13 gólt szerzett.

Az első gólt Szamoránsky Piroska szerezte, de a válasz egyből érkezett rá egy másik exgyőri beálló, Mayer Szabina jóvoltából. A két játékos ezt követően is csapata legjobbjai közé tartozott, Szamoránsky második góljára – amellyel 2–4-re alakult a mérkőzés állása – a hazaiak edzője, Gyurka János időkéréssel reagált.

Mondanivalója nem hozta meg az általa remélt változást, a sok technikai hibával tarkított első perceket követően a Ferencváros kapta össze magát hamarabb, és lerohanásból, indításból szerzett gólokkal hat góllal elhúzott.

A hazaiaknál a sérüléséből felépült Bulath Anita a padon kezdett, de hamar pályára küldte őt edzője. A válogatott játékos nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe, és vezérletével a Veszprém szépen lassan elkezdte faragni a hátrányát.

A szünetig mínusz négyre sikerült felzárkóznia az első négybe vágyó csapatnak, amely a második félidőt emberelőnyben kezdhette. Ezt ki is használta, két gólra megközelítette a Fradit.

Itt kicsit megtorpantak a hazaiak, aminek következtében a zöld-fehérek ismét elléptek (17–22), ám a hullámvasút tovább folytatódott, a Veszprém zsinórban három gólt dobva újra ellenfele nyomába ért. (20–22)

Egyvalami nem változott, a büntetőknél a kapusoknak nem volt sikerélményben részük: az egyik oldalon Bulath Anita, a másikon Jelena Zsivkovics lőtt hibátlanul a hétméteres vonalról.

Bulath akcióból is rendre eredményesnek bizonyult, de hiába jutott el 13 gólig, csapata eredménytelenül üldözte a Ferencvárost, amely végül 35–31-re győzött.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
VESZPRÉM BARABÁS–FERENCVÁROS 31–35 (14–18)
Veszprém, 800 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VESZPRÉM: Kiss É. – Azari 3, Mayer 3, Emberovics, HORNYÁK D. 3, FARKAS 4, Juhász 2. Cs: Lengyel, Hrankai (kapusok), BULATH 13 (4), Szabadfi 2, Földes V. 1, Borkowska. Edző: Gyurka János
FERENCVÁROS: Abramovics – Kovacsicz 4, Tomori 4, Szucsánszki 4, SZAMORÁNSKY P. 5, ZÁCSIK 6, SZÁDVÁRI 4. Cs: Pastrovics (kapus), Cifra, ZSIVKOVICS 7 (7), Dajka, Szarka A. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–6. 17. p.: 5–12. 21. p.: 8–13. 26. p.: 13–16. 32. p.: 16–18. 37. p.: 17–22. 40. p.: 20–22. 56. p.: 28–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/7
Gyurka János: – Nem tudtuk megfelelő számban értékesíteni a ziccereinket, s ebből több kontragólt is kaptunk. Úgy érzem, megtettünk mindent, hogy szorossá tegyük az eredményt.
Elek Gábor: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk Veszprémben, közepes teljesítménnyel is hoztuk a kötelező győzelmet.
1. Győri Audi ETO KC 18 18 719–425 +294 36
2. FTC 18 15 3 620–543 +77 30
3. Siófok KC 17 10 2 5 494–473 +21 22
4. Váci NKSE 18 10 1 7 511–458 +53 21
5. ÉTV-Érdi VSE 17 10 7 463–458 +5 20
6. Veszprém Barabás KC 18 9 2 7 507–526 –19 20
7. DVSC 18 8 10 494–545 –51 16
8. Budapest Bank Békéscsaba 17 6 3 8 446–493 –47 15