A brazil kézis lányok először vb-döntőben

2013.12.20. 20:44
A brazil szurkolók a döntőben is buzdíthatják a csapatukat (Fotó: Mirkó István)
Brazília 27–21-re nyert Dánia ellen a női kézilabda-világbajnokság elődöntőjében. A dél-amerikai válogatott a házigazda szerbek ellen vívja majd a vasárnapi finálét.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG 2013 (SZERBIA)
ELŐDÖNTŐ
BRAZÍLIA–DÁNIA 27–21 (14–10)
Belgrád, 7000
néző V: Lah, Sok (szlovénok)
BRAZÍLIA:
Nascimento 7, Rodrigues 5, Cavailero, Piedade 4-4, Amorim 3, Rocha 2, Moura, Diniz 1-1
DÁNIA:
Fisker, Hansen, Kristiansen, Gravholt 3-3, Thorsgaard, Jensen, Burgaard 2-2, L. Jörgensen, S. Jörgensen, Norgaard 1-1

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
LENGYELORSZÁG–SZERBIA18–24 (6–14)

Belgrád, 18 326 néző. V: J. Bonaventura, C. Bonaventura (franciák)
LENGYELORSZÁG: Szwed 4, Niedzwiedz, Koniuszaniec, Kulwinska, Semeniuk 2-2, Siodmiak, Grzyb, Kudlacz, Wojtas, Stasiak, Jochymek 1-1
SZERBIA: Lekics 8, Cvijics 5, Damjanovics 4, Zsivkovics, Ognjenovics 2-2, Popovics, Erics, Niszavics 1-1

A döntőben: Brazília–Szerbia, dec. 22., 17.15
A 3. helyért: Dánia–Lengyelország, dec. 22., 14.30

Az energikusabban kezdő brazilok már az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és elléptek három góllal. A dánok nagyon sok technikai hibát követtek el, kapusuk pedig alig találkozott a labdával. A 24. percre az északiak mínusz négyről 10–8-ra feljöttek, de a brazilok egy emberelőnyt remekül kihasználva (3–0-ra nyerték meg) a szünet előtt újra elhúztak (14–10).

A második félidő két brazil góllal kezdődött, a 38. percben pedig a hétmétereseket biztos kézzel értékesítő Nascimento büntetőjével már 20–13-ra vezettek a dél-amerikaiak. Ezután azonban támadásban gödörbe kerültek, Dánia előtt így megnyílt a lehetőség a felzárkózásra. Ez csak félig sikerült a piros-fehéreknek, amiben nagy szerepe volt Barbara Arenhartnak, aki több ziccert is védett ebben az időszakban.

A brazilok 23–20 után egy 4–0-s rohanással döntésre vitték a dolgokat, így készülhetnek történetük első vb-döntőjére.

57. Burgaard ellépi, Piedade pedig alighanem eldönti. 26–20
56. Dánia emberhátrányban nem tud faragni a hátrányán. Amorim visszaállítja az ötgólos különbséget. 25–20
55. Nascimento ezúttal a bal alsóba lő. 24–20
55. Jensent kiállítják, plusz brazil hetes.
54. Kristiansen
hatalmas gólt lő talpról. 23–20
53. Dán labdaszerzés és időkérés.
52. Rossz dán bejátszás.
51. Fisker az újabb ziccerét már nem rontja el. Rocha töri meg a brazil gólcsendet. 23–19
50.
Greve is bemutat egy bravúrt a másik kapuban. Dán belemenés.
49.
Arenhart ismét véd, Da Silva kapufát lő.
48.
Dán labdaszerzés után Fisker egyedül törhet kapura, de Arenhart újabb bravúrt mutat be.

47.
Rodrigues fölé durrant, Jensen lerohanás végén nem hibázik. 22–18
46.
Da Silva belemegy. Jensen óriási helyzetben mellé dobja a labdát.
45. Kristiansen értékesíti a hetest. Arenhart nagy védést mutat be a brazil kapuban. 22–17
45. Amorimot ismét kiszórják.
44.
Kristiansen kapufája után a saját kapusáig pattan vissza a labda.
43. Moura emberhátrányból talál be. Fisker gyorsan válaszol rá. Piedade villan. 22–16
42. Brazil időkérés. Rodriguest leblokkolják. Arenharton már túljutott a labda, de visszavetődve a gólvonalról kiszedte.
41. Gravholt fejez be góllal egy dán akciót. 20–15
41. Amorim lökött nagyot, két percre leülhet.
40.
Kristiansen bejátszása pocsék.
39. Fisker a szélről pontosan céloz. Dán labdaszerzés, Burgaardot kell ápolni, csúnyán „belenézett” Amorim könyökébe. 20–14
38. Cavaleiro ezúttal hetest harcol ki. Nascimento keze nem remeg meg. 20–13
37. Megint Cavaleiro ünnepelheti magát. Hansen nem kíméli magát, gól a jutalma. 19–13
36. Cavaleiro betolja emberét, és ellövi a kapus mellett a labdát. Arenhart véd. 18–12
35. Burgaard bezzeg nem hibázik. 17–12
34. Dán időkérés. Rodrigues labdát lop, de kihagyja a ziccert.
34. Amorim átlövésből válaszol. 17–11
33. Piedade szedi össze a labdát, majd bevágja. Nascimento indulásból eredményes. Kristiansen a levegőben, amolyan svédcsavarral szépít. 16–11
32.
Jensen a kapufát találja telibe.
31. Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ
30. Arenhart védi L. Jörgensen lövését. Rodrigues két eredménytelen lövése zárja a félidőt. 14–10
29. Hansent leütni sem tudják. Poulsen véd, Piedade hiába reklamál hetest. 14–10
28. Rocha is még emberelőnyben lő gólt. 14–9
27. Szép akció végén Piedade talál be. 13–9
26. Cavaleiro előtt szétnyílik a fal, kihasználja. 12–9
26. Burgaard két percre kiáll.
26. Hansen ejt szépen. 11–9
25. Rodrigues lövése bepattan Poulsenről. 11–8
24. Poulsen nagyot véd, majd a dánok kidobják az oldalvonalon a labdát. Burgaard labdaszerzés után belövi a ziccert. 10–8
23. Thorsgaard beállóból eredményes. 10–7
22.
Dalby eladja a labdát. Rossz brazil bejátszás.
21.
Nascimento lövése csemege a dán kapusnak, de az északiak eladják a labdát. A blokkon hal el a brazil lövés.
20. Schumacher lövését védi Arenhart. Időt kér a brazilok dán edzője.
19. Rodrigues tarolta le Norgaardot, két perc a „jutalma”.
12. Nascimento újabb hetest értékesít. 7–4
11. Rodrigues lövése után bepattan a labda a kapus lábai alatt. L. Jörgensen válaszol rá. 6–4
10.
Fisker lövését védi Arenhalt.
9. Amorim eladja a labdát, Kristiansen mellé lövi. Da Silvát küldik ki két percre a szlovén bírók.
8. S. Jörgensen szépít. 5–3
7. Kristiansen vonalra lép, Cavaleiro viszont gólt lő. 5–2
6.
Rossz dán bejátszás után brazil belemenés.
5. Brazil blokk után Nascimento fejezi be a lerohanást. 4–2
4. Gravholt lövi a második dán gólt is. 3–2
3. Rodrigues is megszerzi első gólját. 3–1
2. Nascimento hétméteresből egyenlít, majd Arenhart védése után Diniz ejti át a dán kapust. 2–1
1.Gravholt beköszön. 1–0