Bravúr! A Szeged 1287 nap után legyőzte a Veszprémet

2011.10.29. 12:53
Zubai háromszor vette be a veszprémi kaput (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kézilabda NB I rangadóján a Szeged fantasztikus második félidei játékának köszönhetően, mínusz öt gólról fordított, és 1287 nap után újra legyőzte a Veszprémet, 24–23-ra.

PICK-SZEGED–MKB VESZPRÉM

Az első, elrontott szegedi támadás után Iváncsik Gergő találatával a Veszprém szerezte meg a vezetést, de nem sokáig volt a vendégeknél az előny, ugyanis Laluska Balázs kiállítása után Nagy Norbert góljával egyenlítettek a hazaiak. 1–1

Az emberelőnyből többre nem futotta a Szeged erejéből, majd miután kiegészültek a vendégek, Marko Vujin heteséből vissza is vette a vezetést a Veszprém. Öt perc után mégis 2–2 állt az eredményjelzőn Nagy kiváló szélső betörése után.

Ezek után azonban a bajnokcsapat pillanatai következtek, három gyors lerohanás és három vendéggól után már 2–5-öt mutatott az eredményjelző. A veszprémi megugrásból Vujin, Renato Sulic és Iváncsik Gergő is góllal vette ki a részét.

Hazai időkérés után egy Buday Dániel-átlövésgól, majd a második vendégkiállítás következett, az előnyből pedig Nagy Norbert már a harmadik gólját szerezte a jobb szélről, amire Iváncsik Tamás válaszolt a másik oldalon még emberhátrányból. 4–6

Sulic ahogy visszatért a kettőperces kiállításból, egy indításból szerzett találattal jelezte, újra ott van a pályán. 4–7

Hazai szempontból továbbra sem folytatódott jól a mérkőzés, hiszen előbb a veszprémi kapus, Mirko Alilovic akadályozta meg a felzárkózást, majd Bajorhegyi Ádámot kiállították, Vujin pedig büntetőt lőhetett, de a második hétméteresét nem tudta értékesíteni – Tatai Péter hárított. Csakúgy, mint nem sokkal később Császár Gábor büntetőjénél.

A másik oldalon Zubai Szabolcs harcolt ki hetest, ezt Buday értékesítette is, így kisebb gólszünet után 5–7-re módosult az állás.

Tatai két nagyszerű védése után sem tudott tovább közeledni a szegedi csapat, ezúttal egy Vadkerti-belemenés miatt akadt meg a támadás.

A 16. percben beállt a vendégekhez Carlos Pérez, majd Sulic lőtte éles szögből a bal felső sarokba a harmadik gólját. 5–8

Két újabb, kapusok által védett próbálkozás után Buday lőtt laposan kilencről a bal sarokba – ő is harmadik találatát szerezte –, majd Tatai újabb stopja után Frantisek Sulc pattintott lövése került a kapuba. 7–8

Pérezt azonban a túloldalon szabálytalanul sem tudták megállítani, gólja mellé még Czina Józsefet még ki is állították. 7–9

Egy passzív játék után Császár jobb felsőbe vágódó labdájával ismét három volt a különbség, majd Zubai harcolt ki hetest, és kiállítást – Uros Vilovszki mehetett pihenni. Alilovic azonban védte Buday lövését, ráadásul Pérez két lövését sem tudta hárítani Tatai, így két emberhátrányos találattal már öttel vezetett a Veszprém. 7–12

Buday előbb betörés után, majd hetesből szépített (9–12), de Vujin a jobb szélről teljesen kiszorított helyzetből is eredményes volt. 9–13

A hajrában rengeteg pontatlan befejezés után Bajorhegyi lövéséhez a vendégek kapusa már csak hozzáérni tudott (10–13), ami után Mocsai Lajos a 28. percben időt is kért.

Iváncsik Gergő a bal szélről próbálkozott, Tatai eszén azonban nem tudott túl járni, majd Mirsad Terzic vágta nyakon Lékai Mátét, amiért mehetett két percre pihenni. Alilovic védése után Vadkerti Attila úgy kapott bele a labdába, hogy az egy vendégjátékosról sarokdobásra pattanjon, a mozdulat során azonban megsérült a keze. Egy óriási Budai-passz (oda sem nézett az irányító) után Zubai szépített beállóból (11–13), majd a veszprémi támadás során a hazaiak jól állták a sarat, így kétgólos vendégvezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban Császár lövését védte Tatai, majd Lékai harcolt ki hetest, ráadásul Pérezt még ki is állították. Buday büntetőjét védte Alilovic.

Ilyés lövését Tatai lábbal védte, majd Zubai pattintott a vendégek kapujába 12–13.

Iváncsik ziccere is kimaradt, majd Lékai lövésével egyenlített a mínusz ötről felálló (igaz, jórészt emberelőnyben játszó) Szeged. 13–13

Császár bődületes kapufája után, egy elhamarkodott szegedi lövés, majd egy Tatai-védést követően lőtt Lékai mellé.

Iváncsik ziccerét is megfogta a káprázatosan védő hazai kapus, majd Buday lövését lábbal blokkolta Laluska, két percért cserébe.

A második félidő 8. percben a mérkőzés során először megszerezte a vezetést a Szeged, Zubai góljával. 14–13

A szünet után Tatai egyszerűen lehúzta a rolót, és előbb Rajko Prodanovics, majd Buday talált be, így a 40. percben háromgólos hazai előnynél kellett időt kérnie Mocsainak. 16–13

A 40. percben Vujin óriási átlövése kötött ki a jobb felső sarokban, így először találtak be a vendégek a fordulást követően. 16–14

Két újabb támadóhiba után Vadkerti harcolt ki két percet Vujinnak – ez volt a hetedik vendégkiállítás!

Buday lövését azonban még így is védte Alilovic, majd Pérez szépített a túloldalon (16–15), mielőtt Lékai talált be szlalom után. 17–15.

Vujin és Lékai újabb találata után 18–16-ot mutatott már az eredményjelző, majd egy veszprémi kapufa és egy Alilovic bravúr után támadhattak a vendégek.

Bajorhegyi kiállítása után a Veszprém emberelőnybe került, és Pérez újabb góljával egyre csökkentette a hátrányát. 18–17

Buday óriási erővel lőtt elég passzív játék után 9-ről a bal alsó mellé, majd Vujin bombájával egyenlített az 50. percben a Veszprém. 18–18

Lékai újabb nagyszerű betörése után ismét a hazaiaknál volt az előny, de Pérez 6. góljával ismét egalizáltak a vendégek. 19–19

David Korazija lőtt passzív játékot követően a bal szélről a bal alsóba, így ismét vezettek a veszprémiek. 19–20

Buday hetesből megszerezte 6. gólját, majd egy eladott labda után Vadkerti indulásból visszavette az előnyt a Szegednek! 21–20

Sőt, Tatai újabb bravúrja után az 57. percben támadhatott ismét a hazai csapat! Lékai lövése a blokkról pattant fölé, Antonio Pribanic próbálkozása azonban már bent volt (22–20), Vujin ugyan egyből szépített, de Lékai lövésével ismét kettő volt a különbség! 23–21

Pérez bombájával 23–22, egy perccel a lefújás előtt azonban heteshez jutott a Szeged! Buday magabiztosan belőtte 24–22. Az ellentámadás kimaradt, és bár az utolsó másodpercekben szépített a Veszprém (24–23), a Szeged 1287 nap után ismét legyőzte a nagy riválisát.

A SZEGED KIVÍVTA A VESZPRÉMI ELISMERÉST

FÉRFI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
PICK-SZEGED–MKB VESZPRÉM 24–23 (11–13)
Szeged, 3000 néző. V: Dobrovits, Tájok
SZEGED: Mikler – NAGY N. 3, LÉKAI 6, BUDAY 8 (4), ZUBAI SZ. 3, Sulc 1, Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), Czina, Bajorhegyi 1, Pribanic, Prodanovics 1, Gidai
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 1, Sulic 3, Laluska 1, Ilyés, Terzic, Iváncsik G. 2. Csere: VUJIN 7 (1), Császár 1, PÉREZ 7, Vilovszki, Gulyás, Korazija 1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–5. 16. p.: 5–8. 20. p.: 7–8. 25. p.: 7–12. 33. p.: 13–13. 40. p.: 16–13. 49. p.: 18–18. 54. p.: 19–20. 58. p.: 23–21
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1
SKALICZKI LÁSZLÓ, a Szeged edzője: – Újra bajnoki döntőt szeretnénk játszani, s ahhoz nagyon jól jött ez a fantasztikus siker. Beszélgettünk a héten, milyen érzés lehet nyerni a Veszprém ellen, és most élvezzük a győzelem ízét. A Belgrád elleni BL-sikerünk fellobbantotta bennünk a tüzet, amelyet nem hagyhatunk kialudni.
MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: – Statikus volt a támadójátékunk, az első félidőben nem tudtuk stabilizálni az előnyünket, s ezeket a hibáinkat megérezte és kihasználta a megérdemelten nyerő Szeged. Ellenfelünk gyorsabban, magasabb hőfokon játszott, mi pedig a végjátékban megtorpantunk, pedig volt esélyünk a győzelemre.