Az FTC nyerte a Loki elleni rangadót

2011.11.09. 20:50
Szucsánszki Zita újra a Ferencváros vezére volt (Fotó: Czerkl Gábor)
A női kézilabda NB I 8. fordulójának rangadóján az FTC-Rail Cargo Hungaria fogadta a DVSC-Fórumot. Köstner Vilmos együttese nagy küzdelemre késztette az előzetesen esélyesebbnek tartott zöldeket, de csak megszorongatni tudta ellenfelét, felülmúlni nem. A 12 gólos Szucsánszki Zita vezette Fradi végül 32–27-re nyert a Népligetben.

A DVSC ellen megtelt a népligeti csarnok, a hazai szurkolók pedig egyértelműen azt várták kedvenceiktől, hogy „vágjanak vissza” a hajdúságiaknak, amiért az előző szezonban elütötték őket a bajnoki döntőtől, és ezzel együtt a BL-szerepléstől.

A vendégekkel kapcsolatban inkább a negatív hírek domináltak az utóbbi időben, legutóbb az egyébként sérüléssel bajlódó Hornyák Dóra váratlan távozása és ezzel összefüggésben Köstner Vilmos jövője került a középpontba.

A mérkőzés két FTC-találattal indult, majd Csáki Viktória révén szépített a Loki a 4. percben. A vendégek jobbszélsője egyedül vitte a hátán a csapatot az első periódusban, sorozatban lőve a gólokat. Ennek, no meg az FTC több technikai hibájának köszönhetően 4–4-ig fej fej mellet haladtak a csapatok. Szucsánszki Zita csapatkapitányhoz méltóan ezúttal is vezére volt a zöldeknek, akik egymás után többször is sikeresen játszották meg Szamoránsky Piroskát beállóban.

Állandósulni látszódott a 2-3 gólos hazai előny, amikor a 17. percben Köstner időt kért. Ezután Léránt Vivien rögtön egy hatalmas, talpról elengedett lövésből szerzett gólt, de Szucsánszki biztosan értékesített heteseivel visszaállt a különbség. Ráadásul a DVSC edzője addig reklamált, amíg egy sárga lapot, majd egy kiállítást is ítéltek ellene.

Elek Gábor a 26. percben kérte ki idejét, de Szűcs Gabriella első két találatával 15–15-nél döntetlent mutatott az eredményjelző, sőt Léránt gólja már a Loki vezetését eredményezte. Mégsem tört meg ettől a Fradi, és három góllal válaszolva 18–16-ra ment a szünetben – Szucsánszki gyakorlatilag a dudaszó pillanatában talált be távolról.

A második félidő is hazai gólokkal indult, az FTC pedig rögtön 4-5 gólosra növelte előnyét. Dajka Bettina új lendületet hozott a hazaiak játékába, a 44. percben már 26–19-re vezettek a fővárosiak. DVSC-időkérés következett, de nem változott egyből a meccs képe, az FTC őrizte előnyét.

Aztán elég volt néhány elrontott támadás, és a hajrához érve 28–25-re feljött a Loki, ám közelebb már nem tudott zárkózni. Az FTC nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és bár Szucsánszki, valamint Léránt „gólpárbaja” döntetlennel ért véget (mindketten 12-nél álltak meg), a meccset a Fradi nyerte meg 32–27-re.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
FTC RAIL CARGOHUNGARIA–DVSC-FÓRUM 32–27 (18–16)
Kőbányai út, 1200 néző. V: Horváth, Marton
FTC: ABRAMOVICS – Szádvári 4, Zácsik 3, SZAMORÁNSKY P. 5, SZUCSÁNSZKI 12 (9), Tomori 1, Kovacsicz 4. Cs: Pastrovics (kapus), Cifra, Zsivkovics, Dajka 3 (1), Szarka. Edző: Elek Gábor
DVSC: Triffa – Kudor 2, Kazai 2, LÉRÁNT 12 (3), Szűcs 3, Sopronyi 1, Csáki 6. Cs: Makai (kapus), Dakos, Karalyos, Szilágyi 1, Slakta, Bohus-Karnik. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 12. p.: 8–5. 20. p.: 13–9. 28. p.: 15–15. 45. p.: 26–20. 53. p.: 28–25. 58. p.: 32–25
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 12/10, ill. 4/3
Elek Gábor: – A hosszabb cserepadunk és a nagyobb rutinunk döntött. A Debrecen jó iramot diktált és nekünk több ilyen meccsre lenne szükségünk.
Köstner Vilmos: – Még mindig rangadónak számít egy Fradi-Debrecen. Sokszor játszottunk jól a mérkőzésen és a küzdőszellemünk nehéz helyzetünk dacára töretlen volt.
10. FORDULÓ
KISKUNHALAS NKSE–BB-BÉKÉSCSABAI ENKSE 22–33 (12–17)
Kiskunhalas, 300 néző. V: Natkai, Szalay
KISKUNHALAS: Scholtz – Sterbik 1, TAKÁCS 5, Szamoránsky A. 1, Tápai A., BARNA 7, Kurgyis 2. Cs: Pethő (kapus), Toplak, Katona, Valovics 3 (2), Kokas 2, Csákovics 1 (1), Kosik. Edző: Varga József
BÉKÉSCSABA: Veress – Hajduh 1, TOSKOVICS 8, Kamper, TÓTH K. 6, LEPOSOVA 9, Kelemen 2. Cs: FUTAKI (kapus), Gerzsényi, Drávai 1, Ljubas 3, Zsilák, Szögi 2, Tarjányi 1, Gávai. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–4. 16. p.: 7–8. 40. p.: 13–23. 55. p.: 18–31
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. –
Varga József: – A jobb lövőerő és a kiváló kapusteljesítmény döntött.
Kovács Péter: – A mérkőzés elején jól küzdött a Halas, de a második félidőben a jó védekezés és Futaki kapusbravúrjai egyértelművé tették győzelmünket.
1. Győri Audi ETO KC 8 8 322–192 +130 16
2. Váci NKSE 9 7 1 1 259–216 +43 15
3. FTC 8 7 1 255–231 +24 14
4. DVSC 9 5 4 258–261 –3 10
5. Siófok KC 7 4 1 2 203–194 +9 9
6. ÉTV-Érdi VSE 9 4 5 249–239 +10 8
7. Veszprém Barabás KC 7 3 1 3 197–214 –17 7
8. Alcoa Fehérvár KC 9 3 1 5 241–274 –33 7