Az FTC Érden találta meg önmagát, a Győr 49 gólt dobott

2011.09.14. 20:01
Szamoránsky Piroska (labdával) semlegesítését nem tudták megoldani az érdiek (Fotó: Németh Ferenc)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszában szerdán a Ferencváros négygólos győzelmet aratott Érden, míg a Győr 28 góllal nyert a Fehérvár vendégeként.

A 3. percben sok kimaradt helyzet után a ferencvárosiak mozdultak el a holtpontról – az egész meccsen motiváltan és gólerősen játszó Szamoránsky Piroska volt eredményes –, de a folytatás az érdieké lett, akik két villámgyors góllal fordítottak, majd 4–1-re megléptek. Lendületbe jött az Érd, a Ferencvárosnak így kapaszkodnia kellett. Elek Gábor együttese remekül megfelelt ennek a kihívásnak (a házigazdák védekezése olykor a játékosok nem kellően hatékony kommunikációját tükrözte), a szünetben egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Tóth Tímeáék lendülete a második félidőben elfogyott

Az első félidőben is több bravúrt bemutató Oguntoye Viktória remek kapusteljesítményének köszönhetően ismét az Érd harcolt ki magának némi helyzeti előnyt a második játékrész kezdetén, Szabó Edina együttese két góllal is meglépett. A cserékkel frissített ferencvárosiak viszont meccsben maradtak, és a Tóth Tímea által vezérelt, de egyre inkább fáradni látszó érdiek ellen ismét visszavették a vezetést. Jelena Zsivkovics volt a záró percek kulcsfigurája, a vendégek jobbátlövője lendületes betörések után rendre eredményes tudott lenni, az utolsó öt percben már öttel mentek a vendégek, ahonnan nem volt visszaút az érdieknek.

A ferencvárosiak ezzel a sikerrel feledtették a vasárnap Győrben elszenvedett sokkot (37–20). Egy kritikai megjegyzés kerülhet így csupán a roppant izgalmas, változatos és jó iramú mérkőzés margójára; a zöld mezben érkező vendégeket az érdiek fekete alapon zöld színnel megbolondított dresszben fogadták, amikor a hatos és a kilences vonal között a labdáért ment a bruszt, ember nem volt a talpán, aki meg tudta volna mondani: ki velem és ki ellenem. Más sportágban – különösen, ha azt a televízió is közvetíti –, biztos mezcsere előzte volna meg a találkozót.

A Debrecen első félidőben összeszedett hátgólos előnye szépen ki is tartott a Dunaújváros elleni mérkőzés végéig, a házigazdák öt góllal nyertek.

A címvédő győriekkel kapcsolatban jobbára csak az lesz a kérdés a bajnoki szezonban, kit mennyivel vernek meg: nagyon vagy piszkosul. Nos, a fehérváriak még házigazdaként is utóbbi kategóriába kerültek, a vendégek egy híján ötven gólig jutottak. És még a védekezésre is oda tudtak figyelni Konkoly Csabáék, a Fradit 20 gólon tartó győriek a fehérváriakat 21-ig engedték.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
DVSC-FÓRUM–DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA 31–26 (19–12)
Debrecen, 900 néző. V: Kisfalvi, Péli
DEBRECEN: TRIFFA – CSÁKI 7, Slakta 1, Szűcs G. 3 (1), Hornyák D. 1, Kudor 2, Szilágyi Á. Cs: Király (kapus), SOPRONYI 6 (1), DAKOS 5, Kazai 2, Léránt 3 (1), Karalyos, Bohus-Karnik 1, Siska, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos
DUNAÚJVÁROS: Pisák – HOSSZU 3, Jókai 4 (3), GÁSPÁR 3, TAKÁCS D. 4, Gerstmár R. 3 (1), Berta N. 2. Cs: Víg (kapus), Takács F. 3, Vadász, Sári 1, Gera 1, Erdősi 2, Sánta. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–0. 14. p.: 7–5. 25. p.: 17–9. 37. p.: 23–14. 51. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Köstner Vilmos: – Az első tíz perben jól játszottunk, a többi érthetetlen és értékelhetetlen. Rengeteget hibáztunk, tizenöt ziccert hagytunk ki.
Gulyás István: – Az első félidőben ijedten kézilabdáztunk, tele volt mindenünk, szünet után elkezdtünk futni, és ennek meg is lett az eredménye.
4. FORDULÓ
ÉTV-ÉRDI VSE–FTC‑RAIL CARGO HUNGARIA 32–36 (18–19)
Érd, 600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: OGUNTOYE – TAMÁS 7, Kovács Anna 4, Bognár B. 5, Kisfaludy, TÓTH T. 10 (2), Vincze 2. Cs: Janurik (kapus), Pádár M., Balog B. 3, Vukcsevics 1, Kuridzsa, Wolf. Edző: Szabó Edina
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 6, Zsivkovics 7 (1), SZUCSÁNSZKI 5, SZAMORÁNSKY P. 9, TOMORI 4 (1), Szádvári 1. Cs: Pastrovics (kapus), Cifra, SZARKA A. 4, Dajka, Deáki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–1. 7. p.: 4–1. 14. p.: 8–5. 17. p.: 9–8. 21. p.: 13–11. 23. p.: 13–14. 28. p.: 16–18. 32. p.: 20–19. 38. p.: 24–24. 42. p.: 24–26. 47. p.: 27–28. 49. p.: 27–30. 55. p.: 29–34
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2
Szabó Edina: – Az összeszokottság hiánya miatt nem tudtuk kihasználni fizikai fölényünket. Az FTC egy-egy klasszisának rutinja eldöntötte a két pont sorsát a nagyon jó képességű, de még tapasztalatlan védőinkkel szemben.
Elek Gábor: – A vasárnapi sokk után számítottam rá, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Egyértelműen a két pontért érkeztünk, és örülök, hogy erőnléti fölényünket győzelemre tudtuk váltani.
8. FORDULÓ
ALCOA FKC–GYŐRI AUDI ETO KC 21–49 (11–28)
Székesfehérvár, 900 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
FEHÉRVÁR: Szikora – Niksics 3, Maruscec 1, Tilinger 3 (2), Horváth B., Nikcsevics 2, BECSÉRI 2. Cs: Trimmel, Cziráky (kapusok), Bízik 2, Németh K. 2, Kuhinkó 1, Turcsányi 1, RÁDL 4, Lelkes, Gazdag. Edző: Mihály Attila
GYŐR: LUNDE-HARALDSEN – RADICSEVICS 6, HORNYÁK 4, Görbicz, LÖKE 10, Amorim 1, Vérten 3. Cs: LEKICS 5, Palkó 4, KOVACSICS 5 (1), Planéta 1, Orbán A. 3, Tóth E. 2, Kurucz 3 (1), Schatzl 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–8. 12. p.: 3–15. 19. p.: 4–20. 25. p.: 9–22. 34. p.: 12–32. 40. p.: 14–35. 48. p.: 17–41. 55. p.: 19–43
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Mihály Attila: – Azt tudtuk, hogy a Győr más célokért küzd, de nem gondoltam volna, hogy ennyire alulmúljuk saját magunkat.
Konkoly Csaba: – Más sebességgel mozogtunk, mint az ellenfél, és az első öt percben eldőlt a mérkőzés.

1. Győri Audi ETO KC 4 4 165–96 +69 8
2. Váci NKSE 2 2 39–25 +14 4
3. DVSC 3 2 1 91–80 +11 4
4. FTC 3 2 1 94–95 –1 4
5. Siófok KC 2 1 1 62–59 +3 3
6. Alcoa Fehérvár KC 3 1 1 1 78–105 –27 3
7. ÉTV-Érdi VSE 3 1 2 73–66 +7 2
8. UKSE Szekszárd 2 1 1 57–66 –9 2