Az ETO vereséggel zárta Larvikban a csoportkört

2012.03.10. 18:28
A címvédő Larvik visszavágott a Győri Audi ETO KC-nak a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében korábban Magyarországon elszenvedett súlyos vereségért, és otthon 32–25-re legyőzte Karl Erik Böhn csoportelső csapatát. A Larvik küzdése este elnyerte jutalmát: az Itxako nyert a Midtjylland ellen, így a norvégok jutottak az elődöntőbe.

Az ETO második félidei játéka alighanem Amorimnak sem nyerte el a tetszését (Fotó: Németh Ferenc – archív)

Különösebb idegeskedés nélkül várhatta Karl Erik Böhn és a Győri Audi ETO KC a középdöntő utolsó mérkőzését, hiszen már az előző fordulóban biztosította első helyét a csoportban. A Larviknak annál fontosabb volt a siker, hiszen a norvég csapat továbbjutási reményeinek életben tartásához feltétlenül győznie kellett.

A találkozó változatos képet mutatott: az első félidő kifejezetten színvonalas csatát hozott, szünet után azonban megváltozott a játék képe, s ezzel egyetemben a Larvik meglépett a magyar csapattól, amelynek szétesett a védekezése.

A hazaiak számára kezdődött jobban a találkozó, Isabel Blanco duplája után azonban Görbicz Anita pillanatai következtek, és máris egálban volt az ETO. Az irányító újra briliáns megoldásokat vonultatott fel, volt itt a jobb felsőbe visszahúzott alsó lövés, ejtés hetesből és remek passzok, aminek következtében szép lassan magához is ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat.

A hazaiak edzője, Gustav Gjekstad 5–7-nél időt kért, és a hazaiak balkezesei – elsősorban Linn Jörum Sulland és Amanda Kurtovic – ezt követően fel is hozták a norvég bajnokot, ám Pálinger Katalin védései és Jovanka Radicsevics indításai következtében ekkor még tartotta vezetését az ETO (7–9).

A félidő utolsó perceiben azonban néhány eladott labda, lehetőséget adott a hazaiaknak az indításokhoz, s ezeket kihasználva fordítottak is a larvikiak, akik így 13–11-es előnnyel fordulhattak a szünetben.

Fordulás után erőteljesen megváltozott a játék képe, a Larvik meglépett 16–12-re, és ugyan Eduarda Amorim bombái egy ideig még tartották a vendégeket, ám a 40. perc után folyamatosan ellépett ellenfelétől Gjekstad csapata, és gyakorlatilag izgalommentessé tette a hajrát. A győriek elsősorban védekezésben hibáztak folyamatosan, Pálinger Katalin így rengetegszer került kiszolgáltatott helyzetbe, miután a szélsők rendre üresen maradtak.

A hajrában ugyan a végig gólerősen játszó Görbicz Anita vezetésével az ETO elérte, hogy ne legyen meg a „tíz közte”, ám a Larvik győzelméhez és annak jogosságához nem férhetett kétség. A norvég csapat így nagy izgalommal várhatja az Itxako és a Midtjylland spanyolországi mérkőzését.

NŐI KÉZILABDA BL
I. CSOPORT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
LARVIK HK (norvég)–GYŐRI AUDI ETO KC 32–25 (13–11)
Larvik, 3000 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
LARVIK: LEGANGER – Riegelhuth 4 (1), T. Larsen, Breivang 1, BLANCO 4, KRISTIANSEN 5, JOHANSEN 4. Csere: SULLAND 7 (4), KURTOVIC 5, Wibe 1, T. Mörk 1
GYŐRI ETO: PÁLINGER – Radicsevics 3, Hornyák Á., GÖRBICZ 9 (6), Löke 5, Amorim 4, Vérten 1. Csere: Lunde Haraldsen (kapus), Kovacsics 2, Orbán, Gros 1
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 8. p.: 5–4. 17. p.: 5–7. 19. p.: 7–7. 22. p.: 7–9. 26. p.: 9–10. 28. p.: 12–10. 35. p.: 16–12. 38. p.: 18–16. 42. p.: 21–16. 45. p.: 23–17. 49. p.: 26–20. 55. p.: 30–21
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6

A másik mérkőzésen: Itxako (spanyol)–Midtjylland (dán) 24–21 (10–7)