Az ETO a Hypo otthonában hagyta mindkét pontot

2011.11.09. 21:55
Hiába Jovanka Radicsevics (jobbra) góljai, az ETO jobbára csak szenvedett Südstadtban <br />(fotó: Pozsonyi Zita – archív)
A Győri Audi ETO KC rossz játékkal 29–27-re kikapott a Hypo Niederösterreich vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a zöld-fehérek így egyelőre nem tudták bebiztosítani továbbjutásukat a C-csoportból.

Jól kezdődött a találkozó a Győri ETO számára, hiszen 3–0-s vendég vezetéssel indult az összecsapás, a folytatás azonban már nem volt ilyen zökkenőmentes, sőt.

A Hypo a nyitott védekezésével viszonylag sokszor meg tudta akadályozni a győriek könnyed gólszerzését, ráadásul a zöld-fehérek gyors támadásai sem voltak gördülékenyek, Temes Bernadett pedig többször is villant nevelőegyüttese ellen. Konkoly Csaba a félidő közepén, 6–6-nál beküldte Pálinger Katalint, de a folytatásban ismét szerephez jutott Katrine Lunde Haraldsen is.

A Hypo braziljai közül Alexandra Do Nascimento és Samira Rocha érezte a leginkább a kaput, míg a túloldalon sokáig Hornyák Ágnest lehetett a leginkább dicsérni góljai miatt. A bizonytalan játékvezetés mellett az ETO képtelen volt stabilizálni játékát, így szünetben az osztrák bajnok vezetett 15–13-ra.

A második játékrész elején Daniela Piedade góljai tartották a Hypo előnyét (18–14), a beálló azonban – akárcsak a nem sokkal később piros lapot kapó Ana Paula Rodrigues – a végleges kiállítás sorsára jutott, miután megkapta harmadik kétperces büntetését is, ami a folytatásban érzékenyen érintette a Hypót.

Bárbara Arenhart továbbra is remekül védett, miközben Eduarda Amorimék támadásban ziccereket rontottak, védekezésben pedig gyermeteg hibákat vétettek, így még öt perccel a találkozó vége előtt is a Németh-csapat vezetett (27–24).

A hajrában a győriek ráéreztek, hogy Jovanka Radicsevics révén feljebb lehet zárkózni, a montenegrói szélső pedig két góljával fel is hozta az ETO-t, ám két sikertelen támadás után Temes Bernadett eldöntötte a csatát. A Hypo végül 29–27-re győzött.

Vereségével az ETO nem tudta bebiztosítani továbbjutását, így vasárnap az első helyhez hazai pályán le kell győznie a bécsújhelyieket.

NŐI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT
HYPO NÖ (oszták)–GYŐRI AUDI ETO KC 29–27 (15–13)
Maria Enzersdorf, 1000 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegrói)
HYPO: ARENHART – DO NASCIMENTO 8 (1), Rédei-Soós 2, Goricanec, Piedade 2, Rodrigues 2, Silva. Csere: Blazek (kapus), TEMES 5, Stumvoll S., ROCHA 6, PINHEIRO 4, Moraes, Kaiser. Vezetőedző: Németh András
GYŐRI ETO: Lunde Haraldsen – RADICSEVICS 7, HORNYÁK Á. 4, Lekics 4, Lőke 5, E. Amorim 3, Görbicz 3 (2). Csere: Pálinger (kapus), Orbán, Kovacsics 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–3. 7. p.: 4–4. 19. p.: 7–9. 26. p.: 12–11. 34. p.: 18–14. 40. p.: 21–17. 42. p.: 21–20. 47. p.: 24–23. 50. p.: 26–23. 56. p.: 27–26.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2