Az Abidalért is játszó Nagy Lászlóék talpra álltak

2012.03.18. 20:37
Nagy Lászlóék óriási csatát vívtak Montpellier-ben (Fotó: mundodeportivo.com)
A Nagy Lászlót is foglalkoztató Barcelona 30–28-ra kikapott a Montpellier-től idegenben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A katalán csapat játékosai a Barcelona futballcsapatának francia védője előtt tisztelegtek: olyan pólóban vonultak ki a találkozó előtt, amelyen a májátültetés előtt álló Éric Abidalnak kívántak sok sikert.

A mérkőzést a francia csapat kezdte jobban, olyannyira, hogy a félidő végére már hatgólos előnyben volt, de lehetett volna akár nagyobb is a fölénye, mivel többször is nyolc góllal vezetett, és Nagy László a szünet előtti utolsó pillanatban szerezte meg a katalánok 11. találatát, így 17–11 volt az állás.

A második játékrészben azonban szárnyra kapott a Barcelona, és nyolc gólt szerzett, amíg a Montpellier mindössze kétszer tudott betalálni, így rövidesen 19–19 állt az eredményjelzőn.

A Nikola Karabatic vezette franciák ezután visszavették a meccs irányítását, és a 45. percben már 25–20-ra vezettek, ám a gránátvörös-kékek ismét visszakapaszkodtak (28–27), és a Montpellier végül 30–28-ra nyerte meg az összecsapást, így még teljesen nyílt a párharc a visszavágó előtt.

Nagy négy góllal zárta a mérkőzést, míg Siarhei Rutenka volt a katalánok legeredményesebbje öt találattal. A hazaiak közül Dragan Gajic szerezte a legtöbb gólt: nyolcszor volt eredményes, míg Karabatic öt találatig jutott.

A Kiel már a visszavágót játszotta a Plock ellen, és kettős győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe.