Erődemonstrációt tartott a Mocsai-csapat Ausztrália ellen

2013.01.14. 20:59
A magyar válogatott a papírformának megfelelően magabiztosan, 43–13-ra legyőzte Ausztráliát a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság hétfői játéknapján Madridban, így két meccs után százszázalékos mérleggel áll a D-csoportban, akárcsak a spanyol és a horvát válogatott.

A magyar válogatott Ausztrália ellen játszotta második csoportmeccsét (Fotó: Munkácsy András)

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

AZ ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott második csoportmeccsét játssza hétfőn a Spanyolországban zajló világbajnokságon. A mieink a nyitó fordulóban legyőzték Egyiptomot, Ausztrália simán kikapott Horvátországtól. A két csapat a 2009-as vb-n is találkozott, akkor 41–17-re győzött a magyar nemzeti együttes.

A magyar válogatottnál a PSG-hez szerződő Császár Gábor délelőtt nem tréningezett kisebb megfázás miatt, ám a mérkőzésen pályára léphet. Az ausztráloknál nem voltak hiányzók, Taip Ramadani minden emberére számíthatott.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Egy elrontott ausztrál támadással kezdődött a mérkőzés, majd Krivokapics Milorad törte meg a gólcsendet a második perc végén. A túloldalon Tommy Fletcher egyenlített, majd Lékai Máté és Szöllősi Szabolcs is betalált, így két góllal meglépett a magyar válogatott ötminutumnyi kézilabda után. 1–3

6–10. perc: A hatodik perc elején Ancsin Gábor lőtte ki kilenc méterről a jobb felsőt, majd az ausztráloknál ismét Fletcher volt eredményes. Magyar labdaszerzés után Szöllősi ziccerét védte a rutinos Ognjen Latinovic. Az ausztrálok továbbra is halványak voltak támadásban, Szöllősi, majd Putics mélyítette a különbséget. 2–6

11–15. perc: A 11. minutum magyar hetessel kezdődött, amit Krivokapics váltott gólra, majd Fletcher lövését védte Tatai Péter, majd a gyors indításból Putics volt eredményes. A hatgólos magyar vezetés időkérésre késztette Ramadanit, ám a szusszanásnyi szünet után Mouncey bombázott fölé. Lékai azonban nem hibázott, kíméletlenül lőtt a bal felsőbe. Az ausztrálok gólvágója, Fletcher egy megpattanó lövéssel csapta be Tatait, majd Ancsin is megszerezte második gólját. Gahan egy tetszetős támadás végén dobta be a negyedik ausztrál gólt, amire a jól játszó Krivokapics válaszolt. 4–11

16–20. perc: Egy kis kapkodás az első félidő derekán, mindkét csapat eladott egy-egy labdát, majd Lékai kapott remek indítást, amit gólra váltott. A meccs első sárgáját Putics kapta, a 18. perc végén egy labdaszerzés után Lékai passzolt remekül Szöllősihez, aki eredményes volt a ziccerből. A 19. minutumban jött az első kiállítás is, Ancsin kapott két percet, az ausztrálok gyorsan kihasználták a fórt, Hedges talált be. Emberhátrány ide, emberhátrány oda, Lékai a jobbátlövő helyén betört, és a kapus „szemei közé” lőtt. 5–14

21–25. perc: Lékai tarthatatlan volt, megdobta ötödik gólját a 21. percben, majd megsérült, odaütöttek neki, vérzett az orra, így ápolásra szorult. Ezután ismét kapkodóvá vált a játék, az ausztrálok két lövést is rontottak, míg a mieink hosszú indítása volt pontatlan. Ancsin szenzációs passza után Szöllősi emelt az ausztrál kapuba, majd Najdovski betörése után Fletcher lövését védte Tatai. 5–16

Lékai nagyszerűen játszott az ausztrálok ellen
az első félidőben (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Lékai nagyszerűen játszott az ausztrálok ellen az első félidőben (Fotó: MTI/Kovács Anikó)

26–30. perc: Elképesztő magyar góllal lett 12 a különbség, Krivokapics bedobta a labdát a hatoson belülre, Szöllősi pedig beugrott, és a kapuba helyezte azt a dermedten figyelő Latinovic mellett. Kelly harcolt ki hetest a 28. percben, ám Tatai szomorította az ausztrálokat, hiszen védte Fletcher kísérletét. Krivokapics góljára gyorsan jött a válasz, Gahan talált be Tatainak, majd egy gyönyörű kínai figurából Vadkerti Attila volt eredményes. A magyar balszélső az utolsó minutumban újabb gólt dobott, Tatai védése pedig feltette a koronát a mieink első félidei teljesítményére. 6–20

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Szöllősi harcolt ki hetest a második félidő kezdetén, amelyet ismét Krivokapics váltott gólra magabiztosan, Daniel Kelly pedig sárgát kapott. Egy kihagyott ausztrál lehetőség után Szöllősi újabb hétméterest harcolt ki, amelyet Császár Gábor vágott be. A túloldalon belemenés miatt mienk lett a labda, Vadkerti pedig megszerezte harmadik gólját – kellett hozzá az ausztrálok rossz nyitott védekezése is. Az ötödik perc végén Krivokapics dobott gyönyörű gólt. 6–24

36–40. perc: Gahan, majd Fletcher is eredményes volt, a nálunk beálló Mocsai Tamás és Nagy Kornél is góllal kezdett, így maradt a 18 gólos különbség. Nem sokáig, Császár egy az egyben indulhatott, ő az ilyeneket nem szokta elrontani, most sem tette, így már 19 volt közte a 39. percben. Szöllősi növelte 20-ra a magyar előnyt 40 minutumnyi játékot követően. 8–28

41–45. perc: Szöllősi is brillírozott, újabb gólt dobott, Tatai védése után meglepetésre Császár ziccert rontott. A nyártól a PSG-t erősítő magyar irányító egy góllal javított, majd Kelly csavarása zúgott mellé. Császár hetesből is eredményes volt, ekkor már 31–8-ra ment a magyar válogatott. A csereként beálló Iváncsik Gergő ziccert rontott, Karlsson nagy bravúrt mutatott be. A szintén nemrég beálló Zubai megdobta első gólját, két passz után megszületett a magyar talált. 8–32

Szöllősit nem tudták tartani az ausztrálok (Fotó: MTI/Kovács Anikó)

46–50. perc: Iváncsik Gergő is betalált, majd Tatai védése után a leindításból Császár volt eredményes. A veszprémi szélső a 48. percben a kapufát találta telibe, Fletcher pedig megdobta az ausztrálok kilencedik gólját, némileg csökkentve a két csapat között lévő óriási különbséget. Harsányi a túloldalon a jobb szélről volt eredményes, az emberhátrányba kerülő Ausztrália Subotic révén azonban újabb gólt szerzett. Császár után Zubai talált be. 10–37

51–55. perc: Fletcher bombagóllal vétette észre magát, jó tíz méterről küldött sistergős löketet a jobb felsőbe. Subotic harcolt ki hetest, amelyet Calvert vágott be, így az ausztrálok egy 2–0-s etapot tudtak maguk mögött. Császár is hétméteresből talált be a túloldalon, Tatai védése után Subotic kapott két percet. A mieink fórban is betaláltak, Mocsai vágott hatalmas gólt. 12–39

56–60. perc: Ausztrál időkérést követően Harsányi volt eredményes, Mounceyt pedig kiállították. Emberelőnyben Zubai harcolt ki hetest, amelyet Császár irdatlan erővel értékesített. A 29. minutumban Kelly tört be a kissé lyukas magyar védelem mellett, és betalált. A közönség harmincgólos különbséget követelt, ami felé Iváncsik Gergő emelése volt az első lépés, a második Putics találata, így teljesült a szurkolók kívánsága, a magyar csapat könnyed győzelmet aratott. 13–43

A magyar válogatott két meccs után két győzelemmel vezeti a D-csoportot, kedden Horvátországgal csap össze a Mocsai Lajos irányította együttes.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRÁLIA 43–13 (20–6)
Madrid, 1500 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek)
MAGYARORSZÁG: Tatai – KRIVOKAPICS 6 (2), Ancsin 2, LÉKAI 5, SZÖLLŐSI SZ. 7, Putics 3, Vadkerti A. 3. Csere: Schuch, Császár 8 (4), Nagy K. 1, Mocsai 2, Iváncsik G. 2, Zubai 2, Harsányi G. 2
AUSZTRÁLIA: Latinovic – Kelly 1, Najdovski, FLETCHER 6, Mouncey, Matic, Hedges 1. Csere: Karlsson (kapus), Gahan 3, Anderson, Subotic 1, Queiroz, Calvert 1 (1)
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 12. p.: 9–2. 18. p.: 13–4. 29. p.: 18–5. 35. p.: 24–6. 47. p.: 34–8. 53. p.: 38–12
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1