Óriási veszprémi bravúr: egygólos siker Madridban!

2012.10.14. 17:53
Kiril Lazarov (Atlético) próbálja átlőni a Nagy László és Mirsad Terzic alkotta veszprémi falat (Fotó: MTI/EPA/Kiko Huesca)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában az MKB Veszprém bravúros, egygólos győzelmet aratott Madridban az Atlético vendégeként. A tíz gólig jutó Nagy László vezetésével a 45. percig kézben tartotta a mérkőzést az MKB, majd egy 2–6-os hét perc után a hajrában mínusz háromról is felállt, és győzelmet érően finiselt. A Veszprém hibátlan teljesítménnyel áll, az előző idényben döntős spanyolok második hazai találkozójukat veszítették el.

Az eddigi két forduló során mindkét gárda megütközött a szlovén Celjével, és le is győzte: a Veszprém otthon 32–22-re, az Atlético idegenben 28–22-re. Azonban míg a nyáron spanyol vonalról erősítő veszprémiek a román Constantát is legyőzték idegenben (37–27), a madridiak kikaptak otthon a címvédő német Kieltől (27–32).

A fordulóban a B-csoport másik két mérkőzését már lejátszottak: a százszázalékos mérlegét megőrző Kiel otthon nyert a Constanta ellen (35–14), míg a Lékai Mátét is a soraiban tudó Celje két vereség után megszerezte első pontjait, miután vendéglátóként nyert a svéd Sävehof ellen 31–25-re.

1. félidő

STATISZTIKA
Gól/lövés: 26/36 (72.2%), ill. 27/46 (58.7%)
Védés/lövés: 19/46 (41.3%), ill. 10/36 (27.8%)
Gól/indítás: 3/3 (100%), ill. 2/3 (66.7%)
Gól/szél: 4/4 (100%), ill. 1/3 (33.3%)
Gól/átlövés: 9/16 (56.3%), ill. 14/27 (51.9%)
Gól/beálló: 5/7 (71.4%), ill. 4/5 (80%)
Gól/betörés: 4/4 (100%), ill. 4/6 (66.7%)
Technikai hiba: 18, ill. 7
Gól/össz.támadás: 26/54 (48.1%), ill. 27/53 (50.9%)

1–5. perc Az első támadást a házigazdák vezethették, a 14 ezres csarnokban igencsak foghíjas lelátók fogadták a főszereplőket. Kapkodva kezdtek a csapatok, az első gól a negyedik támadásból született, Nagy László 11 méterről, felugorva lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. Nagy mellett betörve egyenlítettek a spanyolok, de a jobbátlövő szép átlövésből javított. Nem BL iramban, és főként nem BL-színvonalon kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon sok volt a hiba (2–2).

6–10. perc Egy emberelőny és Kiril Lazarov blokkon megpattanó lövése segítette vezetéshez a házigazdákat. A támadásban hármat cserélő spanyolok többet viszont nem tudtak kihozni a fórból, a Veszprém ügyesen lassította a játékot. Mirko Alilovic védett egy ziccert, de elől Nagy kapufáját követően Terzic két lövését hárította José Hombrados. Gyorsan kivitelezett támadásból született a spanyolok újabb gólja, akik Nagyra hiába figyeltek, az átlövő újabb gólt talált. Kár, hogy a vendégek közül más keveset vállalt támadásban, a szélsőkig speciel húzás erejéig sem ment el a labda (4–3).

11–15. perc Chema Rodríguez is betalált végre volt csapata ellen, a Veszprémnek viszont kapaszkodnia kellett, mert az Atlético szélről is eredményes volt. Átlövésekkel operált a vendégcsapat, Jamali is bezúzott egyet a jobb alsóba. Hetesből nőtt ismét kettőre az Atlético előnye, bár az iram még mindig nem közelítette a legrangosabb kupasorozatot, a színvonal sokat javult,lényegesen kevesebb volt az eladott labda (7–5).

16–20. perc A tömeges cserék mindkét oldalon alapjaiban határozták meg a tempót, az eredményt pedig az, hogy a Veszprém nemhogy egyoldalas, hanem kifejezetten egyemberes csapat volt: Nagy negyedszer volt eredményes, a vendégek akkor hat találatnál jártak. Császár passzával Jamali tört be, és lőtte ki megint a jobb alsót, a Veszprém ismét felzárkózott mínusz egyre. A szélsők nem foglalkoztatták a vendégek, beállójukat igen, de a madridi fal szabálytalanságok árán hatástalanította ezt a taktikai fegyvert (8–7).

21–25. perc A veszprémi kapuba időközben beállt Fazekas Nándor, viszont ismét Császár volt a főszereplő, aki remek passzal hozta ziccerbe Onetót, a beálló gólja az egyenlítést jelentette a 22. percben. A találatnál a spanyol kapus, Hombrados megsérült, úgy kellett letámogatni a sántikáló rutinos játékost a pályáról. Császár betörésével visszavette a vezetést a Veszprém. Jamali harmadszor is visszahúzta a lövését a rövid alsóba, a vendégek vették át a kezdeményezést a támadásban kissé tanácstalanná váló, de felzárkózó és rendre egyenlítő házigazdákkal szemben.Laluska Balázs is fennmaradt támadásban, és ha már így történt, elvállalta a lövést, az volt a vendégek 11. találata. Schuch Timuzsin kiállítását követően másodszor jutott fórhoz a házigazda (11–11).

26–30. perc Az etap első gólja azonban Császáré volt, így 1–1-gyel kihúzta az MKB ezt a két percet. Laluska kapufáját követően Nikolaj Markussen 12 méteres átlövésből is betalált, így a 28. percben a házigazdánál volt ismét az előny. Nem sokáig: Onetokétszer volt eredményes beállóból egymás után, így fordított a Veszprém. Először vezethetett kontrát a félidő során a Veszprém, de Iváncsik Tamás kihagyta a ziccert, ám a félidő utolsó momentumaként javított a jobb szélső, így a szünetben két gól volt a vendégek előnye (13–15).

2. félidő

31–35. perc Szép veszprémi akció nem hozott újabb találatot, de mivel a védelme stabilan állt a lábán tartotta a házigazdákat és az eredményt. Spanyol szépítés után Nagy harcolt ki hetest és fórt, a büntetőt Iváncsik Tamás váltotta gólra. Labdaszerzés után két ziccert vétett a kontránál a vendégcsapat, így nemhogy nőtt, hanem csökkent a különbség, a blokkon megpattanó lövés még Fazekas kezén is irányt váltott (15–16).

36–40. perc Keresztmozgás után Nagy lőtte át a falat, nagy kedvvel játszott a jobbátlövő, aki ellen tehetetlen volt a spanyol védelem, pedig ismerhették és biztosan készültek rá. Fazekas jó védése után rosszul indított, de Oneto védekezésben eladott egy belemenést. Nem igazán volt tűz és erő a spanyolokban, határozottan hozható volt a Veszprém számára a találkozó. Az MKB 1–2-vel hozott le egy emberhátrányt, miközben Nagy külön őrzőt kapott (17–18).

41–45. perc Fazekas védése vezette fel az öt percet, nagyon kellett már egy védés a hálóőrtől, leginkább önbizalma miatt. A 42. percben betörés után egyenlítettek a házigazdák (18–18). Alilovic visszaállt a veszprémi kapuba. A vezetést azonban nem tudták átvenni a madridiak, Jamali vitte akkor a Veszprémet (19–20).

46–50. perc Feljebb tolta a védekezését az Atlético, ez megzavarta a Veszprémet, így a házigazdák hosszú idő után újra előnyt szereztek (21–20). Carlos Ortega gyorsan ki is kérte az idejét, védekezésben több keménységet, támadásban nagyobb pontosságot kért játékosaitól. Váltott védekezésben a Veszprém is, viszont az Atlético előnye kettőre nőtt. Iváncsik Tamás ismét csel nélkül lőtt gólt büntetőből, közelebb hozta övéit az ellenfélhez, Lazarov viszont megvillant (23–21).

51–55. perc Kontrából nőtt a madridiak előnye már háromra, de Nagy egy gyors támadás végén betört. Picit elfogyott az erő, így a fegyelem a veszprémi védekezésből, a kinyitott spanyol védőfal ellen pedig nem ülhettek az átlövések. Ekkor Jamali is hiába vállalkozott, gól már nem született, hét perccel a vége előtt Ortega ismét időt kért. Talant Dusebajev sem bírta idegekkel – a hajrá izgalmai már méltóak voltak a BL-hez –, kétgólos előnynél ő is időt kért. Eladott labda, rossz bejátszás akadályozta meg a Veszprémet a felzárkózásban (25–23).

56–60. perc Viszont gyors támadás végén Iváncsik Tamás a szélről eredményes tudott lenni végre. Mínusz egy maradt a hátrány... Újabb labdaszerzés után Nagy volt eredményes, majd heves vitát nyitott a magát feldobó, belemenésre játszó spanyol ellenfelével. Újabb Atlético-gól után Nagy a kilencedik gólját is megszerezte, ismét a szaggatotton kívülről. Két perccel a vége előtt iksz! Alilovic hiába védett, a bírók befújták a hetest, erősen jóindulattal. A horvát kapus viszont ezt is hárította. Nagy bombagóljával szerzett előnyt a Veszprém, 20 mp maradt hátra a mérkőzésből, Dusebajev kikérte az extra idejét. A kemény védekező Veszprém azonban labdát szerzett, és emberelőnyhöz jutva az utolsó másodpercekkel eljátszott (26–27).

FÉRFI KÉZILABDA BL, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
ATLÉTICO MADRID (SPANYOL)–MKB VESZPRÉM KC 26–27 (13–15)
Madrid, 4831 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
ATLÉTICO: Hombrados – Masachs 2 (1), K. Lazarov 3, Canellas 3, AGUINAGALDE 4,
Jurkiewicz 1, Davis 1. Cs: DAHL (kapus), BARACHET 4, Gojun 3, Källman 1, Markussen 3, Parrondo 1, Ferrer. Edző: Talant Dusabajev
VESZPRÉM: Alilovic – IVÁNCSIK T. 4 (2), Sulic, NAGY L. 10, Schuch, Terzic, CHEMA RODRÍGUEZ 1. Cs: Fazekas (kapus), Ugalde 1, Császár 2, DZSAMALI 5, ONETO 3, Laluska 1, Iváncsik G. Edző: Antonio Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 10. p.: 4–2. 18. p.: 8–5. 22. p.: 8–9. 28. p.: 13–12. 36. p.: 15–17. 44. p.: 19–20. 48. p.: 22–20. 52. p.: 25–22. 57. p.: 25–25. 58. p.: 26–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Talant Dusabajev: – Bosszús vagyok mindkét félidő második negyedórája miatt, mert ezekben a periódusokban hiába tudtuk, mit kellene csinálnunk, nem sikerült megvalósítanunk a pályán a megbeszélteket, ráadásul ez már a második vereségünk a sorozatban, és a harmadik a szezonban. A sérülések miatt is aggódom, Hombrados kapusé például súlyos, keresztszalag-szakadás gyanús.
Antonio Carlos Ortega:– Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól kézilabdázott, de ugyanez a Madridról is elmondható. Fantasztikus mérkőzést játszottunk, amelyben mindkét félidő utolsó tíz perce nekünk sikerült jobban – ennek köszönhettük a győzelmet, meg annak, hogy Mirko Alilovic az utolsó tíz percben fantasztikusan védett. Nagyon fontos két pontot szereztünk.