A Tatabánya ismét megtréfálta a Pick Szegedet

2012.11.14. 20:27
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójának szerdai mérkőzésén a Tatabánya az elmúlt szezonhoz hasonlóan ismét megtréfálta a Pick Szegedet, és pontot rabolt ellenfelétől. Az éllovas vendégek hiába tettek jelentős előnyre szert a második félidő közepére, a hazaiak óriásit hajráztak, és fantasztikus véghajrában kiharcoltak egy pontot (30–30).

Törő Szabolcs (jobbra) korábbi csapatát keserítette (Fotó: Fuszek Gábor)

Rangadót rendeztek a férfi kézilabda NB I 11. fordulójában, a 4. Tatabánya az eddig hibátlan Szegedet fogadta. A vendégek voltak a mérkőzés esélyesei, ám előző szezonbeli tatabányai látogatásuk (ugyancsak november elején 27–19–es hazai győzelem) figyelemre inthette őket. A Tatabánya helyzetét ugyanakkor a hiányzók mellett egyáltalán nem könnyítette, hogy a mérkőzésre alig néhány nappal a veszprémi fellépés után került sor.

A találkozó elején fej fej mellett haladtak a csapatok, mindegyik oldalon szép megoldások és rossz lövések váltogatták egymást. Tíz perc után a Szeged került némi lépéselőnybe Mikler Roland védései révén, ám a tatabányaiak labdaszerzéseik révén nem engedték ellépni az éllovast. Öt öt után viszont zsinórban négyet dobott a Pick, Zubai Szabolcs találata pedig arra ösztökélte Debre Viktort, hogy időkérésénél higgadtságra intse fiait.

A figyelemfelhívás hatott, a rövid szusszanás után ugyanis masszívabbá vált a tatabányaiak védekezése, Szente Gábor el is kapta a fonalat, a fehér mezes hazaiak lépésről lépésre felzárkóztak ellenfelükre. Harsányi Gergely átlövésgólja mellett irányítóban is megállta a helyét, de a szélsők is rendre jó megoldásokat választottak, így Tomás Urban góljával 11–11-nél utolérte ellenfelét a Debre-csapat. Szünetben ennek ellenére előnyben volt a vendégcsapat, amelyben Ancsin Gábor bizonyult a leginkább tarthatatlannak. 14–16

Nagy lendülettel jött ki a második félidőre a hazai gárda, ám az első percek után nagy fölénybe került Skaliczki László együttese. Teljesen elbizonytalanodtak támadásban Harsányiék, így hátul Kiss Olivér, majd a visszaérkező Szente is rendre kiszolgáltatott helyzetben volt. A kiállítások ellenére Ancsinék növelték előnyüket, sőt produkáltak egy 6–1-es sorozatot, s a félidő közepén úgy tűnt, kézben van számukra a meccs. 18–25

Talán maguk a Pick kézisei is így gondolták, mert egyik pillanatról a másikra érthetetlen hibákat követtek el, és Skaliczki László időkérése sem használt. Mínusz háromra felzárkózott a Tatabánya, majd Buday Dánielt kétszer is kiállították egymást követően a játékvezetők, mivel hamarabb jött vissza az első két perc után.

Törő átlövőből talpról, szélről kiszorított helyzetből, indulás után faulttal együtt is betalált, így főszerepet vállalt a hazaiak felzárkózásában. Szente kitolta Sulc hetesét, ezt követően pedig Urban és Lele Ákos góljával egyenlített szűk három perccel a vége előtt a Tatabánya. 28–28

Ancsin találatára Harsányi válaszolt, viszont Nagy Norbert ismét a piros mezeseket juttatta előnybe. Harsányi harcolt ki büntetőt, amelyet Lele értékesített. A Picknek fél perce maradt a győztes gól megszerzésére, ráadásul emberelőnybe került szabálytalan csere miatt, ám a szegedieknek időn túli szabaddobásból sem sikerült betalálni. A Debre-csapat ismét megtréfálta a Picket: Tatabánya–Szeged 30–30.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA–PICK SZEGED 30–30 (12–14)
Tatabánya, 1000 néző. V: Bonifert, Oláh
TATABÁNYA: SZENTE – Harsányi 3 (1), Kos 1, DÉNES 2, Bodó 2, PORDÁN 4, TÖRŐ 6. Csere: Kiss O. (kapus), Kiss Á. 2, URBAN 7, Putics Bence, Rossoni, LELE 3 (1). Edző: Debre Viktor
SZEGED: MIKLER – ZUBAI SZ. 3, Prodanovics 1, Buday, Vadkerti A. 2, Blazevic 1, Larholm 2 (2). Csere: Balogh Zs. 2, ANCSIN 10, SULC 7, Pribanic 1, Nagy N. 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 13. p.: 3–5. 17. p.: 5–9. 41. p.: 16–23. 52. p.: 25–27. 58. p.: 28–28. 60. p.: 29–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
Debre Viktor: – Nagyon mélyről jöttünk vissza, és kibírtuk azt is, hogy rengeteg sérüléssel bajlódtunk az utóbbi időben. Csodálatos csapatmunkát végeztünk, a hajrában szinte emberfeletti volt a teljesítményünk, ezért nem tudom kellően dicsérni játékosaimat.
Skaliczki László: – Nagyon nehéz megszólalni azután, hogy bután vesztettünk egy pontot a jól felkészült Tatabánya ellen. Nem is akarok ennél többet mondani, mert aki látta a találkozót, az biztosan sok tanulságot tud levonni belőle.