A Szeged jobban nyert, mint a Veszprém

2012.09.19. 19:47
Zubai Szabolcs is részese volt a szegedi sikernek <br />(Fotó: Czerkl Gábor, archív)
Szerda este teljes fordulót rendeztek a férfi kézilabda NB I-ben. A címvédő Veszprém 14 góllal, 39–25-re nyert a Vác ellen, míg a Szeged a Ceglédet győzte le 38–21-re. Továbbra is veretlen az FTC-PLER-rel ikszelő Balatonfüred és a Kecskemétet legyőző Tatabánya.

KÖZTE 14 – 39–25-RE NYERT A VESZPRÉM

A papírformának megfelelően eddig hibátlan címvédő MKB Veszprém a Csurgó elleni egygólos hazai győzelem után érkező Vácot fogadta a férfi kézilabda NB I 3. fordulójában.

A hazaiak Mirsad Terzic két góljával kezdték a meccset, majd a nyáron érkező új fiúk pillanatai következtek. Iman Dzsamali és Nagy László átlövésből, Cristian Ugalde pedig hétméteresből volt eredményes – a 8. percben már 5–2-re vezetett a hazai csapat.

A szünetig hét gólra, 17–10-re nőtt a különbség, köszönhetően a remekül védő, 20 lövésből 10-et hárító Fazekas Nándornak, aki a második félidőre már átadta a helyét Mirko Alilovicnak. A horvát kapus valamivel ritkábban találkozott a labdával, több gólt kapott a csapat, de ettől még nem lett szorosabb a találkozó, mivel több gólt is szereztek a hazaiak.

A góltermelésben a már említett Ugalde mellett a jobbszélső, Iváncsik Tamás járt az élen, mindketten hat-hat góllal vették ki a részüket a 39–25-ös sikerből

CSAK 0–1-IG VOLT SZOROS A SZEGED MECCSE

Az eddig könnyed győzelmeket arató Pick Szeged ma a két vereséggel kezdő Ceglédet fogadta. Az előző idényben bajnoki ezüstrémes Tisza-parti gárda a 2. percben ugyan még hátrányba került, de gyorsan egyenlíteni tudott, majd fokozatosan növelte előnyét, a 14. percben már 9–3-ra vezetett.

A meccs elején Marinko Kekezovics a hazaiak vezére volt, a szerb balszélső négy gólt is szerzett ebben az időszakban, indításból és középre, a beálló helyére történő befutásból is eredményes volt.

Ez a jó időszak alapjaiban meg is határozta az első félidőt, amelynek végén 17–8-ra vezetett a Szeged. Kekezovics mellett a másik szélső, a szintén szerb Rajko Prodanovics volt, aki a szünetig hat gólt szerzett.

A Szeged lendülete a második félidőben sem esett vissza. Ebben a játékrészben főképp a horvát beálló, Antonio Pribanic volt elemében, aki öt góllal járult hozzá a 38–21-es végeredményhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–VÁCI KSE 39–25 (17–10)
Veszprém, 1800 néző. V: Kisfalvi, Péli
VESZPRÉM: Fazekas – IVÁNCSIK T. 6, Nagy László 4, Oneto 3, Schuch, Terzic 4, Rodriguez 2. Cs: Alilovic (kapus), Jamali 4, UGALDE 6 (3), Iváncsik G. 1, Gulyás 1, Laluska 2, VILOVSKI 4, Pérez 2. Edző: Carlos Ortega
VÁC: Nagy L. – Munkácsi 2 (1), Simányi 2, Korsós 1 (1), Szabó T. 2, Nikolica 2, Szikra 3. Cs: Vitáris (kapus), Bajorhegyi 3, CSÁSZÁR 4 (1), Pál, Kökény, GÁBORI 4, Kiskov 2, Csík, Rosta. Játékos-edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 8–3. 20. p.: 12–7. 23. p.: 13–9. 37. p.: 17–12. 41. p.: 25–15. 48. p.: 31–17
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Carlos Ortega: – Negyedóra elteltével érthetetlen hibákat követtünk el támadásban, és védekezésben sem nyújtottunk jó teljesítményt.
Rosta István: – Érvényesült a papírforma, amely a hazaiak magabiztosan használták ki jelentős emberelőnyüket.
PICK-SZEGEDCEGLÉDI KKSE 38–21 (17–8)
Szeged, 600 néző. V: Tomecskó, Unyatinszky
SZEGED: TATAI – Prodanovics 5 (1), ANCSIN 4, Czina, Larholm 3 (1), Sulc 3, KEKEZOVICS 6. Cs: Mikler (kapus), Zubai, BALOGH ZS. 4, Buday 2, Blazevic 1, Vadkerti A. 1, PRIBANIC 5, Nagy N. 1, Hegedűs 3. Edző: Skaliczki László
CEGLÉD: LENGYEL – Pocsai 2, Takács, ANTAL 4, BÍRÓ 4, Lepsényi 4 (2), Hódi 4. Cs: Erdélyi, Lakos (kapusok), Tóth N. 2, Bányai, Gyuris 1, Savon, Benke. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 12. p.:8–3. 20. p.: 10–4. 25. p.: 13–6. 34. p.: 20–10.41. p.: 25–13. 48. p.: 28–16
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Skaliczki László:– Jó játékvezetés mellett sportszerű ellenféllel szemben a különböző felállásokat gyakoroltuk – megfelelő színvonalon.
Kökény István: – Öt nappal korábban a Veszprémtől kaptunk hasonló leckét. Ezúttal is bebizonyosodott, nem ez a mi szintünk.
BALATONFÜREDI KSE–FTC-PLER BUDAPEST 26–26 (13–13)
Balatonfüred, 500 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor, Lelkes 1, Oscar 2, KOVÁCS GY. 3, SANDRK 10 (4), Pásztor 3. Cs: Szathmári (kapus), Gerdán, Németh, Pulay 1, Hornyák 2, Faluvégi, Kemény, ZDOLIK 4. Edző: Sótonyi László
FTC-PLER: PAUL – Rév 4 (3), Mazák 1, Kocsi 1, LENDVAY 3, BAKOS 4, Pálos 3. Cs: SZÉKELY (kapus), Bak 3 (3), PAVLOVICS 4, Szűcs, Auth, Marczinkó 3. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 10. p.: 6–3. 16. p.: 9–5. 24. p.: 10–9. 28. p.: 11–12. 34. p.: 16–13. 44. p.: 18–18. 53. p.: 21–23. 57. p.: 23–23. 60. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/6
Sótonyi László: – A mérkőzés összképe alapján igazságos a pontosztozkodás. Védekezésben nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ezen javítanunk kell. Fordulás után a sok eladott labda miatt veszítettünk egy pontot.
GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–KECSKEMÉTI KSE 29–21 (13–13)
Földi Imer Sportcsarnok, 500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: Bartucz – TÖRŐ 5, Pordán 4, Dobó, DÉNES 2, Diaz 2, Pásztor 2. Csere: SZENTE (kapus), Kiss Á. 3, Lele 1, Bodó 2, PUTICS 8. Edző: Debre Viktor
KECSKEMÉT: KISS O. – TEMESVÁRI 5, Mekaru 3, Varsandán 2, Tóth E. 2, ROSSINI 5, Erdős 1. Csere: Kupics, Szilágyi, KUN 4/1. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2-6, 21. p.: 7-12, 26. p.: 11-12, 35. p.: 15-13, 43. p.: 20-17, 48. p.: 25-19. 56. p.: 27-20
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1
Debre Viktor: - Aki nem látta a mérkőzést, az az eredmény alapján magabiztos sikerre gondol. Mi viszont tudjuk, nagyon meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért.
Avar György: - Az első félidőben kitűnő produkciót nyújtottuk. Ám kevesen vagyunk és elfáradtunk.
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–24 (12–10)
Orosháza, 600 néző. V: Herczeg, Südi
OROSHÁZA: Szabó Péter – BALDA 5 (1), DJUKIC 5, Morva, Mazic 3, Harsányi 2, Kanyó 3. Cs: Herjeczki (kapus), Bali 1, RAFFAI 1, Bajusz 3 (1), Lászlai, Benmiloud 1. Edző: Füzesi Ferenc
GYÖNGYÖS: Hudák – Gúnya 2, Szalafai 2, KOLLER 5, Debreczeni 1, Varsandán, SZABÓ PÉTER 5 (4). Cs: Tamási (kapus), Bakos, Frey 2, Sándor 3, GAZDAG 3 (2), Doros 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1-2. 7. p.: 3-4. 13. p.:¨3-6. 17. p.: 4-7. 21. p.: 8-8. 27. p.: 9-10. 29. p.: 12-10. 36. p.: 13-14. 43. p.: 18-14. 47. p.: 19-18. 53. p.: 20-20. 59. p.: 23-22
Kiállítások: 16, ill. 16 perc + Morva, Mazic, ill. Szalafai, Gazdag kizárva.
Hétméteresek: 4/2, ill. 8/6
Füzesi Ferenc: - Szenvedélyes mérkőzésen érdemtelenül veszítettünk pontot.
Nagy Károly: - Hektikus mérkőzésen három játékost veszítettünk. Voltak olyan szakaszok a mérkőzésnek, amikor azt hittem, hogy nyerünk, s voltak olyanok, amikor azt gondoltam, veszítünk. Igazságos döntetlen született.
CSURGÓI KK–PÉCSI VSE 27–20 (11–10)
Nagyatád, 800 néző. V: Horváth P., Marton B.
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Országh 1, Kedzo 3, SZÖLLŐSI SZ. 5, Simon B. 2, CIFRA 4, NAGY M. 5 (1). Cs: Pallag, Balogh T. (kapusok), HERBERT, Borsos 1, Miss 2 (1), Vadkerti G. 3, Kovacsics 1 (1), Győri D., Döme. Megbízott edző: Bencze József
PÉCS: BŐSZ – Papp, Grünfelder 3, Lévay, Hajdu G. 4, Hajdu T. 2, SZEPESI 5 (1). Cs: Zaklajda (kapus), Szakcsi, Bujtár 1, Kurbely 1 (1), Milovits 1, Fekete, Szőllősi B. 3. Edző: Koleszár György
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 11. p.: 5–3. 29. p.: 10–10. 42. p.: 16–12. 55. p.: 24–16
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Bencze József: – A második félidei gólerősebb támadásainknak köszönhetjük a győzelmet.
Koleszár György: – A második félidő közepéig méltó ellenfelei voltunk a Csurgónak. Onnan kezdve sokat hibáztunk, ami eldöntötte a meccset.

1. MKB Veszprém KC 5 5 207–119 +88 10
2. Pick Szeged 4 4 153–93 +60 8
3. Balatonfüredi KSE 3 2 1 84–72 +12 5
4. Grundfos Tatabánya KC 3 2 1 80–68 +12 5
5. FTC-PLER 4 2 1 1 116–113 +3 5
6. Csurgói KK 4 2 2 110–127 –17 4
7. B.Braun Gyöngyös 3 2 1 68–83 –15 2
8. Váci KSE 3 1 2 74–91 –17 2