A spanyolok és a horvátok sem botlottak

2013.01.14. 21:40
A fehérben játszó spanyol csapat ötgólos győzelmet aratott (Fotó: Imago)<br />
Spanyolország Egyiptomot, Horvátország pedig Algériát győzte le a papírformának megfelelően a férfi kézilabda-vb D-csoportjának 2. fordulójában. A C jelű hatosban a szerbek és a szlovénok is két győzelemmel állnak, Fehéroroszországnak és Dél-Koreának még nincs pontja.

Nem születtek meglepetések a magyar csapatot is foglalkoztató D-csoportban, ahol a spanyolok és a horvátok is különösebb megerőltetés nélkül nyertek.

A spanyol válogatott Sterbik Árpáddal a kapuban kezdett, és az elején kicsit álmosan indult számukra a meccs. A házigazda együttes csak a 12. percben jutott előnyhöz Jorge Maqueda révén, és innentől már nem is engedte ki a kezéből az irányítást, a félidőre már ötgólos előnnyel vonult.

Szünet után az egyiptomiak ugyan feljöttek három gólra (20–23), ám innentől a spanyolok nem engedték őket közelebb, és végül 29–24-es győzelmet arattak. Sterbik Árpád közel harminc százalékos védési mutatóval zárt, a spanyol csapat leggólerősebb játékosa a hatig jutó Valero Rivera volt.

A másik meccsen Horvátország még magabiztosabban nyert, Algéria egyszer sem vezetett. Pedig a 9. perc után, 5–4-es horvát vezetésnél öt percig nem született gól, és a szünetben is csak hárommal vezettek a horvátok.

Szünet után azonban beindultak a végül nyolc gólig jutó Ivan Cupic vezérletével az európaiak, és folyamatosan növelték előnyüket, végül 31–20-ra nyertek. Igaz, kérdéses, hogy mennyire súlyos Blazenko Lackovic sérülése.

A C-csoportban a szlovén csapat elsősorban Gorazd Skof fantasztikus teljesítményének köszönhetően győzte le Dél-Koreát, a 35 éves kapus 40 százalékos védési mutatóval zárt. Mellette még a 11 gólig jutó Dragan Gajic jeleskedett.

A fehérorosz csapatban Sziarhej Rutenka tíz góllal zárt, de ez sem volt elég ahhoz, hogy csapata pontot szerezzen Szerbia ellen.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
C-CSOPORT (ZARAGOZA), 2. FORDULÓ
Dél-Korea–Szlovénia 27–34 (13–14)
Ld: Dzsong Ji Kjon, Kim Sze Ho 6-6, Pak Dzsung Ku 5, ill. Gajic 11, Mackovsek, Zvizej 4-4
Fehéroroszország–Szerbia 28–34 (13–20)
Ld: Sz. Rutenka 10, Silovics 4, Kazsaneuszki, D. Rutenka 3-3, ill. Vujin, Nikcsevics, Nenadics 5-5
Lengyelország–Szaúd-Arábia 28–14 (14–6)
Ld: Bartczak, Orchechowski 5-5, Kubisztal 4, ill. Al-Szalem 4, Al-Zajer 3
D-CSOPORT (MADRID), 2. FORDULÓ
Horvátország–Algéria 31–20 (15–12)
Ld: Cupic 8, Kopljar 5, Vukovic, Duvnjak 3-3, ill. Daud 6, Rahim 4, Berkusz 3
Spanyolország–Egyiptom 29–24 (16–11)
Ld: Rivera 6, Rocas 5, Aguinagalde, Enterrios, Maqueda 4-4, ill. Hasszan, Mosztafa 5-5, Alaa, Gamal, Zejn 3-3
Magyarország–Ausztrália 43–13 (20–6)
Ld: Császár 8, Szöllősi 7, Krivokapics 6, ill. Fletcher 6, Matic 2