A Pécs megint sok gólt dobott, és kikapott a Szegedtől

2011.09.10. 21:38
A szegedi Lékai (labdával) öt gólt szerzett a Pécs ellen (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 13. fordulójából előrehozott összecsapáson a Szeged a papírformának megfelelően biztos győzelmet aratott az újonc Pécs ellen, ám figyelmeztető jel lehet Skaliczki László BL-szereplésre készülő gárdájának, hogy ismét sok gólt kapott.

A pécsiek pályaválasztása mellett 39–31-re nyertek a Tisza-partiak, ezúttal nagyobb volt a különbség, viszont védelmük ezúttal sem állt teljesen feladata magaslatán.

A Balatonfüred a Tatabányát, az újonc Gyöngyös a Ferencvárost győzte le pályaválasztóként minimális különbséggel. A Csurgó viszont vendégként aratott nyolcgólos győzelmet a Mezőkövesd ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ,
2. ÉS A 13. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
PICK-SZEGED–VARIOAUTÓ-PÉCS 42–29 (18–14)
Szeged, 800 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos
SZEGED: Tatai – Nagy N. 2, Ancsin 3, ZUBAI SZ. 4, BUDAY 6 (4), Sulc 4, Törő 5. Csere: Tóth M. (kapus), VADKERTI 1, Czina, Lékai 5, PRODANOVICS 11 (2), Pribanic 1. Edző: Skaliczki László
PÉCS: Bősz – Papp M. 2, Kurbely 3, Szepesi 2, Szögi 3, GRÜNFELDER 6, FREY T. 6 (2). Csere: Hudák (kapus), Győri 3, Wéber, BUJTÁR 3, Szomor, Vollár 1, Király. Edző: Németh Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 11. p.: 8–4. 18. p.: 11–6. 26. p.: 16–11. 37. p.: 20–19. 40. p.: 25–20. 47. p.: 31–23. 55. p.: 36–26
Kiállítások: 20, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2
Skaliczki László: – A gólgazdag mérkőzés erényeinket és hibáinkat egyaránt megmutatta.
Németh Attila: – Tartalékos csapatunk negyvenöt percen át kemény küzdelemre késztette a kitűnő Szegedet. A hajrára elfogytunk. Prodanovics volt a Pick nyerő embere: a második félidőben ment be a pályára, és valamennyi lövése célba ért.
MEZŐKÖVESDI KC–CSURGÓI KK 20–28 (5–10)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – Lezák, Morva 3 (1), Gyuris 3, Korsós 3, Fekete, Németh T. 1. Csere: Sipos (kapus), Nyikes 2, Bécsi 2, Szabó T., Rosta M. 2, Kiss G., Gubó, Molnár F. 2, Kupi 2. Edző: Rosta István
CSURGÓ: PAUL – Miss 2, Kos 2, HERBERT 3, KATZIRZ 8, Pavlovic 1, Széles. Csere: Nikolic (kapus), CIFRA 5, Borsos 2 (2), Oláh 2 (1), Trivkovic, Országh, Nagy M. 3, Füstös, Döme. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 12. p.: 0–0. 17. p.: 0–6. 33. p.: 6–12. 42. p.: 10–16. 51. p.: 16–21. 58. p.: 18–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Rosta István: – Az első félidőben nem tudtuk áttörni a csurgói falat, és naggyá tettük vendégünket. A szünet után már felszabadultan játszottunk, és feljavultunk. Sok munka vár még ránk!
Bakó Botond: – Az első félidőben a nagyon jó védekezésünkkel és kapusteljesítményünkkel megadtuk az alaphangot a biztos győzelemhez.
BALATONFÜREDI KSE–TATABÁNYA CARBONEX 23–22 (12–12)
Balatonfüred, 700 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: Szathmári – Tombor 3, KOVÁCS 3, SANDRK 7 (1), Kis Á., SZÖLLŐSI 2, Pásztor I. 3. Csere: SZABÓ T. (kapus), Németh L., Dioris 1, Salamon 2, IVANOV 2. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 8 (6), Diaz 3, Takács, Pordán, LELE 5 (2), Kanyó 1. Csere: Pásztor Á., Iváncsik Á. 1, SZABÓ GY. 1, Szabó T. 1, Kocsis Cs., Rédei 2, Dénes. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 11. p.: 6–3. 16. p.: 7–5. 22. p.: 10–8. 26. p.: 11–10. 40. p.: 17–12. 47. p.: 20–15. 51. p.: 21–16. 54. p.: 21–19. 56. p.: 23–19
Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 10/8
Sótonyi László: – Nem nyilatkozom.
Debre Viktor: – Gratulálok a Fürednek a mai győzelméhez, további sikereket kívánok nekik, a visszavágón majd javítani fogunk.
GYÖNGYÖS–FTC-PLER 28–27 (10–11)
Gyöngyös, 1100 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
GYÖNGYÖS: KENYERES – Szalafai 2, Balogh Zs. 5, JUHÁSZ K. 4, Debreczeni 2, Halász 1, GAZDAG 6 (2). Csere: Koller, Pál G. 2, Kotormán, Doros, GÚNYA 6. Edző: Nagy Károly
FTC: SZÉKELY – Bendó 4, LENDVAY 5, Mazák 3, Kocsi 1, KIS G. 5 (1), Pálos 3 (1). Csere: Kominek (kapus), Baláz 3, Rév 1, Hajdú, Bakos Gy. 2. Edző: Zsiga Gyula
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Nagy Károly: – Óriási taktikai csata volt, a második félidő elején tudtunk váltani, így már előnnyel mehettünk a végjátékba, amelyben a szerencse is kellett a győzelemhez.
Zsiga Gyula: – Az első félidőben rengeteg ziccert hibáztunk, amely a végjátékban megbosszulta magát. A szünet után gyorsan eladtuk az előnyünket, a hajrában a szerencse is elpártolt tőlünk.

1. MKB Veszprém KC 3 3 122–71 +51 6
2. Pick Szeged 3 3 109–83 +26 6
3. Kecskeméti KSE 2 2 59–49 +10 4
4. Csurgói KK 2 1 1 52–44 +8 3
5. Balatonfüredi KSE 2 1 1 47–46 +1 3
6. Tatabánya Carbonex KC 2 1 1 53–45 +8 2
7. Gyöngyösi KK 2 1 1 51–55 –4 2
8. FTC 3 1 2 88–94 –6 2