A középdöntőben elintézték a csoportunkból továbbjutókat

2011.01.23. 00:29
Nem könnyű a németek ellen játszani... (Fotó: Action Iamges)
Véget ért a férfi kézilabda-vb középdöntőjének első fordulója. Mint ismert, a magyar válogatott az első húszpercnyi remek játék után 13 gólos vereségbe szaladt bele a világbajnoki címvédő franciákkal szemben.

A játéknap tanulsága, hogy a mieinkkel egy csoportból, a B-ből a középdöntőbe érkező csapatok rendre kikaptak az A jelű hatosból továbblépőktől. Ráadásul az A-csoportban harmadik németek a mi hatosunkban élen végző izlandiakat verték meg. A spanyolok pedig egy ötössel voltak jobbak Norvégiánál.

A II. középdöntős csoportban a dánok nagyon fontos győzelmet arattak Lengyelország felett. Dánia a szünetben hattal is vezetett, a meccs végére azonban már csak egy gól maradt az előnyből. Persze ez a siker is két pontot ért.

A horvátok az Argentína elleni könnyed, 18 gólos győzelemmel hangoltak a svédek elleni rangadóra, amely a következő fordulóban az elődöntőbe jutásról is dönthet. A svédek ma a szerbeket verték meg négy góllal.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
I. CSOPORT (JÖNKÖPING)
Franciaország–Magyarország 37–24 (18–13)
Spanyolország–Norvégia 32–27 (15–12)
Ld: Romero 7, Aguinagalde 4, Canellas, R. Entrerrios, Gurbindo 3-3, ill. Myrhol 8, Tvedten 5, Rambo 4

Dánia–Lengyelország 28–27 (15–9)
Ld: Lindberg 6, Hansen 5, Bösen 4, ill. Jurkiewicz, Tluczynski 6-6, Kuchczynski, Tkaczyk 4-4