Omeyer gyengélkedése lett a Mocsai-csapat végzete

2011.01.22. 20:27
AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A magyar férfi kézilabda-válogatott 37–24-es vereséget szenvedett Franciaország ellen a svédországi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ellen az első húsz percben még vezetett Mocsai Lajos csapata, a csupán egy labdát megfogó Thierry Omeyer helyére beálló Daouda Karaboué kapus azonban zseniálisan védett a folytatásban. A második félidőben már nem volt esélyünk a győzelemre, a franciák szinte mindenhonnan, mindenhogy képesek voltak gólt szerezni.

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A MÉRKŐZÉSRŐL!

A magyar férfi kézilabda-válogatott szakmai stábja, a franciák elleni, első középdöntős mérkőzésre nem nevezte be Pérez Carlost, az MKB Veszprém 39 éves átlövőjét. A mieinknek így az eddigi csapattal kellett felvenniük a versenyt a jóval esélyesebb rivális ellen. Egy esetleges bravúrgyőzelemmel még az elődöntős szereplés sem lett volna elérhetetlen a válogatottunk számára.

SZAVAZÁS

Hogyan szerepel majd a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első percekben nyugodtan játszott a magyar csapat, játékosaink érezték, hogy nincs veszítenivalójuk a franciák ellen. Fej fej mellett haladtak a csapatok, de mindig mi vezettünk egy góllal. 3–3-nál azonban fordult a kocka...

Bertrand Gille cunderezte be a kapuba a labdát a bal szélről – ekkor vezetett először a francia válogatott. És még csak a 4. percben jártunk

Sajnos a franciák első öt támadása egyaránt góllal végződött, de a magyar csapat nem esett össze, Mocsai Tamás ráadásul ellenállhatatlanul kezdte a mérkőzést, sorozatban három góllal tartotta versenyben együttesünket. 6–6

A középdöntőben valamennyi csapat elsődleges célja legalább a hét közé kerülni, mert ezzel szerezhető jog a jövő áprilisi olimpiai kvalifikációs tornán való szereplésre (pontosabban a 2–7. hellyel, mert a világbajnok automatikusan ott lesz Londonban). Létezik azonban olyan variáció, amely szerint a vb-ről a nyolcadik is bekerülhet a selejtező mezőnyébe.

Tíz perc elteltével ismét nálunk volt a vezetés: Császár gyönyörű átlövése után 7–6 volt ide! És a magyar csapat továbbra sem vett vissza az iramból.

Thierry Omeyer csupán egy labdát fogott az első 12 percben, le is kapta a pályáról a sztárkapust a francia szakmai stáb, aminek sajnos a mi szempontunkból súlyos következményei voltak. Az első negyedórában állandósult az egy-kétgólos magyar vezetés. A franciák azonban váltottak védekezésben, rendre kiléptek átlövőinkre, akiket már 8-9 méteren megzavartak. Mocsai Lajos a többperces góltalanságunkat látva időt is kért a 17. percben – ekkor még 9–8-ra vezettünk.

Majd a mérkőzésen másodszor került emberelőnybe az olimpiai bajnok (az elsőt kapott gól nélkül védekeztük ki), Karabatic pedig ezt ki is használta: ismét egyenlített az ellenfél. 9–9

A 21. percben Jérome Fernandez ia franciáknak szerezte meg a vezetést, de Császár rögtön az ellentámadásból válaszolt. 11–11

A két csapat legutóbb Eb-csoportmérkőzést játszott egymással, Bécsújhelyen bravúros, 29–29-es döntetlent értünk el a későbbi Európa-bajnok ellen.

Sajnos ezután elkezdett akadozni a magyar támadójáték, míg a franciák egyre veszélyesebbek lettek elöl. A meccs elején hatalmas lövéseket megfogó Mikler Roland helyére Fazekas Nándor állt be, hogy segítségével megálljon a magyar csapat a lejtőn. Ellenfelünk több könnyű góllal meglépett 15–12-re – bő öt perccel a szünet előtt.

Fernandez másfél perccel az első félidő vége előtt középről átlövésből volt eredményes, majd Accambray már ötre növelte a franciák előnyét. A szünetben: 13–18 állt az eredményjelzőn.

Az első húsz percben könnyedén, az esélytelenek nyugalmával játszott (igen jól) Mocsai Lajos csapata. Rendre vezettünk is egy-két góllal, ám kiderült: csak megrángattuk az oroszlán bajuszát. A franciák védekezésben váltottak (állandóan kiléptek átlövőinkre), valamint az Omeyer helyére a kapuba érkező Daouda Karaboué gyakorlatilag „kivédte a szemünket”. Hátul pedig egyáltalán nem tudtuk tartani a franciákat, az utolsó tíz percben kis túlzással csak akkor nem kaptunk gólt, amikor az ellenfelünk hibázott.

Ráadásul a magyar csapatban az első félidő második felében már nem játszott az ötgólos Mocsai Tamás, aki kézsérülést szenvedett egy lövésnél. A második játékrészre aztán visszatért a pályára Mocsai, aki lefordulás után ziccerből szerezte meg a játékrész első gólját, ezután azonban ismét a franciák gáláztak. 14–21

Úgy tűnt, hogy Karaboué eszén csak Mocsai tud túljárni. Több ziccert is kialakítottunk az első tíz percben, mégis csak Tamás szerzett gólt a mieink közül – szám szerint kettőt. Claude Onesta együttese támadásban továbbra is kíméletlen volt, betörés utáni és ziccergólokkal tovább növelte előnyét a 2. játékrész elején. 16–25

A mérkőzés 40. percére sajnos teljesen összeomlott a magyar csapat játéka. A franciák átlövésből, lefordulásból, betörésből, hetesből is képesek voltak gólt szerezni, a mi gyenge átlövéseinket pedig rendre megfogta az ellenfél cserekapusa. A második félidőben húsz perc alatt mindössze hat gólt szereztünk, pedig az ellenfél sem pörgött már száz százalékon. 19–31

Az utolsó tíz percben már mindenki a mérkőzés végét várta. A mieink megpróbáltak közelíteni, de már nem sikerült kozmetikázni az eredményt. A vége 24–37 lett.

MOCSAI LAJOS: NEM LEHETEK ELÉGEDETT

FÉRFI KÉZILABDA-VB
I. CSOPORT, 1. FORDULÓ
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 37–24 (18–13)
Jönköping, 5700 néző. V: Krstic, Ljubic (szlovénok)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–3. 5. p.: 5–3. 12. p.: 7–9. 20. p.: 10–10. 24. p.: 15–12. 34. p.: 21–14. 44. p.: 26–16. 56. p.: 33–21. 58. p.: 35–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
FRANCIAORSZÁG: Omeyer – Abalo 4, FERNANDEZ 5, KARABATIC 7, GILLE 4, Dinart, Giuigou 1, Csere: KARABOUÉ (kapus), ROINE 4, Honrubia 2 (1), Joli 1, Sorhaindo 1, ACCAMBRAY 6, Junillon 1, Bingo 1
MAGYARORSZÁG: Mikler – Iváncsik T., MOCSAI 7, Császár 3, Zubai Sz., Ilyés 4, Iváncsik G. 1, Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Katzirz 2, Gál 1, Gulyás P., Nagy K. 2, Törő 1, Lékai 1, Harsányi 2