A Kiel öttel nyert Madridban az Atlético ellen

2012.09.30. 20:50
Lazarov (Atlético Madrid) hat gólt lőtt, de a végén Omeyer (Kiel) örülhetett (Fotó: Action Images, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör első fordulójában rögtön megütközött egymással az előző kiírás két döntőse: a német címvédő Kiel Madridban a spanyol Atlético vendégeként lépett pályára, és nyert nagy csatában öt góllal.

Jól elkapták a rajtot a német vendégek, a 10. percben három góllal vezettek, a spanyol házigazdák csak kapaszkodhattak. Ennek ismeretében utóbbiaknak sürgős volt a dolog, előbbieknek kevésbé, így sokszor lassították a játékot. A madridi fal előtt sokat passzoltak, és mozogtak keresztbe, hogy ezzel hozzák zavarba a hazai falat, utóbbiak támadójátéka jobbára a kontrákra, és a még rendezetlen fal elleni támadás befejezésekre korlátozódott.

Az Atlético a 20. percben érte utol a Kielt (11–11), de amikor már elhitték, hogy nyeregben vannak, és meg tudják lovagolni a lélektani előnyüket, a kapkodásuk hibákat eredményezett, ezt pedig két góllal büntették a németek. A szünet előtt bő egy percig kettős előnyben is játszhatott a Madrid, de mínusz egyről sem sikerült a fordítás, így a szünetben kétgólos hátrányban voltak (15–17).

A második félidő elején meglépett hárommal a Kiel, a Madridnak továbbra is az üldözők hálátlan szerepe jutott. A németek kemény védekezése nagyon nem ízlett a házigazdáknak, de még azzal sem, nagyon tudtak élni, hogy a játékvezetők sorra küldték ki a vendégeket két percekre. Alig telt el öt perc, máris kettős emberelőnyben volt az Atlético, viszont az első gól egy labdaszerzés után így is a négy mezőnyjátékossal felálló vendégeké volt.

Utóbbiakat nem viselte meg a sorozatos emberhátrány, hiszen volt olyan kétperces etapjuk, amikor több gólt lőttek a spanyoloknál. Így hiába ért belátható távolságon belülre az Atlético, a Kiel mindig gólokkal tudott újítani, és nem adta ki kezéből a kezdeményezést, valamint az előnyt. A 45. percben négy góllal húzott el a Kiel, amely fórral a rutinos címvédő eljátszadozott a hajráig, amelynek már nem is volt puskaporszaga, hiszen a házigazdák a saját maguk által diktált nagy rohanásban némiképpen elfáradva már nem tudták megszorítani a németeket (27–32).

A szegediek csoportjában a német Füchse Berlin otthon négy góllal győzte le a fehérorosz Dinamo Minszket. A C-csoportban hazai lengyel – a horvát klasszis, Ivan Cupic kilenc gólt lőtt a győztes együttesben –, és idegenbeli macedón siker született.