A Győr kilenc góllal nyert a Vác ellen

2010.10.13. 19:40
Vérten Orsolyáék az első félidő végén ellenállást nem ismerően döntötték el a Vác elleni bajnokit<br />(Fotó: Czerkl Gábor)
A női k&eacute;zilabda-bajnoks&aacute;g alapszakasz&aacute;nak hatodik, h&eacute;tv&eacute;gi fordul&oacute;j&aacute;b&oacute;l elmaradt &eacute;s szerd&aacute;n bep&oacute;tolt rangad&oacute;j&aacute;n a c&iacute;mv&eacute;dő Győri Audi ETO KC hazai p&aacute;ly&aacute;n kilenc g&oacute;llal nyert a j&oacute; erőkből &aacute;ll&oacute; Syma-V&aacute;ci NKSE ellen.

A tavalyi bronzérmes Váci NKSE jobban kezdett a bajnok Győr otthonában: még nem telt el három perc, és már 3–0-ra vezettek a vendégek. Németh András együttese masszívan, sok lábmunkával védekezett, Herr Orsolya pedig a kapujára tartó első hét lövésből hatot megfogott, miközben a győriek kevéssé koncentráltan kézilabdázgattak: a két remeklő átlövőn, Aurelia Bradeanun és Ana Groson kívül nem volt, aki előrelendítse az ETO szekerét.

A 17. percben már 10–6-ra vezetett a Vác, ráadásul a sérült Simon Spiridont helyettesítő Palkó Fruzsinát kiállították a hazaiaknál, ám épp ezután jött lendületbe az ETO. Szigorúbbá vált a védekezés, Katrine Lunde-Haraldsen is belelendült, miközben a másik oldalon semmi sem sikerült: a vendégek kezéből rendre kiperdült a labda, kényszerhelyetekből, gyengén lőttek, és a saját hatosuk előtt is figyelmetlenebbé váltak (a beteg Lucia Uhraková nagyon hiányzott), ráadásul a szerencse is elhagyta őket, és még kettős emberelőnyben sem találtak be. Az Eduarda Amorimot is nélkülöző ETO pedig lecsapott a lehetőségre, 13 perc alatt összerakott egy 11–0-s sorozatot, így már a szünetben, 17–10-nél tudni lehetett, ezúttal sem születik meglepetés.

A Vác a második félidőben mindent megpróbált a felzárkózásért, de hiába: az ETO, amelyben a szünetben beállt Pálinger Katalin kiválóan védett, ha nem is mindig az első félidőben látott ellenállhatatlan játékkal, de növelte az előnyt. A negyvenötödik percben már tíz volt közte (27–17), és ezt követően is szerzett néhány szépségdíjas találatot a hazai csapat, amely végül 34–25-re nyert.

A hétvégén mindkét csapatra nemzetközi kupameccs vár: az EHF-kupában a Lengyelországba utazó Vác az első 17 perc játékára, a BL-ben a horvát Podravka Koprivnicát fogadó ETO pedig a meccs többi részében mutatottakra építhet.

A győriek az esélyeknek megfelelően hatodik bajnokijukat is megnyerték, a Vác másodszor veszített, korábban Békéscsabán kapott ki Németh András együttese.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO–SYMA VÁCI NKSE 34–25 (17–10)
Győr, 1200 néző. V: Dobrovits, Tájok
GYŐR: Lunde – Mravíková 2, GROS 7 (2), Görbicz 4, Palkó, BRADEANU 7, Vérten 3. Cs: PÁLINGER (kapus), Orbán 1, Hornyák 1, KOVACSICS 5 (1), Szegedi 1, Mayer 2, Planéta 1. Edző: Konkoly Csaba
VÁC: HERR O. – Baross 2, Borkowska 1, SOÓS 4, Temes 3, TÓTH T. 6 (4), Kirsner 3. Cs: Juhász (kapus), Klivinyi 1, Fülöp 1, Tápai Sz., Barján 2, Mészáros, Gróz 1, Pomozi 1. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–3, 15. p.: 5–8, 24. p.: 13–10, 40. p.: 23–16, 46. p.: 26–17
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Konkoly Csaba: – A roppant fárasztó Bajnokok Ligája-menetelésünk közben remek győzelmet arattunk, és annak különösen örülök, hogy csapatom a közönség lelkes támogatásával rendkívül jó teljesítményt nyújtott.
Németh András: – Az elfogadható kezdés után sajnos elrontottuk az első félidő hajráját. Csapatom egyszerűen kifulladt, ezért a második játékrészben nem tudott valós tudásának megfelelően játszani.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 204–146 +58  12
2. DVSC-Korvex 6 5 1 185–151 +34  10
3. Ferencvárosi TC 6 5 1 200–174 +26  10
4. Alcoa Fehérvár KC 6 5 1 195–169 +26  10
5. SYMA Váci NKSE 6 4 2 202–155 +47  8
6. Dunaújvárosi NKKSE 6 3 3 204–161 +43  6
7. Békéscsabai ENK SE 6 3 3 161–158 +3  6
8. ÉTV-Érdi VSE 6 2 4 176–174 +2  4