A dánok megőrizték hibátlan mérlegüket

2010.12.11. 23:42
Eddig százszázalékos a két házigazda (Fotó: ehf-euro.com)
Kialakult a középdöntő mezőnye a dán-norvég közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokságon, miután a mai napon a „maradék" két csoportban is befejeződtek a küzdelmek. Az A jelű kvartettben Dánia megőrizte százszázalékos mérlegét, így négy pontot visz magával a folytatásra, amivel ráadásul már lépéselőnybe került riválisával szemben, hiszen a B-csoportból a körbeverés miatt minden továbbjutó két ponttal kezd neki a folytatásnak.

Akárcsak a norvég válogatott, a társrendező dán csapat is megőrizte makulátlan mérlegét a női kézilabda Európa-bajnokságon, miután az A-csoport harmadik fordulójában 22–19-re legyőzte Spanyolországot. A dán csapat így a maximum megszerezhető négy pontot visz magával a középdöntőbe. Jan Pytlick együttese természetesen ünneplő telt ház előtt élte át részsikerét.

Mindkét csapat nyugodtan készülhetett az egymás elleni mérkőzésre, hisz az már a találkozó előtt biztos volt, hogy mindketten kvalifikálták magukat a középdöntős szakaszba. A kérdés csak az volt, hogy melyikük visz magával két plusz pontot.

A dánok kezdték „erősebben" a mérkőzést, az első két gólt is ők szerezték, ráadásul védekezésben nem sok teret engedtek a spanyoloknak a kibontakozásra. Az első kilenc percben a „vendégek" mindössze egyszer vették be a remekül védő Karin Mortensen kapuját.

Az első félidő második felére aztán némileg visszaesett Dánia, így csak 12–9-re vezetett a szünetben. A második játékrészben aztán a Marta Mangue vezette spanyolok megtalálták az utat a dán kapuhoz. Előbb 13–12-re jöttek fel, majd a 43. percben 15–15-re egalizálták az állást. A folytatásban aztán visszaverte a támadást a házigazda, és végül három góllal nyert.

A csoport másik mérkőzésén Románia 40 gólt dobott Szerbiának. Természetesen a román válogatott is továbbjutott.

A B-csoport esti mérkőzésén Horvátország fontos, egygólos győzelmet aratott Montenegró ellen. A két csapat mellett a korábban Izlandot kilenc góllal megverő Oroszország is két pontot visz magával a középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA EB, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (AALBORG)
Dánia–Spanyolország 22–19 (12–9)
Legjobb dobók: Trölsen 6, Jörgensen, Möller, Nörgaard 3-3, ill. Mangue 4.  Alberto, Cuadardo 3-3
KORÁBBAN
Románia–Szerbia 40–28 (20–14)
Legjobb dobók: Neagu 7, Ardean-Elisei, Geiger, Stanca 5-5, ill. Krpez 6, Lekics 5

B-CSOPORT (AARHUS)
Horvátország–Montenegró 29–28 (13–12)
Legjobb dobók: Penezics 10, Horvat 5, Franics 5, ill. Popovics 11, Jovanovics 6, Bulatovics, Radicsvics 4-4