A dán válogatott átgázolt az oroszokon is

2010.12.13. 22:29
A dán Laerke Möller lövéshez készül (Fotó: Action Images)
Dánia válogatottja 26–20-ra legyőzte Oroszországot a női kézilabda Európa-bajnokság hétfő esti hernigini mérkőzésén, ezzel megőrizte makulátlan mérlegét a középdöntő I. csoportjában. Montenegró és Románia válogatottja is két ponttal gyarapodott a hatos nyitófordulójában.

DÁNIA–OROSZORSZÁG 26–20

Az esti rangadó első gólját Jekatyerina Vetkova révén az oroszok szerezték, ám ez nemcsak az első, hanem az utolsó alkalom is volt, hogy náluk volt az előny. A dánok gyorsan fordítottak, Camilla Dalby második gólja után már 9–4-re vezettek. Jevgenyij Trefilov csapata innen még megtalálta a visszautat (10–10), csakhogy a döntetlen állás mindössze 19 másodpercig tartott, a szünetben megint a házigazdák vezettek egy góllal.

Sőt a második játékrész első gólját is ők szerezték, és tulajdonképpen 12–10-et követően legközelebb 21–12-nél vettek levegőt. Pontosabban egyszer megállni kényszerültek, hiszen 16–12-nél Laerke Möllert csúnyán eltakarította a kapujából messze kifutó orosz kapus – Anna Szedojkina meg is kapta a piros lapot. Mint jeleztük, ez sem törte meg a hazaiakat, ha előnyük csökkent is az utolsó percekben, magabiztos győzelemmel táplálták tovább aranyreményeiket – és lohasztották le vetélytársuk hasonló vágyait.

MONTENEGRÓ–SPANYOLORSZÁG 22–20

A magyar Kékes testvérpár által vezetett mérkőzésen Montenegró 6–6 után ragadta magához a kezdeményezést, és bár elhúzni nem tudott, előnyét sokáig megtartotta.

A délszlávok a 22. és a 24. perc között három góllal elléptek (9–12), de a spanyolok ezt az előnyt eltüntették a szünetig (12–12). A második játékrész első gólja a spanyol csapaté volt, de Pena találatára Bulatovics két, Popovics egy góllal felelt, a montenegróiak pedig két góllal megugrottak. Ezután a spanyolok erejéből már csak egyenlítésre telt (50. perc, 17–17), egy kis híján tízperces gólcsend pedig megpecsételte a sorsukat. Montenegró zsinórban ötször talált be, és bár 17–22 után már csak a spanyol válogatott szerzett gólt, semmi sem fenyegette Popovicsék sikerét.

A mérkőzés legeredményesebbje Nery Carla Alberto és Bojana Popovics volt, mindkét játékos hatszor talált a kapuba. Kindl Gabriella védekezésben segítette a montenegrói válogatottat, 20 és fél percnyi játéklehetőséget kapott.

ROMÁNIA–HORVÁTORSZÁG 31–22

A horvátoknak esélyük sem volt a találkozón, egyszer sem vezettek a mérkőzésen, amelyen csak 0–0-s, 1–1-es és 5–5-ös állásnál mutatott döntetlent az eredményjelző.

A szünetben Románia két góllal vezetett (14–12), majd egy Manea- és két Nechita-góllal nyitott a második félidőben, és vezetését nem fenyegette már veszély. A horvátok az utolsó 5:43-ban csak egy gólt tudtak szerezni, „cserébe" kaptak ötöt – a vége sima román siker.

A mérkőzés legeredményesebbje a hétgólos Cristina Neagu és Oana Andrea Manea, míg a horvátoktól Andrea Penezic talált a legtöbbször a hálóba.

KEDDEN ÚJRA PÁLYÁN A MAGYAROK

Kedden a II. csoportban rendeznek mérkőzéseket: a magyar válogatott a program nyitányaként (16.15) Hollandiával mérkőzik meg.

Dánia–Oroszország 26–20
Ld: Augustesen 7, Trölsen 5, Dalby 4, ill. Kuznyecova 4, Hmirova, Kocsetova, Vetkova 3-3

1. Dánia 3 3 73–61 6
2. Montenegró 3 2 1 74–71 4
3. Románia 3 2 1 83–73 4
4. Oroszország 3 1 2 72–74 2
5. Horvátország 3 1 2 75–89 2
6. Spanyolország 3 3 65–74 0