A Csurgó nem tudta megnehezíteni a Szeged dolgát

2013.02.12. 20:22
Frantisek Sulc ezúttal is a szegediek egyik legjobbja volt (Fotó: Czerkl Gábor – archív)<br />
A férfi kézilabda NB I keddi rangadóján a Pick Szeged 29–25-re győzött idegenben a Csurgó ellen. A vendégek támadásban és védekezésben is kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtottak, így könnyedén szerezték meg a két pontot. A Veszprém 40–27-re nyert otthon az Orosháza ellen.

Nem a kapusokról szólt az első néhány perc a Csurgó–Szeged mérkőzésen, ennek ellenére nem volt túl magas színvonalú a játék, mert meglepően sok technikai hiba jellemezte a csapatokat mindkét oldalon. A hazaiaknál Szöllősi Szabolcs a kezdeti percekben sok gondot okozott a szegedieknek, a Csurgó tartotta is a lépést a vendégekkel, akik azonban ennek ellenére többször is könnyedén megtalálták a lyukat a védőfalon.

Skaliczki László a 18. percig bírta ki időkérés nélkül a meccset, mert ugyan vezetett a Pick (6–8), de a – teniszből lopott kifejezéssel élve – ki nem kényszerített, bosszantó hibák száma nem akart csökkenni.

Állandósult a két-három gólos különbség a felek között, a hazaiakat elsősorban Oláh Gábor góljai tartották, míg a terheket jobban elosztó vendégeknél Frantisek Sulc pörgette leginkább a tempót, de az első félidő legemlékezetesebb találata Herbert Gábor nevéhez fűződött, aki egy szegedi(!) szabaddobásnál gyakorlatilag „elkérte” a labdát a vendégektől, hogy aztán ziccerben nyargalhasson. A szünetben ugyanakkor így is megnyugtató különbséggel, 15–10-re vezetett a Pick Szeged köszönhetően annak, hogy Mikler Roland egyre inkább belelendült a védésbe a félidő második felében.

A szünet után ennek ellenére mindkét kapuban csere volt, jött Tatai Péter a Szegednél és Pallag Péter a Csurgónál. És jöttek a gólok is, mindkét oldalon, de a különbség nem csökkent a felek között, egy-egy Jonas Larhom-bomba – még emberhátrányból is – vagy Rajko Prodanovics-pörgetés rendre megtréfálta Pallagot. És amikor Piotr Wyszomirski potya góllal tért vissza a kapuba, Imre Vilmos időt kért. 16–22

Marinko Kekezovics szép gólokkal szállt be a mérkőzésbe, míg hátul Tatai jelentette a stabilitást a szegedieknek, akik így nyugodtan mehettek bele a végjátékba. Skaliczki László jól forgatta csapatát, amelyből a hajrában harmadik büntetése miatt kivált Alen Blazsevics, és ugyan a Csurgó felzárkózott négy gólra (23–27), megszorítani már nem tudta ellenfelét, miután Prodanovics egy kínai figura végén végleg eldöntötte a két pont sorsát. A Pick Szeged 29–25-ös győzelmet aratott Csurgón.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 19. FORDULÓ

CSURGÓI KKPICK-SZEGED 25–29 (10–15)
Csurgó, 1100 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: Wyszomirski – Grebenár 1, Oláh 7 (2), Miss 2, Szöllősi Sz. 2, Simon 2, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), Cifra 4, Herbert 2, Széles 3, Borsos, Katzirz, Vadkerti G., Országh 1, Kedzo. Edző: Imre Vilmos
SZEGED: MIKLER – Buday D. 2 (1), Vadkerti A. 2, Zubai Sz. 1, Blazsevics 2, Czina, ANCSIN 3. Csere: Tatai (kapus), Kekezovics 2, Nagy N., LARHOLM 5, Pribanics 2, Balogh Zs., PRODANOVICS 5, SULC 5, Laszica. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 15. p.: 6–7. 22. p.: 8–10. 29. p.: 10–14. 36. p.: 12–18. 42. p.: 15–21. 50. p.: 19–25. 59. p.: 24–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Imre Vilmos: – El kell ismerni, hogy megérdemelten nyert a Szeged. Az első félidőben sajnos sok olyan hibát követtünk el, ami a különbséget eredményezte. A második játékrészben már jobban játszottunk, volt is egy olyan szakasz, amikor úgy éreztem, hogy talán fel tudunk zárkózni, de a kihagyott ziccerek eldöntötték a mérkőzést. Sok sikert kívánunk és továbbjutást a BL-ben a Pick Szegednek.
Skaliczki László: – Igazi rangadót vívott a két csapat, erre is készültünk. Örülök, hogy mentálisan a csapatom jól teljesített. Azt gondolom, hogy a hullámvölgyek mellett nagyjából sikerült megvalósítani, amit terveztünk, és a második félidő hibái ellenére is meg tudtuk őrizni az előnyünket.

MKB VESZPRÉM–OROSHÁZA 40–27 (19–12)
Veszprém, 800 néző. Vezette: Natkai, Szalay
Veszprém: Fazekas – Gulyás P. 5, Laluska 4, Sulic 4, Chema Rodríguez 1, Császár 6 (4), Ugalde 5. Csere: Alilovic (kapus), Iváncsik G. 6 (2), Schuch, Iváncsik T. 5, Nagy L. 2, Dzsamali, Terzics, Pesics, Stranigg 2. Edző: Carlos Ortega
Orosháza: Herjeczki – Balda 2 (1), Djukics 5, Benmiloud 2, Berta, Bali 2, Kanyó 3. Csere: Szabó P., Palkó (kapusok), Raffai 2, Harsányi 2, Lászlai 3, Morva 2, Marics, Mazics 4. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 13. perc: 10–3. 19. p.: 15–5. 33. p.: 21–14. 49. p.: 33–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1
Carlos Ortega: – Jó iramú meccset játszottunk, a védekezésre nem mindig ügyeltünk a nagyon igyekvő Orosháza ellen. Több fiatalnak is lehetőséget adtunk.
Füzesi Ferenc: – Ajándék, amikor a veszprémi arénában szerepelhetünk, és ezúttal nem is vallottunk szégyent. A szurkolóknak élvezhető meccsen huszonhét gólt lőttünk, ezzel elégedett vagyok.

1. MKB Veszprém KC 17 16 1 643–407 +236 32
2. Pick Szeged 16 15 1 552–385 +167 31
3. Csurgói KK 18 13 5 475–472 +3 26
4. Grundfos Tatabánya KC 16 9 2 5 426–410 +16 20
5. FTC-PLER 17 7 2 8 441–458 –17 16
6. B.Braun Gyöngyös 16 5 4 7 399–435 –36 14
7. Balatonfüredi KSE 16 5 1 10 390–432 –42 11
8. Váci KSE 16 5 11 397–482 –85 10