Az FTC kikapott Podgoricában, a KEK-ben folytatja

2013.11.17. 17:52
A Ferencváros 29–21-es vereséget szenvedett a Buducsnoszt Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó fordulójában. A montenegrói csapat így továbbjutott, míg a kvartett harmadik helyén végző FTC a KEK-ben folytatja.

Hiába küzdöttek keményen Szucsánszkiék, nem jártak sikerrel Podgoricában (Fotó: Tumbász Hédi – archív)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–FTC-Rail Cargo Hungaria 29–21 (15–14)
Podgorica, 5000
néző. Vezette: Stark, Stefan (románok)
BUDUCSNOSZT: Woltering – PETROVICS 5, DALBY 6, Jezic, KNEZSEVICS 6, Neagu 3, Mehmedovics 3. Csere: ZDERIC (kapus), Cvijics 2, Byzdra 1, Gjeorgjievszka 2, Pavicsevics 1, Nyikitina, Deszpotovics. Edző: Dragan Adzsics
FTC: Abramovics – Kovacsicz 1, ZÁCSIK 4, Cifra, TOMORI 6, SZUCSÁNSZKI 3, Vérten. Csere: Szikora (kapus), Szamoránsky P., Pena 2 (1), Szarka 2, Steinbach 3, Such, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 8. p.: 5–6. 14. p.: 7–9. 18. p.: 10–9. 25. p.: 11–12. 39. p.: 18–17. 45. p.: 21–18. 47. p.: 21–20. 51. p.: 23–21
Kiállítások: –, ill. 10 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
ELEK GÁBOR, a Ferencváros edzője:
– Ebben a szezonban csak a Győr ellen játszottunk ilyen hőfokon, úgyhogy büszke vagyok a csapatomra a mostani teljesítményéért. A kiállítási arány önmagáért beszél, és a pályán történtek az ötvenedik percre felőröltek bennünket. A továbbjutás lehetőségét viszont még az első körben, Ikastban veszítettük el, azt a kilencgólos vereséget már nem tudtuk jóvátenni.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
FC Midtjylland (dán)–MKS Selgros Lublin (lengyel) 37–26 (20–13)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Midtjylland (dán)651156–139+1710
2. Buducsnoszt (montenegrói)642156–125+318
3. FERENCVÁROS633162–161+16
4. Lublin (lengyel)66140–189–490

A Moracsa ezúttal is teljesen megtelt, de a pokoli hangulat nem zavarta meg a ferencvárosi játékosokat. Tomori vezérletével sokáig egy góllal vezettek, a Buducsnoszt negyedóra után kapust cserélt. A Wolteringet váltó Zderic egyből bemutatott három védést, erre alapozva a montenegrói bajnok fordított, de elhúzni nem tudott. Támadásban a dán Dalby volt a hazaiak vezére, leginkább neki köszönhették, hogy egygólos előnnyel zárták az első játékrészt.

Sokáig a szünet után is remekül tartotta magát a Ferencváros, a padról beállók közül Pena nem sok jó megoldással vétette észre magát, Steinbach viszont hamar elkapta a fonalat. A kapuban azonban Abramovics ezúttal messze elmaradt igazi tudásától, és az őt váltó Szikora sem sokat találkozott a labdával. A másik oldalon ezzel szemben Zderic egymás után mutatatta be a védéseket, és a kapufa is sokszor kisegítette.

Az utolsó tíz percben szinte semmi sem jött össze Tomoriéknak, így végül sima vereséget szenvedtek. A 29–21-re nyerő Podgorica csoportmásodikként továbbjutott, míg a B-csoport harmadik helyén végző FTC a KEK-ben vigasztalódhat.

A KEK legjobb 16 csapatának mezőnye: Érd, Veszprém, Ferencváros, Holstebro (dán), Odense (dán), Viborg (dán), Byasen (norvég), Tertnes Bergen (norvég), Rosztov Don (orosz), Zvezda Zvenyigorod (orosz), Lokomotiva Zagreb (horvát), Podravka (horvát), Buxtehude (német), Fleury (francia), Metz (francia), Hypo (osztrák)

2. FÉLIDŐ:
60. perc:
Tomori kapufája után Szikora védi Pavicsevics ziccerét. Nyikitina állítja be a végeredményt, az FTC a KEK-ben folytatja. 29–21
59. perc: Pavicsevics
is szerez egy gólt. 28–21
58. perc:
Rossz hazai támadás, de visszakapják a labdát.
57. perc:
Steinbach ismét a kapufát találja el. Knezsevics betalál, Kovacsiczot kiállítják. Eldőlt. Steinbach lövését védi Zderic. 27–21
56. perc:
Hazai időkérés. Támadóhiba a Buducsnosztnál, Mehmedovics marad a földön fájdalmas arccal, a kisujja kificamodott. Be is kísérik az öltözőbe.
55. perc:
Gjeorgjievszka lövése is utat talál az FTC kapujába. Steinbach-kapufa... 26–21
54. perc:
Újra Szikora a ferencvárosi kapuban. Eladják a labdát a hazaiak, Tomori lövését azonban védi Zderic.
53. perc: Petrovics
lövésébe Abramovics csak beleérni tud. Zácsik lövését védi Zderic. 25–21
52. perc:
Elek Gábor kihasználja utolsó időkérését. Szarka is a kapufát találja el... Cvijics góljába belefújnak.
51. perc: Zácsik
és Knezsevics talál be. 24–21
50. perc:
Kiegészülnek a zöldek. Egy-egy rossz támadás mindkét oldalon. Egy rosszul időzített cserét használ ki Knezsevics. 23–20
49. perc:
Emberhátrányban sokáig támad az FTC, de csak két kapufáig jut.
48. perc:
Cifra támadásban üt, elveszik a labdát, őt pedig kiállítják. A kapuba visszatérő Abramovics védi Mehmedovics lövését.
47. perc:
Szikora véd könnyen, Szucsánszki pedig betalál. Gjeorgjievszka a hosszú alsóba lő. 22–20
46. perc: Steinbach
talpról tüzel, mégpedig jól. 21–19
45. perc: Petrovicsra
nem jutott ember, ki is használta. Kiegészül a Fradi, Elek Gábor időt kér. 21–18
44. perc: Cvijics
kapta meg beállóban a labdát, hárommal vezet a Buducsnoszt. Steinbachhoz pattan a labda, a német értékesíti az így kialakult ziccert. 20–18
43. perc:
Steinbach lövését könnyedén védi Zderic. Kovacsicz volt túl kemény, kiállítják.
42. perc:
Kivédekezett támadás után Szucsánszki indult, de megállították.
41. perc:
Tomori lövése bepattant volna Zdericről, de a horvát kapus még utána tudott kapni a labdának.
40. perc:
Szikora Melinda áll be a Fradi kapujába. Knezsevics egyből felavatja. 19–17
39. perc: Neagu
lő, újra két gól a különbség. Tomori góljába belefújnak, nehezen viseli az átlövő. Kovacsicz visszahúzza a rövid alsó sarokba. 18–17
38. perc: Pena
értékesít egy hétméterest. Tomori védekezés közben kapott egyet az arcára, amit jegelni kell.
17–16
37. perc: Gjeorgjievszka
is megszerzi első találatát. 17–15
36. perc: Steinbach
góllal mutatkozik be. 16–15
35. perc:
Újabb rossz hazai lövés, Steinbach érkezik támadásban a Fradiba.
34. perc:
Ezt az emberhátrányt is megúszta kapott gól nélkül a magyar csapat.
33. perc:
Emberhátrányban nem tud mit kezdeni a hazaiakkal a Ferencváros.
32. perc:
Tomorit blokkolják, majd az átlövő lent marad egy ütközés után, de felkel nagy nehezen. Megint ő próbálkozik, de Zderic véd. Tomorit kiküldik két percre, úgy kell lefogni a játékostársainak. Petrovics a lécre lő, jöhet az FTC.
31. perc: Tomori zúgó kapufájával kezdődik a második félidő, majd Petrovics góljával folytatódik. 16–14

1. FÉLIDŐ
30. perc: Knezsevics
góljával ismét hazai előny, majd Mehmedovics kínai figurából eredményes. Tomori góljával alakul ki a félidei eredmény. 15–14
29. perc:
Szépen megy végig a labda, Szarka fejezi be az akciót. 13–13
28. perc:
Zácsik jó cselt mutat be, de Zderic védi a próbálkozását. Hazai időkérés. Dalby kiszorított helyzetből is betalál. 13–12
27. perc:
Pena eladja a labdát, Dalby egyenlít. 12–12
26. perc:
Neagu lövését védi Abramovics, Pena ellépte. Dalby belemegy az FTC falába.
25. perc: Mehmedovics
egyenlít. Pena a jobb felsőbe bombáz 9 méterről. Sárga lappal figyelmeztetik a Buducsnoszt másodedzőjét, a labda a Fradié. Pena ezúttal nem volt határozott. 11–12
24. perc:
Elek Gábor időt kér. A bal szélre beálló Szarka összeszedi a labdát egy rossz passz után, majd éles szögből betalál. 10–11
23. perc:
Dalby fölé durrant.
22. perc:
Zácsikot leblokkolják, de marad az FTC-nél a labda. Zderic védi Zácsik újabb lövését.
21. perc:
Petrovics a kapufa tövére ejt nagy helyzetben. Kiegészült a Fradi. Pena belemegy a falba. Abramovics védi Neagu átlövését.
20. perc: Tomori
halássza el a labdát, majd belövi a ziccert. 10–10
19. perc:
Szucsánszki ellen ítélnek belemenést.
18. perc:
Zácsik lövését is hárítja Zderic, Dalby góljával vezet a Podgorica. Cifrát ráadásul még ki is állítják a román játékvezetők. 10–9
17. perc:
Vérten helyzetben, de belép.
16. perc:
Zderic újabb védése után Petrovics indul, és egyenlít. 9–9
15. perc:
Zderic bemutatja első védését.
14. perc:
Knezsevics lövését Abramovics a kapufa segítségével hárítja, Zácsik bombájáról viszont lemarad Woltering. Dragan Adzsics le is cseréli a német kapust. Neagu lövése után becsorog a labda. 8–9
13. perc:
Szucsánszki remek átlövéssel javít. 7–8
12. perc:
Szucsánszki nem tudja Dalbyt megállítani, a dán harmadszor is eredményes. 7–7
11. perc: Petrovics
veszi észre a rést a falon, és kihasználja, de Tomoritól rögtön jön a válasz. 6–7
10. perc:
Woltering védi Tomori lövését, majd leblokkolják az átlövőt.
9. perc:
Abramovics védése után indul a Fradi, de Cifra helyzete kimarad, ráadásul Tomori a földön marad. Abramovics újabb védést mutat be. Újra jöhetnek a zöldek, Tomori folytatni tudja.
8. perc: Knezsevics
hatalmas gólt lő. Tomori egy jó csellel tiszta helyzetbe kerül, és nem hibázza el. 5–6
7. perc:
Abramovics ezúttal védi Dalby lövését, Zácsik viszont megszerzi második találatát. 4–5
6. perc: Mehmedovics
góljára Tomori válaszol. 4–4
5. perc:
A dán Dalby jól kezdett, újra egyenlít. 3–3
4. perc: Szucsánszki
góljával ismét vendégelőny. 2–3
3. perc: Dalby