A Szeged 16 góllal győzte le az FTC-t a férfi kézilabda NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.04.10. 19:35
Dean Bombac négyszer talált be a ferencvárosiak kapujába (Fotó: Dömötör Csaba)
A Szeged már a szünetben kilenc góllal vezetett az FTC ellen, és végül magabiztosan, 39–23-ra megnyerte a két csapat mérkőzését a férfi kézilabda NB I-ben. A szerdai játéknap másik meccsén is hazai siker született, a Dabas 28–21-re verte meg a Komlót.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
OTP BANK-PICK SZEGED–FTC-GREEN COLLECT 39–23 (19–10)
Szeged, 2415 néző. V: Nagy F., Túróczy
SZEGED: MIKLER R. – Sostaric 3 (1), STEPANCIC 6, BOMBAC 4, Gaber 2, Mackovsek 4, FRIMMEL 6. Csere: NAGY M. (kapus), Jelinic 2, Szita 3, Martins 2, Garciandia 2, Molina, Szilágyi Benjámin 4 (3), Fekete G. 1. Edző: Kárpáti Krisztián
FTC: Borbély – Bujdosó 1, Pordán 3, Bognár A. 4, Mikita 1, Nagy Bence 2 (1), Csörgő 2. Csere: Kovacsics 2, Debreczeni, Balogh Zs., FÜLÖP P. 3, MÉSZÁROS MÁRK 5 (1), Szepesi, Mészáros Máté. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 6. p.: 2–3. 8. p.: 5–3. 13. p.: 7–7. 17. p.: 11–8. 21. p.: 15–8. 25. p.: 17–8. 28. p.: 19–10. 33. p.: 21–11. 38. p.: 25–15. 43. p.: 27–16. 50. p.: 30–18. 54. p.: 35–19. 57. p.: 37–21
Kiállítások: 2, ill. – perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Kárpáti Krisztián: – Tekintélyes előnyünk birtokában a második félidőben néhány olyan új elemet gyakoroltunk, amit szeretnénk beépíteni a játékunkba. Gőzerővel készülünk az idény hátralévő feladataira, a Magyar Kupa négyes döntőjére, továbbá a bajnoki címet eldöntő mérkőzésekre.
Pásztor István: – Tizenhat ziccert hibáztunk, és mellette hozzávetőlegesen ugyanennyi technikai hibát követtünk el. Csupán fiatal játékosaink helyátállásával lehetek elégedett. A Szegednek jó gyakorlás volt, számunkra pedig túlélő hatvan perc.

26. FORDULÓ
DABAS KC–CARBONEX-KOMLÓ 28–21 (16–13)
Dabas, 800 néző. V: Altmár, Hováth M.
DABAS: NAGY T. – Ács T., FEKETE B. 5, Garajszki 1, Koller 1, Szöllősi Sz. 3, Török 4 (1). Csere: Szikora (kapus), BÁLINT B. 8 (2), Dobrkovics 2, Bognár N. 1, Kádár, LAURINYECZ 3, Szeverényi, Katona. Edző: Tomori Győző
KOMLÓ: Merkovszki – Urbán 1, BOGDANIC 5, Rotim 1, JERKOVIC 5, Veszelinovics 1, Menyhárt 2. Csere: Granic (kapus), Váczi M. 5 (5), Szöllősi O., Varga Sz., Kovács D., Gulyás G., Ács P., Orbán 1, Vekic. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–5. 15. p.: 8–7. 26. p.: 14–11. 34. p.: 19–13. 47. p.: 25–17. 55. p.: 28–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Tomori Győző: – Remek napot fogtunk ki, és a második félidőben már csak a különbség volt a kérdés, mert nem éreztem az erőt a Komlóban a fordításra. Jó, hogy a múlt heti gyatra teljesítményünket ilyen gyorsan ki tudtuk javítani.
Marosán György: – Tíz napon belül a harmadik meccsünket játszottuk, és ez sokat kivett belőlünk, főleg mentálisan. Amint feljavult a kapusteljesítmény hazai oldalon, eldőlt a mérkőzés.