A Kielce másodszor is nyert a GOG ellen, ott lesz a férfi kézi BL negyeddöntőjében

K. Zs.K. Zs.
2024.04.03. 20:31
Alex Dujshebaev hét gólt szerzett a Kielcében (Fotó: Getty Images)
A Kielce szerda este hazai pályán is nyert a GOG ellen (33–28), és kettős sikerrel jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A Montpellier a második félidőben kerekedett a Zagreb fölé, 30–24-es győzelmével szintén várhatja a következő kört.

KIELCE–GOG 33–28

Az első meccset hazai pályán elvesztő dán csapat dobta az első két gólt, de a Kielce utánaeredt, és az első félidő hajrájától végig vezetve megnyerte a visszavágót is. A hazai csapat kapusai remekeltek: Andy Wolff tíz lövést védett az első félidőben, Sandro Mestric kilencet a másodikban.

MONTPELLIER–ZAGREB 30–24

A mérkőzés első félidejében többnyire a Zagreb vezetett – Matej Mandic remekül védett –, még a szünet után is volt kétgólos előnye a horvát csapatnak (14–16). Akkor azonban a hazaiak védelme összeállt, a Montpellier fordított, 20–19 után zsinórban négy gólt szereztek a játékosai, és az előny kitartott a befejezésig. Stas Skube hat gólt szerzett a francia csapatban, ő lett a meccs embere.

A Kielce a Magdeburggal, a Montpellier a Kiellel találkozik a negyeddöntőben, amelynek első mérkőzéseit április 24–25-én, a visszavágókat május 1–2-án játsszák le.