Női kézi NB I: simán nyert Dunaújvárosban a Debrecen

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.20. 18:27
Kácsor Grétáék magabiztosan nyertek Dunaújvárosban (Fotó: Török Attila)
Könnyedén, 38–28-ra nyert a Dunaújvárosi KKA vendégeként a DVSC Schaeffler a női kézilabda NB I 17. fordulójának egyetlen szerdai mérkőzésén.

A Fejér vármegyei együttes 12 percig tudta tartani a lépést Szilágyi Zoltán csapatával, amely viszont 6–5 után tempót váltott, a szünetben hattal, a 37. percben már tízzel vezetett, innentől pedig csak a különbség volt a kérdés.

A mérkőzés legeredményesebb játékosának a vendégek válogatott szélsője, Töpfner Alexandra bizonyult nyolc góllal – közte hat hetessel –, míg Kácsor Gréta 11 lövésből hétszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I, 17. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC-SCHAEFFLER 28–38 (12–18)
Dunaújváros, 300 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – ARANY 4 (1), Trawczynska 1 (1), Szalai B. 1, PARÓCZY 8 (2), Borgyos 2, Sallai N. 3. Csere: Oguntoye (kapus), Nick 3 (1), Moreno 1, Horváth A. 2, Bouti 1, Lakatos P. 1, Sztanó, Török F., Gajdos 1. Edző: Paic Róbert
DEBRECEN: BARTULOVIC 2 – GROSCH 3, Szabó N. 2, Haggerty 3, Planéta 2, Jovovics 1, Petrus 1. Csere: Gabriel (kapus), KÁCSOR 7, FÜZI-TÓVIZI 4, TÖPFNER 8 (6), Csernyánszki 1, Johansson 1, Hornyák D. 1, Vámos M., Kelemen D. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 14. p.: 6–7. 18. p.: 7–12. 23. p.: 7–15. 38. p.: 14–24. 41. p.: 16–29. 54. p.: 24–33.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
Paic Róbert: – Álomszerűen kezdtünk, ám ez sajnos nem adott számunkra kellő önbizalmat a folytatásra. Ellenfelünk gyorsan konszolidálódott, átvette a vezetést. Szünet után rémálomszerűen folytattuk, az első tizenöt percben átjáróház volt a védelmünk, rendkívül megilletődötten játszottak a lányok. A záró negyedórára összekaptuk magunkat, feljavult a védekezésünk, és tudtunk faragni a hátrányunkból. Sok sikert kívánunk a Debrecennek a BL-találkozóhoz.
Szilágyi Zoltán: – Rendkívül sűrű a programunk, nem kezdtük jól a találkozót. A hazaiak ezzel szemben koncentráltak voltak, előnyre tettek szert. Utána rendeztük sorainkat, visszajöttünk a meccsbe, fordítottunk, és aztán már kézben tartottuk a mérkőzést. A védekezésünkben adódtak problémáink, ezen változtatnunk kell. A harmincnyolc lőtt gólunk önmagáért beszél.