Női kézi NB I: a Dunaújváros két góllal legyőzte a Budaörsöt

CS. M.CS. M.
2024.03.09. 18:56
A Dunaújváros 23–21-re legyőzte a Budaörsöt hazai pályán a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A kétgólos első félidei előnyét a végére is megtartotta a Dunaújváros, 23–21-re nyert, így megközelítette egy pontra aktuális ellenfelét. Nos, a Budaörs ezzel már négymeccses vereségszériát tudhat magáénak...

KÉZILABDA
NŐI NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOLYRA-BUDAÖRS HANDBALL 23–21 (12–10)
Dunaújváros, 250 néző. Vezette: Andorka, Hucker
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 2, Trawchynska 3 (1), BORGYOS 5, Paróczy 2, Szalai B. 3, Sallai N. 1. Csere: WENINGER (kapus), NICK 2, Moreno, Bouti 1, Stano, Török F. 1, Lakatos P. 1, Arany 1, Gajdos 1. Edző: Paic Róbert
BUDAÖRS: VÁRTOK R. 1 – Szabó-Májer 3, Gergely-Zsigmond 2, Gorilszka, Hudák E. 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Szabó A. Csere: Mistina (kapus), Schneider 4 (1), Uhrin 2, Szekerczés, PÁLOS-BOGNÁR 3 (1), Vártok T., Szövérdffy-Szabadfi 2. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 9. p.: 3–3. 14. p.: 4–6. 18. p.: 7–6. 26. p.: 10–9. 34. p.: 14–11. 40. p.: 15–15. 48. p.: 18–17. 52. p.: 22–18. 58. p.: 22–21. Kiállítások 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Paic Róbert: – Nagyon sok hibával játszott mindkét együttes. A kiváló kapusteljesítmény mellett ki kell emelnünk a védekezésünket, a huszonegy kapott gól önmagáért beszél. Támadásban többször kapkodtunk, pontatlannak bizonyultunk. A végjátékban akadt egy kis szerencsénk is, de a két pont igen sokat jelent számunkra.
Buday Dániel: – Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzést játszottunk. A problémáinkat továbbra sem tudjuk megoldani, kevés gólt lövünk idegenben. A kapusteljesítmény és a védekezés rendben volt, de több játékosunk adós maradt a jó teljesítménnyel, a gólokkal.