Kikapott a Veszprém a Magdeburgtól, jöhet a Szeged!

2024.03.07. 18:35
Fotó: Dömötör Csaba
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 14., utolsó fordulójában a Telekom Veszprém 30–28-ra kikapott odahaza a Magdeburgtól, így lemaradt a második helyről csoportjában, és a következő ellenfele – már a legjobb nyolc közé jutásért – a Szeged lesz.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–SC MAGDEBURG 28–30 (14–14)
Veszprém, 5160 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok)
VESZPRÉM: JENSEN – Vajlupau 1, Remili 4, FABREGAS 8, Ligetvári, El-Dera 5, Descat 2. Csere: J. Omar, Sandell 2, Pesmalbek, Casado 3, Koszorotov 2, Elísson 1, Mahé. Edző: Momir Ilics
MAGDEBURG: S. HERNÁNDEZ – Hornke 2, MAGNÚSSON 5 (1), SMÁRASON 4, Saugstrup 3, CLAAR 9, MUSCHE 4. Csere: O’Sullivan 1, Bergendahl 1, Lagergren, Kristjánsson 1, Damgaard. Edző: Bennet Wiegert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 4–5. 15. p.: 5–8. 24. p.: 11–11. 33. p.: 15–16. 38. p.: 17–18. 43. p.: 19–21. 46. p.: 22–21. 50. p.: 22–25. 58. p.: 25–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 1/1
Momir Ilics: – A Magdeburg most jobb volt nálunk, megérdemelten nyert. Elsősorban támadásban adódtak problémáink, körülményesen, lassan játszottunk, pontatlanul lőttünk, és a hibák után több könnyű gólt kaptunk. Ettől függetlenül folytatjuk a BL-ben, ott vagyunk a nyolcaddöntőben, készülünk a Szeged ellen.
Bennet Wiegert: – Természetesen nagyon boldogok vagyunk, elértük a célunkat. Hatalmas csatát vívott a két remek csapat, igazi érzelmi hullámvasút volt, egészen elképesztő hangulat uralkodott ebben a fantasztikus arénában. Most szeretnénk kiélvezni a sikert, hiszen egy pontért jöttünk, de kettőt szereztünk, ami külön öröm.

Először kezdett a hazaiak kapujában a 207 centis dán Mike Jensen a Bajnokok Ligája utolsó csoportfordulójában, a közvetlenül a negyeddöntőbe jutásról döntő Telekom Veszprém–Magdeburg összecsapáson, és talán az is szerepet játszhatott a döntésben, hogy egy évvel ezelőtt még a németek kapuját őrizte.

Nem indult gólzáporral a meccs, egyrészt mert egyik csapat sem kezdett rohanni, másrészt mert nagyon keményen védekezett mindkét gárda, a Ligetvári Patrik, Ludovic Fabregas, Nedim Remili hármas az első tíz percben rendesen megszűrte a középső támadásokat. Mégis az Építők hibáit kihasználó Magdeburg került előnybe, és hazai oldalon mintha egy kis tanácstalanság is felütötte volna a fejét, a 17. percben Hugo Descat hetest hibázott, előtte pedig a hatoson ácsorgó beálló, Magnus Saugstrup olyan üresen kapta a labdát, hogy nála jobban talán senki sem lepődött meg rajta, góljával pedig már három volt a vendégek előnye.

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
A NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT
Wisla Plock (lengyel)–Paris-Saint Germain (francia)
OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM
GOG (dán)–Kielce (lengyel)
RK Zagreb (horvát)–Montpellier (francia)

NEGYEDDÖNTŐ
OTP BANK-PICK SZEGED/TELEKOM VESZPRÉM–Aalborg (dán)
GOG (dán)/Kielce (lengyel)–SC Magdeburg (német)
RK Zagreb (horvát)/Montpellier (francia)–Kiel (német)
Wisla Plock (lengyel)/Paris-Saint Germain (francia)–Barcelona (spanyol)

Így tepernie kellett a Veszprémnek, hogy még a szünet előtt visszajöjjön, és Momir Ilics együttese a félidő végére ki is egyenlített annak ellenére, hogy a meccset jól kezdő Jensen teljesítménye visszaesett, a másik oldalon viszont Sergey Hernándezé feljavult. A szünetben még így is vezethettek volna a vendéglátók, Fabregas gólja után ugyanis csak tizennyolc másodperce maradt az ellenfélnek, de a középső támadók csak megtalálták a svéd beállót, Oscar Bergendahlt, aki 14–14-re mentette az első harminc percet.

Annak ellenére, hogy Mike Jensen egymás után fogta meg a lövéseket, a Veszprém Aréna hazai szurkolóinak lelkesedése pedig nem hagyott alább, a második játékrészt sem kezdte sokkal meggyőzőbben az Építők. Játékosai körbelőtték a vendégkaput, továbbra is erősen döcögött a beálló körüli védekezés, az addig egy percet sem játszó, a büntetőre mégis beküldött Kentin Mahé kihagyta a csapat harmadik hetesét is, nem csoda, ha a Magdeburg még úgy is lépéselőnyben maradt, hogy egyáltalán nem játszott jobban, és spanyol kapusa az üres kaput sem találta el a másik térfélen.

A végén a hét a hat elleni támadójáték sem jött be a hazaiaknak, így a Magdeburg 30–28-ra megnyerte a meccset, és elvitte a két pontot a Veszprém Arénából. A Veszprém így lecsúszott a negyeddöntőről, a rájátszásban az OTP Bank-Pick Szegeddel játszhat kétszer a legjobb nyolcba jutásért.