Férfi kézi NB I: a PLER nagy meglepetésre megverte a Budakalászt

T. Z.T. Z.
2024.03.29. 19:44
A NEKA elleni győzelem után újabb sikert könyvelhetett el a PLER-Budapest (PLER-Budapest/Facebook, archív)
Óriási küzdelemben a kiesés elől menekülő PLER-Budapest 29–28-ra legyőzte a CYEB-Budakalászt a férfi kézilabda NBI 20. fordulójának pénteki játéknapján.

A meccs előtt a CYEB-Budakalász az ötödik, a PLER-Budapest az utolsó előtti helyen állt a bajnokságban, ezzel együtt óvatosságra inthette az öt bajnoki óta veretlen vendégeket, hogy a PLER a múlt héten idegenben simán megverte a NEKA-t az új edzőpáros, Lepsényi Sándor és Tamás Ádám irányításával. A Budakalász ennek ellenére esélyeshez méltóan kezdte az összecsapást, és a 10. perc elején már öt góllal is vezetett. A PLER hamar felzárkózott, és a közönség támogatásának, valamint Kránitz Zoltán védéseinek is köszönhetően folyamatosan faragott a hátrányából, és a szünetben csak kettővel volt kevesebb gólja, mint ellenfelének.

A második félidőben még tovább zárkózott a PLER, amely előbb kiegyenlített a 34. percben, majd ezzel a lendülettel gyorsan a vezetést is átvette Tóth Ádám István üres kapus góljának köszönhetően. A 41. percben már három góllal is vezetett az egyre lelkesebb hazai csapat, de a Budakalász – ekkor még úgy tűnt, időben – magára talált, ennek köszönhetően az utolsó tíz percet már döntetlen állásról indították a csapatok.

A hajrá nagyon izgalmasan alakult, a PLER ugyanis nem fáradt el, sőt fél perccel a meccs vége előtt a montenegrói Bozo Andjelic betalált, így megint a hazaiaknál volt az előny. A Budakalásznak az egyenlítésért kellett támadnia az időkérés után, ám a gól elmaradt, így nem kis meglepetésre a PLER megverte esélyesebb ellenfelét. 29–28

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 20. FORDULÓ
PLER-BUDAPEST–CYEB-BUDAKALÁSZ 29–28 (15–17)
BUD Aréna, 800 néző. V: Andorka, Hucker.
PLER: KRÁNITZ – Tóth Á. 5 (4), Markez 4, VÁRSZEGI 5, Groff 1, SIMOTICS 3, ANDJELICS 4 (1). Csere: Takács Á. (kapus), Vízler 1, Farkas T., SZUNAJKO F. 4, Fodor M. 1, Zalai 1. Edző: Lepsényi Sándor
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 3, SINKOVITS 5, Kiss B. 1, Mihalin 3, JURIC-GRGIC 10 (5), KOVÁCS D. 6. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid, Tyiskov, Raniszavljevics, Halász J., Varga M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 15. p.: 5–10. 21. p.: 9–11. 26. p.: 14–13. 37. p.: 19–17. 44. p.: 21–21. 49. p.: 23–24. 55. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Lepsényi Sándor: – Fordulópontot jelentett, amikor megnyitottuk a falat, majd a második félidőre ismét eksztázisba került a csapat, ami a NEKA elleni mérkőzést is jellemezte. De rengeteget jelentett a közönség támogatása is, amit köszönünk szépen.
Csoknyai István: – Tudtam, hogy ilyen mérkőzés vár ránk. Az első félidőt jól felépítettük, de a másodikban nyolc percig nem lőttünk gólt. Ezután hektikus játék alakult ki, egy gól ide, egy oda. A döntetlent talán megérdemeltük volna, de a hazaiak háromirányítós játéka bevált nekik.