Női kézilabda NB I: a Győri ETO alaposan visszavágott a Mosonmagyaróvárnak

N. R.N. R.
2024.02.14. 20:08
A győriek egyértelmű győzelmet arattak (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I 15. fordulójának rangadóján a Győri ETO tíz góllal legyőzte hazai pályán a Mosonmagyaróvárt, ezzel visszavágva a megyei riválisnak az őszi vereségért. A Ferencváros könnyedén nyert a Békéscsaba ellen, míg a Debrecen a Vasas otthonából hozta el a pontokat.

Érthetően szeretett volna visszavágni a címvédő Győri ETO a Mosonmagyaróvárnak az ősszel elszenvedett 33–30-as vereségért. Az a siker az idén 10 éves Lajta-partiak első győzelme volt megyei riválisuk ellen, ezúttal azonban nem volt kérdés, ki nyeri a vármegyei rangadót.

Habár mindkét oldalon akadtak hibák, az ex-győri Tóth Gabriella találatával az MKC szerzett vezetést, sőt, az első tíz lövésből ötöt fogó Szemerey Zsófi bravúros védéseinek – köztük két hetesnek – köszönhetően az első szűk tíz percben az óváriaknál volt az előny. A vendégek mindenesetre nehezen védekezték le a győriek gyors támadásait, akik így ezt követően átvették a vezetést Veronica Kristiansen irányításával, és fokozatosan öt góllal elléptek. A világbajnok norvég sztárjátékos valódi vezére volt csapatának, két kihagyott büntetője ellenére is héttel állt a szünetben, a végén pedig tizenháromnál állt meg.

Kérdés volt, hogy a második félidőben a Lajta-partiak képesek lesznek-e jobban széthúzni a hazai hatosfalat, illetve rendezik-e saját védelmüket. Aki látta az összecsapást, elég gyorsan megkapta a nemleges választ, ugyanis alig hat perc után kilencre hízott a különbség. A zöld-fehéreknek három labdája is volt a közte tízhez, ami ekkor még a növekvő hibaszázalék miatt nem lett meg – a Mosonmagyaróvár megrázta magát, és négyre zárkózott a hajrára. Az egyre jobban teljesítő Sandra Toft fontos pillanatokban védett, így tiszavirág-életű lett az óvári feltámadás. Estelle Nze Minko a lefújásra két számjegyűre növelte a differenciát, csapata pedig simán hozta a rangadót.

A hétvégén, Metzben fontos BL-mérkőzést játszó FTC több kulcsjátékosa energiájával tartalékolva is 17 góllal verte a Békéscsabát. Míg Emily Bölk például csak nyolc percet töltött a pályán, addig Kukely Anna a szokásosnál több szerepet kapott, Horváth Fanni már az első félidőben pályára került, míg az utolsó húsz percben Kármán Luca négyszer is betalált.

Harmadik BL-csapatunk, a DVSC a Győrhöz hasonlóan 32–22-re nyert, a Loki a Vasas otthonából hozta el a két pontot. A debreceni szélsők nagyon éltek a mérkőzésen, négyen összesen 17-szer voltak eredményesek. Hornyák Dóra megszerezte sérülése utáni első gólját – több mint 30 méterről, üres kapura talált be –, míg a kölcsönből visszatérő Szabó Nina kétszer köszönt be,

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC 32–22 (15–9)
Győr, Audi Aréna, 3705 néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: S. TOFT – HOVDEN 5 (2), Rju Un Hi 2 (2), Brattset 2, Haugsted, V. KRISTIANSEN 13 (1), Szőllösi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapu), S. Oftedal 2, NZE MINKO 5, Blohm, De Paula, Broch, Győri-Lukács 1. Vezetőedző: Ulrik Kirkely
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Pásztor N. 2, Albek 4, Tóth E. 5 (2), Tóth G. 3, Schatzl. Csere: Hadfi (kapus), Lancz, Ivancok 3, Tóth N. 1, Sztankovics K., Stranigg, Faragó L., Bardi, VARGA EMÍLIA 3 (1). Vezetőedző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 2–4. 9. p.: 5–4. 13. p.: 7–4. 15. p.: 9–5. 20. p.: 12–8. 30. p.: 15–9. 36. p.: 20–11. 40. p.: 20–13. 47. p.: 24–17. 52. p.: 24–20. 57. p.: 29–21. 60. p.: 32–22. Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3
Ulrik Kirkely: – Nagy tisztelettel nézem azt a teljesítményt, amit a Mosonmagyaróvár az idény során mutat. Emlékszem, az első bajnoki meccsünkön szervezett csapatnak láttam őket. Ezúttal hihetetlen erővel, küzdelemmel vetettük bele magunkat a játékba. Az első félidőt ahogyan lehoztuk, azt örömmel láttam. A folytatásban magabiztosan játszottunk, azt mondtuk, a második félidőt is meg kell nyernünk.
Gyurka János: – Gyorsan, dinamikusan játszott a Győr támadásban és védekezésben, fegyelmezetten és koncentráltan kézilabdáztak. Jól kezdtünk, de az ETO-ról elmondottak ránk nem voltak igazak. Sok gyors gólt kaptunk, ami demoralizált minket. Cserékkel igyekeztem frissíteni a csapatomat. A második félidőben próbáltunk átlövésből gólokat szerezni, de nagy nyomás alatt játszottunk, ezért sokat hibáztunk.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 45–28 (22–14)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Dáné R., Marton Zs.
FTC: BÖDE-BÍRÓ – KOVÁCS A. 8, Klujber 4, Edwige, Tomori, SIMON P. 5, HÁRSFALVI 6. Csere: Janurik (kapus), Bölk, Márton G. 3, Malestein 4 (2), KUKELY A. 5, Horváth F., KÁRMÁN L. 4, CVIJICS 6. Edző: Alan Heine
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 2, Aranyi 1, Májer Sz. 3, ROMÁN 8 (4), Török F. 3, Szondi Zs. 1. Csere: Szabó D. (kapus), Bencsik-Giricz 1, Gyimesi, KUKELY K. 5, Csáki Zs., Sándor 1 (1), Borbély M. 2, Bencsik B. 1. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4. 10. p.: 7–8. 15. p.: 10–9. 20. p.: 15–12. 25. p.: 18–13. 40. p.: 28–18. 50. p.: 36–23. 55. p.: 40–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Alan Heine: – Minden győzelem fontos, ahogy ez is, elismerésem a Békéscsabának, mert bár könnyű győzelemnek tűnt, de egyáltalán nem volt az. Edzőként jó volt látni, hogy a fiataloknak egyre több időt tudok adni.
Rácz Sándor: – Elégedett vagyok, hiszen van néhány sérültünk, ezáltal inkább a fiataljaink játszottak, akik helyt tudtak állni a Népligetben.

VASAS SC–DVSC SCHAEFFLER 22–32 (10–16)
Sterbinszky Amália kézilabdacsarnok, 400 néző. V: Nagy F., Turóczy
VASAS: Zsigmond P. – Mihály 1, Ferenczy D. 1, Dombi, Vámosi 2, Szilovics 1, Oláh K. 1. Csere: BALOG J. (kapus), BOLDIZSÁR 4, Szücsné Sirián 3, Győrfi 2, Pénzes 3, Domokos 1, Fodor N. 1, Lengyel E. 2 (1). Edző: Konkoly Csaba
DEBRECEN: Bartulovic – TÖPFNER 5 (1), VÁMOS P. 5, Haggerty, Planéta, Kácsor 2, PETRUS 4. Csere: Gabriel (kapus), Csernyánszki 1, Szabó N. 2, Füzi-Tóvizi 1, Grosch 2, Jovovics 3, E. Johansson, Hornyák D. 1, VÁMOS M. 6. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 14. perc: 2–8. 23. p.: 7–11. 38. p.: 11–20. 45. p.: 16–23. 53. p.: 17–27
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 1/1
Konkoly Csaba: – Nemzetközi top-kategóriás csapat ellen játszottunk, cél volt futásmennyiségben felvenni velük a versenyt. Az első negyedórában túlzottan tiszteltük őket, majd visszajöttünk öt-hat gólos különbségre. A másik célunk a kevés labdaeladás volt, ezt nem sikerült megvalósítani. Remélem, hogy a következő mérkőzéseken láthatóan jelentkezik a munka eredménye.
Szilágyi Zoltán: – Örülök a két pontnak, ez volt a célunk. Biztos volt, hogy nem mutatunk nagy játékot, de a védekezésünk összeállt, a támadás gyorsasága viszont javítható. Dolgozunk, hogy a folytatásra minden összeálljon.