Női kézi NB I: a Vác simán nyert idegenben a Kisvárda ellen

D. Á.D. Á.
2024.02.15. 19:47
Fotó: Facebook/Kisvárdai KC NŐI NBI
A Vác 28–23-ra legyőzte a Kisvárdát idegenben a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján.

A Vác az első félidőben három góllal bizonyult jobbnak a szabolcsi együttesnél, amely a fordulás után egyenlített ugyan, de a hajrában így sem volt esélye – a váci alakulat 28–23-as sikert aratott Kisvárdán.

NŐI NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–PRAKTIKER-VÁC 23–28 (12–15)
Kisvárda, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
KISVÁRDA: Torda – Akijama 1, Karnik Sz. 2, Ajano, DJATEVSZKA 4, Juhász G. 3, Mérai. Csere: Mátéfi D. (kapus), E. Novak, Bucsi 4 (3), SISKA 4, SZABÓ LILI 4, Kovalcsik B. 1, Makó.
Edző: Józsa Krisztián
VÁC: Bukovszky – SUCH 4, BALLAI B. 3, Bordás 1, KUCZORA 8 (1), Csíkos 3, BALLAI A. 6. Csere: CSIZMADIA 1, Győri A. (kapusok), Marincsák 1, Kovács Anikó, Kovalcsik J. 1, Kurucz A.
Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 13. p.: 7–6. 22. p.: 8–13. 29. p.: 11–13. 39. p.: 15–18. 47. p.: 18–18. 52. p.: 19–22. 56. p.: 22–25.   Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Józsa Krisztián: – Sokadik ilyen mérkőzésünk, hogy közel vagyunk az ellenfélhez, esélyünk van, de nem tudunk vele élni. A második félidőben kiegyenlítettünk, de utána egyéni hibákat vétettünk, és a kapusteljesítmény sem volt az igazi. A végjátékban maradtunk alul.
Herbert Gábor: – Kisvárdáról nagyon nehéz elvinni a két pontot, ez most nekünk sikerült. A játékkal időnként nagyon elégedett voltam, a másik része viszont értelmezhetetlen volt. A hullámzásban én is benne vagyok, az idegességemet átragasztottam a csapatra, de amikor kiegyenlített a Kisvárda, képesek voltunk bravúros megmozdulásokra.