Kevés volt a jó első félidő: kikapott Dániában a Szeged

2024.02.21. 18:40
A szegediek pont nélkül távoznak Dániából (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az OTP Bank-Pick Szeged idegenben 31–26-ra kikapott a dán Aalborg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. Kárpáti Krisztián csapatának így egy hetet még biztosan várnia kell, hogy továbbjutásnak örülhessenek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
AALBORG HANDBOLD (dán)–OTP BANK-PICK SZEGED 31–26 (14–16)
Aalborg, 5112 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
AALBORG: N. Landin – P. Larsen 1, HOXER 4, Hald Jensen 2, Mölgaard, Arnoldsen 4, Juul 3. Csere: Norsten (kapus), VLAH 5, B. Jakobsen 1, M. Hansen 4 (4), M. Larsen, L. Nilsson 3, BARTHOLD 4, Björnsen, Thurin. Edző: Stefan Madsen
SZEGED: Mikler R. – SOSTARIC 7 (4), Garciandia 2, Bombac 2, BÁNHIDI 5, Szita 3, Frimmel 3. Csere: Imgard (kapus), Kalaras, Mackovsek, Stepancic, Jelinic 2, Martins 2, Gaber. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 10. p.: 4–4. 16. p.: 7–7. 19. p.: 7–12. 23. p.: 9–14. 27. p.: 12–15. 35. p.: 15–18. 43. p.: 20–20. 46. p.: 21–23. 53. p.: 26–24. 58. p.: 29–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Kárpáti Krisztián: – Nagy küzdelem volt a pályán, negyvenöt percig jól kézilabdáztunk, de a végén voltak problémáink, főleg támadásban fogytunk el. Az első félidő túl jól sikerült, ezért nem is forgattam annyit a csapatomat, a végjátékban ez megbosszulta magát. A továbbjutás még nem dőlt el, bárki megverhet bárkit ebben a csoportban. Mi is azon dolgozunk, hogy a Kiel ellen hazai pályán otthon tartsuk a két pontot.

A lehető legerősebb összetételű szegedi csapat utazhatott el Dániába, köszönhetően Matej Gaber visszatérésének. A szlovén beálló egy héttel ezelőtt még sérüléssel bajlódott, így csak a lelátóról figyelhette, ahogyan társai 29–27-re legyőzik a Kolstadot. Közvetlen riválisukkal szemben aratott sikerükkel a mieink elérték, hogy már ezen a szerdán legyen esélyük kiharcolni a továbbjutást. A Szegednek ehhez több pontot kellett szereznie az Aalborg otthonában, mint amennyit a Kolstad gyűjt az RK Zagreb ellen.

A két meccs párhuzamosan zajlott egymástól 700 kilométerre, és mivel a horvátok már a szünetre nyolcgólos előnyt építettek ki Norvégiában, megnőtt az esély rá, hogy a mieink sikerrel járjanak. Kárpáti Krisztián együttese tett is azért az első félidőben, hogy meglegyen a továbbjutás. Mario Sostaric és Bánhidi Bence góljaival kezdődött a találkozó.

Az Aalborg először a 13. percben vezetett, akkor sem sokáig, a Tisza-partiak 7–1-es sorozattal fordítottak, és 12–7-re megléptek. Sebastian Frimmel elképesztő gólja a kapunak háttal még Niklas Landint is meglepte. A világ egyik legjobb kapusa nem sokkal ezután cserét is kért. Mikkel Hansen a 19. percben lépett először pályára a hazaiaknál, rögtön eladott labdával kezdett. A félidő végén a dánok közelebb tudtak zárkózni, de a kétgólos szegedi vezetés hízelgően mutatott a számukra (14–16).

A szünet után Mikler Roland helyén már Emil Imsgaard állt a vendégkapuban, mindkét oldalon friss játékosok jöttek a mezőnybe is. Lukas Nilsson, illetve Miguel Martins révén két kreatív, látványosan játszó irányító-átlövő érkezett a pályára. Mindketten hozzá is tudtak tenni csapatuk teljesítményéhez, ahogyan a 20–20-nál egyenlítő Sebastian Barthold is.

Imsgaard számos bravúrt mutatott be kulcspillanatban, de ez is kevés volt, hogy csapata féken tartsa ellenfelét. Mikkel Hansen nem kegyelmezett, tíz perccel a vége előtt „bevert” egy újabb büntetőt, amivel az Aalborg 25–24-re átvette a vezetést. A Szegednek innen már nem volt visszaút, kikapott Aalborgban. Mivel a Kolstad is vereséget szenvedett, maradt a négy pont a két csapat között. Egy hét múlva a THW Kiel érkezik a Pick Arénába, ahol már egy döntetlennel is meglenne a továbbjutás. 31–26