Hat góllal nyert a Veszprém a Montpellier ellen

2024.02.29. 22:16
A Veszprém nyert Montpellier-ben (Fotó: Montpellier HB)
A Telekom Veszprém második félidei remek játékával 37–31-re győzött a Montpellier otthonában, így ha egy hét múlva, az utolsó csoportfordulóban nyer a Magdeburg ellen is, egyből a negyeddöntőbe jut.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
B-CSOPORT
MONTPELLIER HB (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 31–37 (18–17)
Montpellier, 3000 néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
MONTPELLIER: Desbonnet – V. Lenne 3, PORTE 4, Skube 1, A. Lenne 2, MONTE 5, J. Fernández 3 (3). Csere: Bolzinger (kapus), Konan 1, Karlsson 4 (2), Panic, Prat 4, Nacinovic, Guigon 3, Conette 1. Edző: Patrice Canayer
VESZPRÉM: CORRALES – VAJLUPAU 8, REMILI 7, Fabregas 3, Ligetvári, El-Dera 3, Descat 4 (2). Csere: Jensen (kapus), J. OMAR 6 (2), Pesmalbek 1, Sandell 2, Koszorotov, Casado, A. NILSSON 3, Mahé. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 3–7. 13. p.: 5–10. 17. p.: 9–11. 23. p.: 12–15. 27. p.: 14–17. 33. p.: 20–19. 41. p.: 21–26. 49. p.: 24–30. 52. p.: 25–32
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 4/4

Bár a továbbjutás már biztos volt volt mindkét csapat számára, a hazai Montpellier-nek és a vendég Telekom Veszprémnek is volt tétje az egymás elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésnek. Momir Ilics együttesének az, hogy az utolsó fordulóig versenyben maradjon a közvetlen negyeddöntőbe jutásért, a hazaiaknak pedig az, hogy a negyedik helyen végezzenek a B-csoportban, amihez egyetlen pontot is elég lett volna szerezniük a magyar bajnok ellen.

A franciák kerete erősen hiányos volt, Diego Simonet és Kyllian Villeminot kiesésével az exszegedi szlovén Stas Skube maradt az egyetlen vérbeli irányító, és az utolsó idényét taposó Patrice Canayer edző nem számíthatott az Európa-bajnok svéd balszélső, Lucas Pellas játékára sem. A Veszprém ellentmondást nem tűrően kezdte a találkozót, gyorsan tisztázta, hogy két pontért jött Montpellier-be, jobban kézilabdázott, Nedim Remili és Ludovic Fabregas vezérletével negyedóra alatt öt góllal elhúzott, és tizenöt perc alatt csak egyetlen lövést rontott el.

Ekkor észbe kapott a hazai gárda is, igyekezett visszajönni és látótávolságon belül maradni, a kitartása pedig eredményt hozott, nemcsak azért, mert lassan fel tudott zárkózni, hanem azért is, mert az első félidő hajráját elszúrta a Veszprém. Miközben az első harminc percben egyik kapus sem kapta el a fonalat, a vendégvédők egyre kevésbé tudták tartani a két nagy kedvvel játszó balátlövőt, a húszéves francia Kylian Pratot és az egy évvel idősebb brazil Hugo Bryan Monte dos Santost, akik szereztek három-három gólt (előbbi még két labdát is ellopott), eközben csapatuk kihasználta a veszprémi hibákat, két perc leforgása alatt négy gólt szerzett, és egyet sem kapott. Így hiába játszott a játékrész nagy részében jobban az Építők, a hazaiak átvették a vezetést a félidő végén, és 18–17-es előnnyel mentek pihenni.

A második félidő nagy tempóban kezdődött, hat perc alatt hat gól született, amiből a Veszprém jött ki jobban, a szerencsével sem állt hadilábon, és tíz perc alatt négy góllal újra elhúzott. Minden hazai gólra azonnal jött a válasz, Rodrigo Corrales és Mike Jensen is hetest védett, a Veszprém a második játékrész hajrájában pedig nem követte el ugyanazt a hibát, mint az első félidő végén. A hajrát már kézben tartotta, a gárda francia különítménye remekül játszott, a meccs legjobbja a hétgólos Remili volt, Hugo Descat pedig négy gólt szerzett.

Momir Ilics együttese 37–31-re nyert, és saját kezében maradt a sorsa – jövő héten a Veszprém Arénában győznie kell a német Magdeburg ellen a közvetlen negyeddöntőbe jutásért.