Férfi kézilabda BL: nyert a Kielce, playoffkörös a Szeged!

R. P.R. P.
2024.02.29. 20:16
Fotó: Dömötör Csaba
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a Kielce 31–23-ra legyőzte a Kolstadot, ezzel eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az OTP Bank-Pick Szeged bejut a rájátszásba.

Magyar szempontból nagyon fontos meccs volt a Kielce és a Kolstad összecsapása az A-csoportban. Ugyanis a norvégoknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy megmaradjon az esélyük a továbbjutáshoz a Szegeddel szemben. Minden más esetben Kárpáti Krisztián csapata az utolsó forduló eredményeitől függetlenül playoffkörösnek vallhatta magát.

Hozzá kell tenni, hogy a kolstadi siker kifejezetten előnyös helyzetbe hozhatta a norvégokat, mivel az utolsó körben az utolsó helyen álló Eurofarm Pelisztert fogadják, míg a Szeged Párizsba látogat a PSG-hez… A pontazonosság a Kolstadnak kedvez a Szegeddel szemben, az egymás elleni két találkozó gólkülönbsége miatt (64–53).

Nos, a lengyelek nem sok esélyt adtak a vendégeknek, akik igazából csak az első félidőben voltak méltó partnereik. A szünetben a Kielce három góllal vezetett, a vége pedig nyolcgólos hazai siker lett.

Az OTP Bank-Pick Szeged tehát bejutott a rájátszásba, a Kolstad pedig kiesett. A szegediek pontos helyezése az utolsó fordulóban dőlt el, amelyet március 6-án rendeznek meg.

A B-csoportban drámai és izgalmas végjátékot hozott a Magdeburg és a Barca rangadója

A két éllovas csatájában a szünetben még a katalánok vezettek egy góllal, ám a végén ugyanennyivel nyert a német együttes. A mindent eldöntő találatot mindössze három másodperccel a vége előtt Gisli Thorgeir Kristjansson szerezte.

A magdeburgi siker azt jelenti, hogy ez a két csapat 22 ponttal vezeti a B-csoportot. A győzelmet arató Veszprém két ponttal követi őket. Az utolsó körben Momir Ilics csapata akár mindkettőt megelőzheti, de ehhez nem csak az kell, hogy a Veszprém legyőzze a Magdeburgot, hanem az is, hogy a Barca hazai pályán vereséget szenvedjen a Montpellier-től – ez utóbbi a kevésbé valószínű. Ezzel együtt a Barca már biztosan megelőzi a Magdeburgot, vagyis egyből negyeddöntősnek vallhatja magát.