Férfi kézi NB I: Gyöngyösön is megőrizte veretlenségét a Veszprém

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.24. 17:14
A Veszprém a Gyöngyöst legyőzve továbbra is hibátlan (Fotó: handballveszprem.hu)
A Telekom Veszprém 41–33-ra nyert a Gyöngyös vendégeként a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Szeged magabiztosan, 42–28-ra győzött a sereghajtó Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen, a Csurgó a NEKA, míg a Tatabánya a Dabas otthonában diadalmaskodott.

A Gyöngyös nagyjából bő tíz percig tudta tartani a lépést a vendégekkel, ezt követően a Veszprém fokozatosan növelte az előnyét. A félidei ötgólos különbségből végül nyolc lett, a Veszprém 41–33-ra nyert, ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát. A mérkőzés legjobb dobója Jehia el-Dera volt, aki mind a hét lövését gólra váltotta, míg Nedim Remili hat találatig jutott a vendégeknél, csakúgy, mint Ubornyák Dávid és Martin Potisk a Gyöngyösnél.

A második helyen álló Szeged saját közönsége előtt 42–28-ra győzött a sereghajtó Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen. Szilágyi Benjámin mind a nyolc lövését gólra váltva járult hozzá a magabiztos hazai sikerhez.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 33–41 (18–23)
 Gyöngyös, 1100 néző. V: Fekete, Hajdu.
GYÖNGYÖS: Podoba – Lakosy, UBORNYÁK 6, Hegedüs M. 5, Bodor, POTISK 6, VARSANDÁN M. 4 (1). Csere: Tomics 1, Gyánti (kapusok), Jaros 2, Schmid 1, Edwards 2 (2), Gráf 2, Jóga 2, Pietruszko 1, Kovács G. 1. Edző: Bíró Balázs
VESZPRÉM: Jensen – Vajlupau 5, REMILI 6, J. Omar 4 (2), Fabregas 4, EL-DERA 7, Ellíson 3. Csere: Corrales (kapus), Descat 3 (2), Sandell 2, Ligetvári, Pesmalbek 4, Casado, Koszorotov 3 (1). Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–6. 12. p.: 9–10. 18. p.: 11–13. 24. p.: 14–17. 36. p.: 23–28. 42. p.: 26–33. 48. p.: 28–35. 54. p.: 29–37.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Bíró Balázs: – Sokkal többet kaptam vissza a fiúktól abból, amit vártam. Ezúttal nem tudtuk magunkat abba az állapotba hozni, mint korábban a Szeged ellen, de úgy érzem, sikerült kiszolgálni a közönséget. A Veszprém hétről hétre üzembiztosan hozza a magas gólszámot, a kérdés az volt, hogy mi meddig jutunk el.
Momir Ilics: – Negyvennyolc órával a GOG elleni BL-találkozó után nagyon örülök a győzelemnek. A Szeged gyöngyösi veresége miatt tartottunk egy kicsit a mérkőzéstől, de nem okoztak csalódást a játékosaim, összességében jó meccsen vagyunk túl.

OTP-BANK PICK SZEGED–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 42–28 (22–12)
Szeged, 2062 néző. V: Héjja, Kónya.
SZEGED: Nagy M. – MARTINS 4, Garciandia 4, Molina, Gaber, Bodó 4, FRIMMEL 7.  Csere: Imsgard (kapus), SZILÁGYI BENJAMIN 8 (2), Gazsó 2, Szita 1, Kalaras, BÁNHIDI 6, Sostaric 3 (1), Bombac 1, Stepancic 2.  Edző: Kárpáti Krisztián
FEJÉR-B.Á.L.: Gödör – Preszter 2, Pulay 2, Vetési 2, Szrnka 1, TARABOCHIA 6, Nurelden 2.  Csere: Mojszilov (kapus), Bugyáki, Grünfelder, DJUKICS 7, Kristóf M., HÁRI 6 (3). Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 9. p.: 6–3. 13. p.: 9–4. 16. p.: 11–7. 20. p.: 14–7. 25. p.: 17–8. 27. p.: 20–10. 35.  p.: 24–16. 3  9. p.: 26–18. 44. p.: 28–21. 49. p.: 32–21. 54. p.: 37–24. 57. p.: 39–28.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Kárpáti Krisztián: – A jövő heti, Kiel elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésünkre készülve arra kértem a keret tagjait, hogy nagy tempót diktálva kézilabdázzanak. A győzelem mellett két fiatalunk, Szilágyi Benjamin és Gazsó Péter helytállása is örömmel tölt el.
Danyi Gábor: – Az elő félidőben sok technikai hibával játszottunk, amit gólokkal büntetett meg BL-szereplő ellenfelünk. A második félidőben nyújtott teljesítményünk vállalható, ebből építkezhetünk a jövőben. Közel harminc gólt lőttünk Szegeden, nem lehetek elégedetlen.

CYEB BUDAKALÁSZ–BALATONFÜREDI KSE 27–21 (16–12)
Budakalász, 350 néző. V: Bíró, Kiss O.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – Varjú 4, Sinkovits 3, Kiss B. 1, MIHALIN 3, JURIC-GRGIC 8 (3), Kovács D. 4. Csere: Tóth M. (kapus), TYISKOV 2, DÁVID M., Raniszavljevics, Berényi, Szakács, Vrhovina, Halász, Varga Mihály 1. Edző: Csoknyai István
BALATONFÜRED: Bősz – Hornyák P. 3 (3), Németh B., Szretenovics 4, SZŰCS BENCE 6, Kemény, Varga Márton 1. Csere: ANDÓ (kapus), Kovács B., Szmetán M. 1, Szöllősi B. 3, Sikosek 1, Dénes J., Kljun 1, Malinovic 1, Brandt. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 18. p.: 10–5. 25. p.: 15–9. 35. p.: 16–14. 42. p.: 18–17. 54. p.: 24–18. Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Csoknyai István: – Két jó formában lévő csapat csapott össze, és a mi akaratunk jobban érvényesült. A védelmünk és Váczi Dániel kapusteljesítménye dicséretet érdemel. Az első félidőben az történt a pályán, amit elterveztünk, a második félidő elején kisebb hullámvölgybe kerültünk, de sikerült kilábalnunk belőle.
György László: – Nagyon mély hullámvölgyeink voltak mindkét félidőben, azt az előnyt, amit a hazai csapat már az első félidőben megszerzett, nem sikerült ledolgozni. Bár volt, amikor közel kerültünk, de ki nem kényszerített hibák, kimaradt büntető és ziccer miatt nem sikerült megfordítanunk a mérkőzést. Ennyi góllal borzasztóan nehéz meccset nyerni.

QHB-EGER–PLER-BUDAPEST 28–24 (15–11)
Eger, 875 néző. V: Horváth P., Marton.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (1), Nastaj, TÓTH K. 7, Zennadi 3, F. SILVA 6, SZÁVA 5. Csere: KISS G., TÓVIZI 3, Döme, Maracskó, Boros. Edző: Tóth Edmond
PLER: Kránitz – ANDJELICS 5 (2), Bak 1, Groff, Javor, SIMOTICS 5, Fodor M. 3. Csere: Takács Á. (kapus), TÓTH Á. 5 (1), Markez 4, Szunajko F. 1, Szkokán, Farkas, Lakicsevics, Vízler. Edző: Horváth Attila
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Tóth Edmond: – Fantasztikus atmoszférában kézilabdázhattunk. Az óriási tét mindkét csapat játékán megmutatkozott. A rendkívül kemény és határozott védekezéssel múltuk felül a vendégeket. Sok labdát szereztünk, könnyű gólokat lőttünk, ez döntőnek bizonyult.
Horváth Attila: – Gyáván, rengeteg hibával játszottunk. A második félidőben volt egy pont, amikor megfordíthattuk volna a mérkőzést, de sajnos nem éltünk a lehetőséggel. Össze kell szednünk magunkat, ha el akarjuk érni a céljainkat.

DABAS KC–MOL TATABÁNYA KC 30–35 (16–17)
Dabas, 1000 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
DABAS: Nagy T. – Ács T. 2, Fekete B. 2, Garajszki 2, Koller, Szöllősi Sz. 3, BÁLINT B. 6.  Csere: Pallag (kapus), Dobrkovics, Bognár N. 1, Laurinyecz 2, Török 5, Katona, ZDOLIK 7 (3).  Edző: Tomori Győző
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ P. 5, MARAS 7, TOPIC 5, Győri M. 4, Dissinger 5, Pergel 1.  Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á., Jadegari, Eklemovic, UGALDE 7 (4), Vilovszki, Enomoto 1, Vajda H., Krakovszki B. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–6. 15. p.: 9–10. 28. p.: 14–14. 35. p.: 16–17. 47. p.: 22–26. 56.  p.: 26–31.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Tomori Győző: – Van bennem hiányérzet, mert a kipattanó labdákért jobban küzdhettünk volna, illetve ennyi ki nem kényszerített hibát nem követhetünk el a Tatabánya ellen. Nem voltunk elég élesek ahhoz, hogy pontot szerezzünk.
Dragan Djukics: – Mindkét csapat jó kézilabdát játszott. Senkinek se könnyű nyerni Dabason. Az döntött, hogy több játékost tudtam bevetni, akiknek a végén is maradt energiájuk megnyerni a mérkőzést.

HSA NEKA–CSURGÓI KK 21–29 (14–13)
Balatonboglár, 350 néző. V: Kiu G., Kiu T.
NEKA: DEMÉNYI – Krakovszki Zs., DELY 4, Sztraka 2, Gál 1, Kovács T. 2, Molnár R. Csere: Tárnoki, TÓTH L. 6 (3), Ludmán, KARAI 3, Nagy Á. 1, Szücs B. 2. Edző: Sótonyi László
CSURGÓ: HOLLÓ – TUFEGDZSICS 4, TÓTH P. 6, Krszmancsics 2, PAPP T. 7, Gábor M. 4, BAZSÓ 4. Csere: Füstös Á. (kapus), VASVÁRI, Borsos, Mazurek, Szeitl E., Herceg, Zobec 1, Gebhardt 1, Horváth P. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 4–5. 15. p.: 7–7. 22. p.: 9–11. 26. p.: 11–12. 28. p.: 13–12. 38. p.: 14–18. 44. p.: 18–22. 58. p.: 18–29.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/0
Sótonyi László: – Nekünk egy rutinos NB I-es csapattal szemben sok mindent kell ellensúlyozni, ilyenkor mindig az a kérdés, hogy mivel és mennyi ideig sikerül. Az rendben van, hogy fiatalok vagyunk és hibázunk, az viszont már nincs rendjén, hogy ennyi ki nem kényszerített hibát követünk el.
Baranyai Norbert: – Az első félidőben fej fej mellett haladtak a csapatok, támadásban elszórtunk néhány labdát. A másodikban a védekezésünk összeállt, a kapuban Holló Balázs nagyszerűen teljesített. A győzelmünk kulcsa az volt, hogy el tudtuk bizonytalanítani a hazaiakat, nem találták a hatosfalunk ellenszerét.