A Veszprém hatalmas különbséggel nyert Portóban

2024.02.15. 20:34
Momir Ilicsék Portugáliában folytatják a BL-t (Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata nagyon simán nyerte meg első Bajnokok Ligája-mérkőzősét a tavaszi szezonban, ­40–26-ra győzött a Porto otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
B-CSOPORT
PORTO (portugál)–TELEKOM VESZPRÉM 26–40 (11–21)
Porto, 1166 néző. V.: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
PORTO: Réma Marques – Martínez 3 (2), D. FERNÁNDEZ 5, R. Silva 1, Plaza Jiménez 3, Valdés 1, Fernandes 1. Csere: Mitrevszki (kapus), Brännberger  2, Brandao  1, Magalhaes, Diocou, LAESÖ 3, Branquinho 3, Sousa 3.  Edző: Carlos Resende
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 2, REMILI 5, FABREGAS 5, Ligetvári, EL-DERA  5, Descat 3. Csere: JENSEN (kapus), J. OMAR  6 (2), PESMALBEK 4, Koszorotov 3, Sandell, Mahé, A. Nilsson 3, Casado 2, Elísson 2.  Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–8. 10. p.: 4–9. 15. p.: 6–12. 18. p.: 7–14. 23. p.: 7–17. 26. p.: 8–19. 33. p.: 12–24. 42. p.: 19–29. 51. p.: 19–35.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Momir Ilics: – Két hónap szünet után azt gondolom, hogy jól kezdtünk. A kapusaink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, és ennek is köszönhetően kontrollálni tudtuk a találkozót. Elégedett vagyok a csapatommal és örülök neki, hogy egy kicsit tudtam is forgatni az együttest.

Villámrajtot vett a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Porto elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésen, a hetedik percben már 8–1-re vezetett, és csak a tizedik percben hagyta ki az első lövését. De nemcsak pontosabban lőtt, hanem hátul is sokkal hatékonyabb volt ellenfelénél, Rodrigo Corralesben az első félidőben tizenhárom lövés, zömében ziccer akadt el. A hazaiak két kapusa mindössze két védéssel hozta le a félidőt úgy, hogy az első huszonöt percben nem értek labdához, és a portugál védelem is olyan volt, mint az átjáróház.

Az első játékrész utolsó gólját a vendégek beállója, Andreas Nilsson szerezte Kentin Mahé szenzációs átadásából, így az Építők tízgólos előnnyel mehetett szünetre – Momir Ilics edző kedvére forgathatta a csapatát, több felállást kipróbálhatott, mert a cserék beállásával egyáltalán nem tört meg a Veszprém játéka.

A második játékrészben próbáltak közelebb jönni a portugálok, de hamar kifulladtak, és a folytatásban kifejezetten gyengén játszottak, akadt egy tízperces periódus, amikor nem is szereztek gólt, így valódi esélyük nem volt a felzárkózásra. A vendégkapuban a Corrales helyére beálló Mike Jensen is remekelt, Jahja Omar hat gólt szerzett, a vége tükörsima, 40–26-os Veszprém-győzelem lett – de a Magdeburg sikere miatt a magyar csapat maradt a tabella harmadik helyén.