Két góllal nyert a Szeged a Kolstad ellen, közel a továbbjutás!

2024.02.15. 18:36
Bánhidi nyolc gólja is kellett a sikerhez (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában az OTP Bank-Pick Szeged 29–27-re legyőzte a Kolstadot, és ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT
11. FORDULÓ
OTP Bank-Pick Szeged–Kolstad (norvég) 29–27 (15–13)
Szeged, 4491 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok).
SZEGED: MIKLER R. – Bombac 1, Garciandia 1, Kalaras, BÁNHIDI 8, Bodó, Frimmel 4. Csere: Imsgard (kapus), SOSTARIC 6, Mackovsek 2, MARTINS 3, Szita 2, Jelinic, Sztepancic 2. Edző: Kárpáti Krisztin
KOLSTAD: BERGERUD – GUDJONSSON 8 (2), SETTERBLOM 5, Sagosen 2, Gullerud 3, LYSE 7 (1), Aalberg 2. Csere: Johannessen, Eck Aga, Hald, Rönning, Björkas. Edző: Stian Nilsen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 4–4. 11. p.: 5–6. 17. p.: 10–6. 21. p.: 11–7. 25. p.: 12–10. 28. p.: 14–11. 35. p.: 16–15. 40. p.: 18–18. 43. p.: 21–18. 51. p.: 23–23. 54. p.: 24–25. 56. p.: 26–25. 58. p.: 26–26. Kiállítások: 8, ill. 4 perc: Hétméteresek: –, ill. 4/3
Kárpáti Krisztián: – Mint ismeretes, az esztendő első bajnokiján Gyöngyösön vereséget szenvedtünk, a játékosok jól reagáltak a kudarcra, és ezúttal a közönségtől is hajtva a szebbik arcukat mutatták.
Stian Nilsen: – Azért szenvedtünk vereséget, mert Mikler Roland bravúrosan védett, továbbá a beállóposzton Bánhidi Bence megállíthatatlan volt.

SAJÁT KEZÉBE VETTE A SORSÁT a Szeged azzal, hogy az Eb-szünet utáni első BL-meccsét megnyerte. Csupán egy-egy fontos hiányzó volt mindkét oldalon: a Szegedből a beálló Matej Gaber, a Kolstadból a jobbátlövő Magnus Röd volt kénytelen sérülés miatt kihagyni a találkozót. Kárpáti Krisztián, a magyar csapat vezetőedzője a meccs előtti napon lapunknak elmondta, külön készülnek Sander Sagosenre, akire Röd hiányában még inkább épülhet a vendégek támadójátéka. A szakember azt is elárulta, hogy a két héttel ezelőtti, Gyöngyös elleni bajnoki vereség egyik legfőbb oka az volt, hogy tíz játékos is a januári Európa-bajnokságról „esett be” arra az összecsapásra.

Némileg váratlanul érhetett minket, hogy a Pick Aréna felső szektorait még ezen a továbbjutás szempontjából sorsdöntőnek nevezhető meccsen is kénytelenek voltak a szervezők letakarni. A telt ház elmaradt, de a csapatot így is csaknem 4500 szurkoló buzdította a helyszínen. A norvégok közül a bemutatás során természetesen a télen a Szegeddel szóba hozott Sagosen kapta a legnagyobb tapsot. A világ egyik legjobb játékosa két gólnál megállt csütörtök este, vagyis bejött a szakember terve.

A meccs legszebb megmozdulása Dean Bombac nevéhez fűződik, aki még a 8. percben varázslatos passzt adott Bánhidi Bence kezébe, aki nem hibázott. A magyar válogatott beállót Bodó Richárd és társai is rendre jól találták meg a falban. Mikler Roland védései jó alapot adtak ahhoz, hogy a Szeged az első félidőben három-négy gólos előnyt alakítson ki. A másik kapuban Bergerud szintén kiválóan védett, neki 20 védése volt Mikler 13 bravúrjával szemben.

A Szeged előnyben kézilabdázhatott, ami minden játékosának magabiztosságot adott. A 15–13-as első félidő után a 40. percben a Kolstad mégis utolérte a mieinket (18–18). Ekkor Kárpáti Krisztián előhúzta a két beállós, hét mezőnyjátékossal való támadójátékot, amit csapata a számos kiállítás miatt nem tudott teljesen kibontakoztatni. 23–19 után feltámadt a Kolstad, és 25–24-re átvette a vezetést. Az utolsó hat percben szerencsére volt még egy utolsó fordulat, amivel a Tisza-partiak megnyerték a továbbjutás szempontjából égető fontosságú összecsapást.

A csoport másik meccsén: Aalborg–Zagreb 32–22