A DVSC Schaeffler fontos győzelmet aratott Németországban

2024.02.04. 13:55
Vámos Petráék értékes győzelmet arattak a Bietigheim otthonában (Fotó: Kovács Péter, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a DVSC Németországban lépett pályára, a Bietigheim otthonában, és 31–27-re megverte a német bajnokot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
SG BBM BIETIGHEIM (német)–DVSC SCHAEFFLER 27–31 (15–13)
Ludwigsburg, 2800 néző. V: Ilijeva, Karbeszka (északmacedónok)
BIETIGHEIM: MORESCHI – Behrend 1, Kudlacz-Gloc 1, Gassama 2, Dulfer 2, X. Smits 3, MALA 4. Csere: Lönborg (kapus), Johansen, DÖLL 9, I. Smits 2, Faluvégi 2, Andersson, Dulfer 1. Edző: Jakob Vestergaard
DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 3 (2), HÁMORI 6, VÁMOS P. 4, FÜZI-TÓVIZI 3, KÁCSOR 7 (3), Petrus 1. Csere: BARTULOVIC (kapus), PLANÉTA, Haggerty, Hornyák D., Jovovics 2, GROSCH 2, VÁMOS M. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 5–5. 21. p.: 9–9. 39. p.: 16–16. 45. p.: 18–21. 51. p.: 24–25. 58. p.: 26–30. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 10/9, ill. 7/6
Jakob Vestergaard: – Nem vagyok sem büszke, sem boldog. A második félidőben kinyírtuk magunkat. Nem találtuk a saját játékunkat, talán a küzdőszellem is hiányzott. Egy az egyben simán megvertek bennünket. Vámos és Kácsor különösen nehéz feladat elé állította a védelmünket. Tizennyolc gólt kaptunk a második játékrészben, ami nagyon sok. Ráadásul a védekezés mellett támadásban sem tudtuk azt nyújtani, amit tudunk. Gratulálok a Debrecennek.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel és természetesen az eredménnyel is. Azt mondtam a lányoknak a meccs előtt, hogy a továbbjutással már teljesítettük a célunkat, ami óriási dolog a klub történetében, így a hátralévő három fordulóban próbálják meg élvezni a játékot és hogy itt vagyunk a Bajnokok Ligájában. Jó néhány kiváló teljesítmény volt ma, de csapat szinten is extrát nyújtottunk. Nagyon büszke vagyok a lányokra.

A két már biztosan továbbjutó együttes, a Bietigheim és a Debrecen ludwigsburgi összecsapásán visszavágott a hazai tízgólos vereségért (26–36) Szilágyi Zoltán csapata, amely a második félidőben 18 (!) gólt lőve fordított, és nyert 31–27-re.

Pedig a találkozó elején még nem a cívisvárosiaknak állt a zászló: magas hőfokon kezdődött a meccs, de ebből a pontosabban célzó hazaiak jöttek ki jobban. Ez főleg a bal oldali támadójátékuknak volt köszönhető, ám az első félidőben pályára lépő német mezőnyjátékosok közül csupán egy nem szerzett gólt, ami nem sok jót sejtetett. Technikai hibából mindkét oldalon jócskán akadt, így habár vezetett, nagyon ellépni nem tudott a német bajnok. Sőt, a Loki kétszer is egyenlített, és az első játékrész végén is csak kétgólos hátrányban volt.

A szünet után aztán a piros-fehérek megrázták magukat: és a 43. percben először a vezetést is magukhoz ragadták, addig mindössze két gólt engedélyeztek a házigazdának. Mi több, Vámos Míra vezérletével egy 5–1-es sorozattal el is léptek az alföldiek. Bár nem adta olcsón a bőrét a Bietigheim, ami a hajrá elején még okozott némi izgalmat, az utolsó öt percre olyan hátrányba került, ahonnan már nem volt visszaút, így kikapott a magyar bajnoki és kupabronzérmes Debrecentől.