Nyert a Debrecen Podgoricában, így óriási lépést tett a továbbjutás felé

2024.01.14. 15:47
Győzelmével a Debrecen nagy lépést tett a továbbjutás felé (Fotó: Kovács Péter, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a DVSC Montenegróba látogatott, és mivel hat góllal legyőzte a Buducsnosztot, óriási lépést tett a továbbjutás felé.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10.FORDULÓ

BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–DVSC SCHAEFFLER 21–27 (11–11)
Podgorica, 400
néző. V: Mata, Bustamante (spanyolok).
BUDUCSNOSZT: ATTINGRÉ – Marszenics 2, Ivanovics 1, Caliskan, Godec 4 (2), NIAKATÉ 8 (2), I. PAVICSEVICS 5. Csere: Giegerich (kapus), Popovics, J. Vukcsevics 1, Marlovics, Kadovics. Edző: Bojana Popovics
DEBRECEN: BARTULOVIC – Töpfner, HÁMORI K. 3, Haggerty 1, PLANÉTA 2, VÁMOS P. 6, VÁMOS M. 3. Csere: Gabriel (kapus), KÁCSOR 9 (3), Hornyák D., Füzi-Tóvizi, Johansson, Csernyánszki, Jovovics 1, Grosch 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–0. 13. p.: 3–4. 20. p.: 8–7. 29. p.: 11–10. 37. p.: 12–15. 45. p.: 15–19. 56. p.: 19–25. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Bojana Popovics: – Mindkét csapatnak fontos meccs volt, s a Debrecen nyerte meg. Jól kezdtünk, de nem tudtunk élni az ebből származó előnnyel. Sajnos ez nem csak erre a meccsre vonatkozik. Védekezésben az egy az egy elleni játékokat nem tudtuk megoldani, támadásban pedig egyre nehezebben szereztünk gólt. Annak örülök, hogy fiatal játékosaink lehetőséget kaptak és bizonyítottak, ők jelenthetik a jövőt.
Szilágyi Zoltán: – Nagy győzelem ez nekünk, főként annak tükrében, hogy rosszul kezdtük a meccset. A védekezésünk a hatvan perc alatt végig működött, ez volt a győzelmünk kulcsa. Büszke vagyok a lányokra, hiszen eddig kilenc pontot szereztünk, s ott állunk a továbbjutás kapujában.

A hőn áhított továbbjutás szempontjából rendkívül fontos mérkőzés várt a Debrecen női kézilabdázóira a nagy múltú montenegrói Buducsnoszt otthonában vasárnap délután, hiszen az egyik közvetlen rivális elleni újabb győzelem esetén óriási lépést tehettek volna a tavaszi BL-folytatás felé. A balkániaknál egyelőre nem nevezhető az idény közben hazatérő, korábban a Lokiban, Győrben és a Ferencvárosban is légióskodó átlövő, Jelena Deszpotovics, mert a Fradi színeiben ősszel már szerepelt az elitsorozatban.

A Szilágyi Zoltán által irányított együttes szombat kora reggeltől késő estig utazott Budapesten és Belgrádon keresztül Podgoricába. Ki tudja, talán a hosszú túra miatt, de pocsékul kezdte a meccset a magyar bajnoki bronzérmes. A 2019 és 2020 között Székesfehérváron védő, honosított francia Armelle Attingré elképesztően kezdett, az első hét, kapura tartó debreceni lövést hárította. Szilágyi tíz és fél perc után, 3–0-s montenegrói vezetésnél időt is kért, hogy felrázza támadásban gyengén muzsikáló játékosait. Sikerült, ezután gyorsan megtört a jég, Kácsor Gréta, a Vámos testvérek, Petra és Míra, illetve Hámori Konszuéla is betalált, így a Loki két és fél perc alatt 4–0-s rohammal átvette a vezetést. A hátralévő időben kiélezett volt a küzdelem, a védelmek mindkét oldalon jól teljesítettek, a támadójáték viszont döcögött.

A szünet után a Debrecen viszont már szemernyi kétséget sem hagyott afelől, hogy jelenleg jobb csapat a Buducsnosztnál. A pazar napot kifogó Kácsor vezérletével végképp magához tért támadásban a DVSC, amely saját kapuja előtt továbbra is keményen és hatékonyan állta útját a hazai rohamoknak (nem véletlenül fogalmazott a találkozó előtt a hajdúságiak válogatott jobbszélsője, Töpfner Alexandra, hogy az őszi, hazai meccsükhöz hasonlóan a védekezés ezúttal is kulcsfontosságú lesz). Egyre gördülékenyebben, felszabadultabban és magabiztosabban tették a dolgukat elöl a vendégek, így az előny is fokozatosan nőtt, az utolsó tíz percre 22–18-as vezetéssel fordultak rá a debreceniek.

A hazai 27–22-es siker után most 27–21-es győzelmet aratott az újabb roppant értékes két ponttal gazdagodó DVSC, ezzel a továbbjutás szempontjából megnyugtató helyzetből várhatja a hátralévő négy kört.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Debrecen. 21–27

60. perc: Megint kapott egy hetest a Buducsnoszt, amelyet Vukcsevics a léc alá lőtt. 21–27

59. perc: Jovovics vette észre a jobb oldalon Groscht, ő pedig könnyű gólt szerzett a szélről. 20–27

59. perc: Belül védekezés miatt kapott hetest a Buducsnoszt, amelyet Niakaté kihagyott, mert Gabriel kivédte!

58. perc: Emberelőnybe került a Debrecen, ráadásul hetest is kapott, amelyet Kácsor a jobb alsóba lőtt. 20–26

57. perc: Gyengén támadtak a hazaiak, de azért csak kiharcoltak egy hetest, amelyet Godecs a bal felsőbe lőtt. 20–25

56. perc: Vámos Petra nagyon belejött, kicselezte a védőket, és a jobb felsőbe lőtt. 19–25

56. perc: Viszonylag sokáig támadott a Debrecen, majd időt is kért.

55. perc: Markovicsot kiküldték két percre, csapata pedig viszonylag gyorsan labdát vesztett.

54. perc: Vámos Petra higanymozgással teremtett magának helyzetet, majd a kapuba lőtt. 19–24

53. perc: Passzívig játszottak a hazaiak, majd Bartulovic védett. Folytatódott a hazai akció, Godecs lövése ziccerből mellément.

52. perc: Jovovics jó csellel megugrasztotta a védőt, majd a hatosról a kapuba pattintott. 19–23

52. perc: Niakaté újabb jó betörése és ziccere hozott gólt a hazaiaknak. 19˜–22

51. perc: Jovovics betörése után hetest kapott a Debrecen, amelyet Kácsor a kapu jobb oldalába lőtt. 18–22

50. perc: Pavicsevics nagyon örült, mert szépségdíjas gólt lőtt a bal szélről. 18–21

49. perc: Hámori betört, úgy tűnt, hetes lesz a dologból, de a gyenge lövése valahogy beszédült a kapuba. 17–21

48. perc: Popovics vonalra lépett, így hiába szerzett gólt.

47. perc: Ivanovics maradt egyedül egyszer csak, és szépen be is lőtte, a másik oldalon a védőfalba betörő Vámos Petra szerzett gólt. 17–20

46. perc: Kácsor lövését most könnyen védte Attengré.

46. perc: Marszenics került helyzetbe a bal szélről, és szépen ejtett a kapuba. 16–19

45. perc: Nem tudtak lövőhelyzetbe kerülni, passzív miatt elvették tőlük, Vámos Míra megindult, és az üresen hagyott kapuba lőtt. 15–19

44. perc: Kácsor lövése elment a kapu mellett, jött a hazaiak időkérése.

43. perc: Niakaté kígyózó mozdulataira nehéz felkészülni, megint bedobta a helyzetét. 15–18

42. perc: Haggerty lövése a lécről pattant a kapuba. 14–18

41. perc: Grosch a kapufát találta el, majd megint csak Caliskan lövését védte Bartulovic.

40. perc: Mindkét csapat elhibázott egy-egy támadást,amikor a montenegróiak próbálkoztak, Caliskan lövését azonban védte Bartulovic.

40. perc: Gyors középkezdés után Planéta került helyzetbe, és szépen belőtte. 14–17

39. perc: Belül védekezés miatt kapott hetest a Buducsnoszt, amelyet Niakaté a jobb felsőbe bombázott. 14–16

38. perc: Kácsor jó passzából Hámori hozta magát helyzetbe, és a jobb felsőbe lőtt. 13–16

37. perc: Pavicsevics maradt egyedül a bal szélen, biztosan dobta be a bal alsóba a helyzetet. 13–15

37. perc: Újabb debreceni labdaszerzés hozta meg a közvetkező támadás lehetőségét, és gól lett a vége, mert Kácsor nagy erővel lőtt a bal alsóba. 12–15

36. perc: Rossz hazai támadás után Grosch kapta a labdát a jobb oldalon, és szépen belőtte éles szögből is. 12–14

35. perc: Niakaté kanyarodott fel egy átlövésre, és be is dobta, akárcsak a másik oldalon Vámos Petra, aki betörés után lőtt a kapuba. 12–13

33. perc: A Debrecen támadása sem tűnt valami hatékonynak, végül Kácsor lövését védte a kapus, éppen Grosch elé, akinek a próbálkozását szintén védte Attengré.

32. perc: Passzívig játszott a Buducsnoszt, de lövésig nem jutottak.

31. perc: Kácsor ugrott fel magasra, és bevágta a bal alsóba. 11–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 11–11

30. perc: Hetest kapott a Debrecen, Kácsor pedig a kapuba pattintott. 11–11

29. perc: Marszenics maradt nagyon egyedül, elkapott egy lepattanó labdát, és bedobta. 11–10

27. perc: Tóvizi labdát szerzett, majd hosszan támadott a Debrecen, Jovovics pedig betörés után magasan fölélőtt.

27. perc: Planéta bejött támadásba, és mindjárt egy jó nagy gólt dobott. 10–10

26. perc: Godecs szabadult meg az őrzőitől, és a bal alsóba lőtt. 10–9

25. perc: Bartulovic remek védése után Kácsort ellökték, a lövését védte a kapus, nem fújtak a bírók.

24. perc: Kácsor lövését blokkolták, passzívat mutattak a bírók, Csernyánszki alsó lövését kivédte a kapus.

23. perc: Tóvizi harcolt ki hetest, amelyet Töpfner kihagyott, de a Debrecenhez pattant vissza a labda.

22. perc: Passzívig játszottak a hazaiak, de nem jutottak lövőhelyzetig, egészen az utolsó pillanatig, amikor Niakaté óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 9–9

21. perc: Bartulovic szép védése után megint Kácsor góljának örülhettek a vendégek. 8–9

21. perc: Vámos Míra teljesen szabadon maradt a bal szélen, megkapta a labdát, és a hosszú felsőbe lőtt. 8–8

20. perc: Gyenge debreceni támadás után Pavicsevics igen könnyű gólt szerzett. 8–7

19. perc: Niakaté ellenállhatatlanul tört be két védő közé, és utána már könnyű dolga volt. 7–7

18. perc: Kácsor nem sokáig dédelgette a labdát, újabb nagy góllal jelentkezett. 6–7

18. perc: Ügyetlenkedtek a magyar védők, Godecs összeszedte, és bedobta. 6–6

17. perc: Gyorsan megindult a Debrecen, és Kácsor nagy lendülettel kintről előtte, a labda pedig a kapuba vágódott. 5–6

17. perc: Szabálytalan zárás miatt labdát vesztett a DVSC, az ellentámadás végén védett Bartulovic.

16. perc: Niakaté lövése kijött a kapufáról, Pavicsevics elkapta, és ő már belőtte. 5–5

15. perc: Kölcsönös hibázások után jöhetett a Debrecen, Vámos Petra remekül urott be a védők közé, és ügyes gólt szerzett. 4–5

14. perc: Hosszú támadás után Niakaté kissé jobbról nagyon kilőtte a hosszú felsőt. 4–4

13. perc: Most már a Debrecennél az előny, Haggerty labdaszerzése után Vámos Míra futott a kapu felé, kapta a labdát, és belőtte a ziccert. 3–4

13. perc: Egyenlő. Eladták a labdát a hazaiak, és a gyors debreceni támadás végén Hámori lőtte be a jobb alsóba. 3–3

12. perc: Haggerty labdát szerzett, Hámori Vámos Petrához játszott, aki ziccerből belőtte. 3–2

11. perc: Ott van! Kácsor kintről szépen kilőtte a jobb felsőt. 3–1

11. perc: Debreceni időkérés.

11. perc: Töpfner a kapus lába között akarta belőni, nyilván ez sem sikerült, mert Attingré védett. 100%-on áll..

11. perc: Tíz perc telt el debreceni gól nélkül... Talán majd most.

9. perc: Bartulovic szép védése után Hámori próbálta meg üres kapura belőni, de a kaput nem találta el.

8. perc: Vámos Petra ugrott fel lőni, „természetesen” telibe találta a kapust.

8. perc: Ivanovics lövése elment a kapu mellett, a Debrecen pedig utána emberelőnybe került.

6. perc: Hámori próbálta megszerezni az első debreceni gólt, de neki sem sikerült, megint védett a kapus.

6. perc: Niakaté gyalogolt be a védők közé, és biztosan belőtte a helyzetét. 3–0

5. perc: Vámos Míra nem túl jó lövése jött szélről, könnyen védett a kapus.

4. perc: Hetest kapott betörés után a Buducsnoszt, Godecs belőtte. 2–0

3. perc: Kácsor lövését az oldalvonalon kívülre védte a kapus. Tanácstalan maradt a debreceni csapat, és rossz lövéssel ért véget a támadás.

2. perc: Kácsor lefordulás után a kapus kezébe lőtt, azonnal indult Pavicsevics, és az üres kapuba lőtt. 1–0

1. perc: Máris kiküldték két percre Hámorit, jöttek a montenegróiak, de Bartolovic kivédte a lövést.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Buducsnoszt tiszta kékben, a Debrecen fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

A Debrecen egy sikerrel karnyújtásnyira kerül a továbbjutástól.

„Nagyon kemény mérkőzésre számítok, mindkét csapat tisztában van azzal, hogy a továbbjutás szempontjából fontos az összecsapás – mondta Töpfner Alexandra, a DVSC válogatott jobbszélsője. – Csakúgy, mint a debreceni meccsünkön, ezúttal is lényeges lesz a védekezés. Nagyon sűrű a programunk, de remélem, bírjuk a hármas terhelést. Szeretnénk nyerni Podgoricában, mert ezzel nagyon közel kerülhetnénk a célunkhoz.”

A hétközi váci Magyar Kupa-meccsről sérülés miatt hiányzó Planéta Szimonetta és Grosch Vivien is társaival tartott Montenegróba.