Végig csak rohant az eredmény után a Ferencváros, a Ljubljana elvitte a pontokat az Érd Arénából

R. Z.R. Z.
2024.01.20. 17:51
Klujber Katrin nyolc gólt szerzett (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör 11. fordulójában a Ferencváros 28–26-os vereséget szenvedett az Érd Arénában a szlovén Krim Ljubljana ellen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
B-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén) 26–28 (14–17)
Érd, Érd Aréna, 2000 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
FTC: Janurik – Malestein 2, Edwige, Tomori, Cvijics, Bölk 3, Márton G. 3. Csere: Böde-Bíró (kapus), Simon P. 1, KLUJBER 8 (2), KUKELY A. 6, Kisfaludy, Hársfalvi 3. Edző: Allan Heine
LJUBLJANA: VOJNOVIC – Radicsevics 2, B. Lazovic, GRBICS 9, Brnovics 1, DMITRIJEVA 9, MAVSAR 6. Csere: Arenhart (kapus), Spreitzer, Varagic 1, Klemencic, Pineau, Stanko. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 10. p.: 4–5. 17. p.: 7–7. 19. p.: 7–10. 23. p.: 10–14. 27. p.: 13–15. 37. p.: 15–21. 44. p.: 20–24. 49. p.: 22–27. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Allan Heine: – Minden vereség fájdalmas, de ez főleg az, hiszen még az utolsó másodpercekben is volt esélyünk. Kicsit úgy érzem, szerencsétlenek voltunk a mérkőzés bizonyos periódusaiban, ám összességében a Krim kontrollálta a meccset. Arra büszke vagyok, hogy a lányok nem adták fel, végig küzdöttek. Kis szerencsével meglehetett volna legalább az egy pont.
Dragan Adzsics: – Nagyon jó mérkőzést játszott a két csapat, külön kiemelném a hangulatot, ami az arénában volt. Köszönjük a szurkolóknak! A lányok a maximumot nyújtották az egész találkozón, így megérdemelten győztünk.

Már a kapunyitásra megtelt az Érd Aréna parkolója, többen várakoztak a pénztárnál, hogy bejussanak a csarnokba, és egész sokan gyűltek össze a lelátón is, mire a hazai csapat, a Ferencváros játékosai kifutottak melegíteni a pályára. Érezték a szurkolók is, hogy sorsdöntő csata vár kedvenceikre a Bajnokok Ligájában, hiszen a Krim Ljubljana legyőzésével megelőzhetik közvetlen riválisukat, és hatalmas lépést tehetnek a továbbjutás felé. Persze kifejezetten nehéz feladatnak tűnt a következő idényben már a magyar együttesben játszó Darja Dmitrijevával felálló szlovén kirakatcsapat ellen. Főleg, hogy a Fradi hét közben bizonytalan időre elvesztette a legjobb formát mutató légiósát, Andrea Lekicset, akinek a Vasas ellen eltört egy csont a kezében.

Ennek ellenére a zöld-fehérek óriási elánnal vetették bele magukat a küzdelembe. Janurik Kinga azonnal védéssel kezdett, támadásban viszont hiába próbáltak magas sebességen játszani a hazaiak, nagyon meg kellett szenvedniük minden találatért. A lendületesebb szlovének már az első tíz percben hárommal vezettek, de amikor a budapestiek összerántották a védelmüket, a szélsőkkel nem tudtak mit kezdeni. Kellett hozzá jó negyedóra, hogy a magyar csapat rendezze sorait, ezt követően viszont játékosai egyre többször verték meg egy az egyben a Krim védőit, Janurik pedig klasszisra valló megmozdulásokkal jelentkezett – a gátat azonban az egyenlítés sem szakította át. Hamar visszaállt a különbség, amiben hatalmas szerepet vállalt Dmitrijeva, aki már a 22. percben hét (!) gólnál járt – csak viszonyításképp, az első összecsapáson összesen nyolcat szerzett. Bár a szünet előtt rövid ideig úgy tűnt, a vendégek gyengébb periódusát kihasználva talán szorosabb lehet az eredmény, a védelem továbbra sem volt kellően határozott (14–17).

Ha valakinek illúziói lettek volna, hogy a második félidőben valami változik, gyorsan kijózanító pofont kapott, rögtön jött a hideg zuhany. A játék képe nem változott, hacsak nem annyiban, hogy a Fradi sorra kapta a gólokat. A válasz vezér hiányában rendre elmaradt a zöld-fehérektől, így a Krim hamar megduplázta előnyét. Negyedórával a vége előtt Klujber Katrin üres kapus góljánál aztán talpra pattant az egész aréna, teli torokból zúgott a „Mindent bele!”. A hajrára fordulva aztán már az elégedetlenkedéstől lett hangos a lelátó, miután több látványos játékvezetői hiba borzolta a kedélyeket. Több mint húsz perc telt el, mire ismét háromra, majd kettőre zárkózott fel az FTC. És még nem volt vége, sőt! A másik oldalon Böde-Bíró Blanka bravúros mozdulattal kirúgta Jovanka Radicsevics büntetőjét, egy támadással később pedig Janurik védett. Egy perc volt vissza, amikor a Ferencváros az egyenlítésért támadhatott, de Klujber fejbe lőtte a kapust, amiért kiállították, mi több, nyolc másodperccel a vége előtt egy már megszerzett labdát adott el Simon Petra, amivel a Ljubljana lezárta a találkozót.

Újabb vereségével nehéz helyzetbe került a Ferencváros, ugyanis a következő körben kötelező nyernie Bukarestben a Rapid vendégeként, és ezenkívül is legalább egy pontra szüksége lesz a biztos továbbjutáshoz. 26–28