Női kézi NB I: magabiztos győzelmet aratott idegenben az FTC

CS. M.CS. M.
2024.01.04. 20:03
Klujber Katrin ezúttal is főszereplő volt, 8 gólt dobott (Fotó: Micheller Szilvia)
Az FTC 38–26-ra, magabiztosan legyőzte idegenben az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján.

Nem sokáig volt kérdés, mi lesz a meccs kimenetele: a Ferencváros a szünetben öttel ment, végül 12 góllal győzött, magabiztosan, így már 11/11 sikernél jár ebben az idényben. A legeredményesebb játékos a magyar válogatott Klujber Katrin volt, aki 11 dobásból 8 gólt szerzett.

A zöld-fehérek betegségek miatt nélkülözték a mérkőzésen Angela Malesteint, Böde-Bíró Blankát, Bordás Rékát és Tomori Zsuzsát és még a hétvégén következő BL-meccsüket sem hagyhatták figyelmen kívül, vagyis tartalékosan felállva arattak 12 gólos győzelmet.

KÉZILABDA
NŐI NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–38
(13–18)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Asztalos, Szalay
FEHÉRVÁR: Tóth I Nikolett – Zrnic, Szmbatjan 3, Sulyok, Kövér 1, UTASI 5, Takó 2. Csere: Kubina 1, ORBÁN L. (kapusok), SZABÓ K. 6 (3), AFENTALER 6 (1), Dubán 1, Szemes, Bojtos, Tolnai 1. Edző: Horváth Roland
FTC: JANURIK – Kovács A. 4, KLUJBER 8 (1), LEKICS 5 (1), Cvijics 3, BÖLK 7, Hársfalvi 2. Csere: Mészáros V. (kapus), Edwige 1, Kisfaludy, Kukely A. 1, SIMON P. 5 (1), Márton G. 2, Kármán. Megbízott edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–7. 18. p.: 6–10. 24. p.: 9–13. 28. p.: 13–18. 34. p.: 14–22. 40. p.: 18–26. 46. p.: 21–31. 52. p.: 22–33. 58. p.: 24–36
. Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 4/3
Horváth Roland: – Teljesen újjá kellett szerveznünk a védekezést Besszer Borbála sérülése miatt, ez volt az egyik fontos célunk. Bizonyos szituációkat sikerült megoldani, de teljesen mások a paraméterek, az elképzelések ellenfelünknél, mint nálunk. Tovább kell tanulnunk.
Allan Heine: – A karácsonyi szünet előtt a két csapat felkészülési mérkőzésen találkozott, és azóta mintha teljesen más csapat lenne az Alba. Sokkal jobban játszott, de a saját teljesítményünkkel is elégedett vagyok. Megpróbáltuk kemény védekezéssel elbizonytalanítani a hazaiakat, jó volt a csapaton belüli egyensúly, mivel a jó védekezésből fontos gólokat szereztünk.

1. FTC 11 11 415–276 +139 22
2. Mosonmagyaróvár 12 11 1 420–322 +98 22
3. Győr 12 10 2 438–279 +159 20
4. Debrecen 11 10 1 349–264 +85 20
5. Vác 11 5 6 290–302 –12 10
6. Vasas 11 4 2 5 279–309 –30 10
7. Budaörs 11 4 1 6 308–338 –30 9
8. Dunaújváros 10 4 6 258–322 –64 8