Női kézi NB I: 18-cal nyert Dunaújvárosban a Győr

D. S. B.D. S. B.
2024.01.27. 18:53
Estelle Nze Minko és Kari Brattset vezérletével könnyedén nyert Dunaújvárosban a Győr (Fotó: Nagy Gábor)
Könnyed, 34–16-os győzelmet aratott a Dunaújvárosi KKA vendégeként a Győri Audi ETO KC a női kézilabda NB I 13. fordulójának szombati játéknapján, amelyen az MTK 28–17-re legyőzte hazai pályán az újonc Kozármislenyt, míg a Vác is simán, 34–22-re nyert Balatonbogláron a NEKA ellen.

A Győr legjobbja a 11 lövésből nyolcszor eredményes Estelle Nze Minko volt, míg Kari Brattset rontott kísérlet nélkül zárt hat találattal.

A Békéscsaba hazai pályán nem tudta gyarapítani pontjai számát, a Budaörs ugyanis többször vezetett öt góllal, végül 25–22-re nyert. Szintén pont nélkül maradt az újonc Vasas, amely otthon kapott ki 24–22-re a Fehérvártól.

NŐI KÉZILABDA NB I
MTK Budapest–Kozármisleny KA 28–17 (16–10)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 150 néző. V: Kiu G., Kiu T.
MTK: GYŐRI B. – Andróczki 3, Dakos 3, WEISHEITEL 4, Mészáros-Mihálffy 2, FARKAS JOHANNA 5 (1), Fekete B. 2.
Csere: Porobic (kapus), Poczetnyik L., PELCZÉDER 5, Szabó N. 1, Koronczai 2, Papp D. 1, Kobela, Török L.
Edző: Vágó Attila
KOZÁRMISLENY: PUSZTAI P. – Grénus, Bánfai V. 2, Hadnagy, Halász B., Brettner 2, Imrei N. 1.
Csere: Szabó Luca (kapus), Lengyel L., Imrei R. 3, Scheffer 2, Zsemberi, Grosics 3 (2), SZATMÁRI 4.
Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 14. p.: 9–4. 23. p.: 12–9. 44. p.: 23–13. 55. p.: 28–15.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Vágó Attila: – Az ellenfél tiszteletével készültünk fel a mérkőzésre, jó munkát végeznek Kozármislenyben. A védekezésünk fegyelmezett volt, mindkét kapus nagyszerűen védett, remélem, most már elindulunk felfelé.
Gyulay László: – Köszönöm szurkolóinknak, akik szép számban kísértek el bennünket a mérkőzésre. Igyekeztünk megszorítani az MTK-t, volt, amikor sikerült, főleg védekezésben, de egészében nem. Csalóka a hazaiak gyengébb szereplése, mert az őszi idényben rengeteg sérültjük volt, most már elindulnak felfelé a tabellán.

Dunaújvárosi Kohász KA–Győri Audi ETO KC 16–34 (9–16)
Dunaújváros, 700 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Agócs 1, Trawczynska 3 (1), Gajdos 1, Nick, Moreno, Szalai B. 2.
Csere: Oguntoye (kapus), Kopecz, Sallai N. 1, BORGYOS 2, Bouti, Paróczy 3, Horváth P. 2, Csáki, Arany R. 1.
Edző: Paic Róbert
GYŐR: Sandra Toft – Győri-Lukács 3, Rju Un Hi 2, Haugsted, BRATTSET 6, NZE-MINKO 8 (1), Szöllősi-Schatzl.
Csere: DUIJNDAM (kapus), V. KRISTIANSEN 3 (3), Blohm 4 (1), Farkas Júlia, DE PAULA 5 (1), Farkas E. 1, Broch, Kiss D. 1 (1), Rédecsi 1.
Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 13. p.: 3–11. 26. p.: 7–14. 36. p.: 10–20. 42. p.: 15–22. 51. p.: 15–28. 57. p.: 16–31.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek 1/1, ill. 6/6
Paic Róbert: – Mindkét játékrészben túlzottan tiszteltünk ellenfelünket, de természetesen nekünk más céljaink voltak ezen a találkozón. Szerettünk volna különböző részfeladatokat megoldani. A védekezésünkkel bizonyos időszakokat tekintve elégedettek lehettünk, ám lőtt góljaink száma borzasztóan alacsony.
Ulrik Kirkely: – Büszke vagyok a csapatomra, hogy végig ilyen koncentráltan tudott játszani, jól alkalmazta a megbeszélt taktikát. Örülök, hogy három akadémistánk is értékes játékpercekhez jutott és remekül játszott.

NEKA–Praktiker-Vác 22–34 (9–16)
Balatonboglár, 250 néző. V: Fekete, Hajdu.
NEKA: ZAJ – Miklós K., Lapos 2, Bató 3 (1), Győri V. 1, Faragó Lea 2 (1), Wald 3.
Csere: Petruska, Alaxai 2, KECELI-MÉSZÁROS 4, Munteanu-Korodi, Kriston, Pálmai 2, Molnár D. 2, Berei 1.
Edző: Bakó Botond
VÁC: BUKOVSZKY – Such 4, Kovács Anikó, KUCZORA 7 (1), Bordás 2, CSÍKOS L. 5, Ballai A. 2.
Csere: Győri A. (kapus) 1, Marincsák 3, BALLAI B. 5, Kovalcsik J., Csire 2, Bánfai K. 3, Kurucz A.
Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 7. p.: 5–4. 15. p.: 7–7. 21. p.: 7–11. 24. p.: 8–11. 28. p.: 8–15. 32. p.: 10–17. 36. p.: 10–20. 45. p.: 15–23. 54. p.: 19–30.
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Bakó Botond: – Önmagunkhoz képest az idény leggyengébb teljesítményét nyújtottuk. Rengeteg ki nem kényszerített hibát követtünk el, ami eddig nem volt jellemző ránk. Dekoncentráltak voltunk, bármit léptünk, csak hibáztunk. Bármennyire is fáj ez a vereség, túl kell lépnünk rajta és újult erővel dolgoznunk tovább.
Herbert Gábor: – Nagyon elégedett vagyok, jól kézilabdáztunk, igaz, az első tizenöt percben sokat hibáztunk, főleg védekezésben. Akkor nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, a folytatásban már jó teljesítményt nyújtottunk, bár a szerencse is sokszor mellénk szegődött. A végeredmény alapján biztos győzelmet arattunk, ez a nemzetközi kupaszereplésünk hozadéka is.

Vasas SC–Alba Fehérvár KC 22–24 (11–12)
Sterbinszky Amália Sportcsarnok, 400 néző. V: Paska, Vastag.
VASAS: Zsigmond – Domokos 1, Ferenczy D. 1, Dombi 3, Juhász F. 1, SZILOVICS 9, Oláh K. 3 (3).
Csere: Balog Judit (kapus), Fodor N., Vámosi 1, Mihály, Boldizsár, Szűcsné Sirián 2, Pénzes, Lengyel E.. Győrfi 1.
Edző: Konkoly Csaba
FEHÉRVÁR: KUBINA – Szemes 2, Szmbatjan 4, Kövér 2, SZABÓ K. 7 (2), Utasi 2, TAKÓ 5.
Csere: Tóth Nikolett (kapus), Orbán, Afentaler, Dubán, Tolnai, Zrnic, Bojtos, Sulyok, Kocsis B. 2.
Edző: Horváth Roland
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 3–4. 17. p.: 6–8. 22. p.: 7–10. 36. p.: 12–15. 41. p.: 13–17. 47. p.: 15–20. 53. p.: 19–20. 58. p.: 20–22.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Egész meccsen a kialakult hátrányunkat próbáltuk ledolgozni, de az Alba jó teljesítménye ezt nem engedte. Sok párharcot vesztettünk el, főleg a kapusokkal szemben, rengeteg volt a hiba, és az előnyöket sem tudtuk kihasználni.
Horváth Roland: – Nehéz meccsre számítottam, a csapat az elmúlt két hétben csak védekezett, ami meg is látszott, ráadásul nagyon jó kapusteljesítmény jött hozzá. Talán sosem tetszett még ennyire a csapat küzdelme.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Moyra-Budaörs 22–25 (10–11)
Békéscsaba, 800 néző. V: Altmár, Horváth M.
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 2, Török F. 2, GYIMESI 4, BENCSIK B., Román 3, SZONDI 4.
Csere: Szabó D. (kapus), Mayer 3, Aranyi V. 1, Kukely K., Borbély M. 3 (3).
Edző: Rác Sándor
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szabó-Májer 1, Szekerczés 3 (2), Hudák, Gorilszka, Debreczeni-Klivinyi 2, SZABÓ A. 7.
Csere: Mistina (kapus), PÁLOS-BOGNÁR 3, VÁRTOK T. 5, UHRIN 4, Schneider, Szövérdffy-Szabadfi, Gergely-Zsigmond.
Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 10, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Rác Sándor: – Nagyon hiányzott a csapatból Marija Lanistanin, emiatt voltak gondjaink elöl. Problémát jelentett a sok eladott labda, és a második félidőt nem kezdtük jól. A védekezésre semmi rosszat nem mondhatok, a szívüket-lelküket kitették a lányok. A végén visszajöttünk a mérkőzésbe, de nem találtuk a hét a hat elleni játék ellenszerét, a szélről több gólt is kaptunk.
Buday Dániel: – A megérdemelt sikert a védekezésünk és a kapusteljesítményünk hozta meg, támadásban sokat hibáztunk. A második félidőben a hét a hat elleni játékunk jól működött. Végig kiélezett mérkőzés volt, melyen fontos pontokat szereztünk, de ezekért meg kellett küzdeni.

DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 21–24 (8–14)
Debrecen, 2100 néző. V: Horváth P., Marton.
DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 6 (6), Hámori 3, Haggerty, Planéta 1, Vámos P. 2, Petrus 1.
Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, Vámos M. 1, Jovovics 2, Johansson, Hornyák D., Füzi-Tóvizi 3, Csernyánszki, Grosch 1.
Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 3 (1), KLUJBER 8 (4), SIMON P. 3, Edwige, Bölk, Márton G. 2.
Csere: Janurik (kapus), Cvijics 2, KUKELY A. 3, Hársfalvi J. 3.
Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 5 perc: 1–1. 9. p.: 3–2. 19. p.: 5–10. 26. p.: 7–13. 39. p.: 13–15. 49. p.: 15–21. 58. p.: 18–24.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 7/5
Szilágyi Zoltán: – Megérdemelten nyert a vendégcsapat. Kishitűen játszottunk, csak akkor mertük megcsinálni azt, amit tudunk, amikor már mindegy volt a végén. A támadójátékunk az első félidőben kritikán aluli volt, a második játékrész jobban kezdődött, de amikor közel kerültünk a Fradihoz, megint jöttek az érthetetlen hibák, a rossz döntések és elúszott a meccs.
Allan Heine: – Nagy küzdelem volt. Arra számítottunk, hogy Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszunk, és így is lett. Fizikailag nagyon megterhelő hatvan perc volt. A találkozón kapott piros lap után kicsit gondba kerültünk, de sikerült gyorsan rendezni a sorokat. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, akik hihetetlen teljesítményt nyújtottak.