Női kézi El: súlyos vereséget szenvedett Norvégiában a Vác

CS. M.CS. M.
2024.01.14. 15:34
Sima vereséget szenvedett a Vác Norvégiában (Fotó: Vác)
A Vác 35–17-re kikapott a norvég Storhamartól a női kézilabda Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában.

Nem lehetett sokáig izgulni. Az egyébként is esélyesebb Storhamar jól, lendületesen kezdett, míg a Vác teljesen beragadt, s csaknem 20 perc kellett hozzá, hogy eljusson öt gólig.

A szünetben hattal mentek a norvégok (16–10), de a második félidő még ennél is simábbra sikeredett. Húsz végül nem lett közte, de kinyílt az olló, a váciak 35–17-re kikaptak.

Marincsák Nikolett hat, Kuczora Csenge három góllal, Bukovszky Anna 13 védéssel zárt. A túloldalon Olivia Linnea Löfqvist hét, Kristin Venn hat, Tina Abdulla öt alkalommal talált be, Olivia Lykke Nygaard húsz védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az egy-egy döntetlennel és vereséggel álló magyar együttes egy hét múlva a dán Nyköbing Falster HB-t fogadja a csoportkör harmadik fordulójában.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Storhamar HE (norvég)–Praktiker-Vác 35–17
(16–10)
Hamar, 900 néző. V: Schaad, Müller (svájciak).
STORHAMAR: LYKKE-NYGAARD – ABDULA 5, RIVAS-TOFT 4 (1), Obaidli, Högseth 4, Svele 3, VENN 6. Csere: LÖFQVIST 7, Amundsen, Nestaker 1, A. Jacobsen 1, Ellertsen 2, Enger 2. Edző: Kenneth Gabrielsen
VÁC:
Csizmadia – Such 2, Kovács Anikó 1, Tyiskov-Helembai 1, Kuczora 3 (1), Marincsák 6, Ballai A. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Csíkos L. 2, Bordás, Ballai B. 2, Csire, Bánfai K., Ferenczy F., Kovalcsik J. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p
erc: 4–0. 14. p.: 9–3. 22. p.: 13–5. 36. p.: 20–10. 46. p.: 25–12. 53. p.: 31–14. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Herbert Gábor:
– Tudtuk, milyen sebességgel támadnak, arra készültünk, hogy a beállót megjátsszák középen, erre eldobáltuk a labdákat. Az első félidőben volt tizenegy technikai hibánk, ezekből kaptunk hét lerohanásgólt, illetve kétszer a kezükbe adtuk a labdát jó védekezés után, ami megpecsételte a sorsunkat. A második félidő katasztrófa volt, azt is elfelejtettük, amit tudunk, a játékosaimban sokkal több van annál, mint amit megmutattak, mélyen a saját szintünk alá mentünk. Elnézést szeretnék kérni mindenkitől.