Női kézi BL: a Metz nagy csatában nyert a Vipers ellen

R. P.R. P.
2024.01.07. 17:53
Kristina Jörgensen nyolc gólig jutott (Fotó: EHF)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában az Odense három góllal legyőzte a Bietigheimet. A CSM Bucuresti 70 gólos meccsen ütötte ki a Podgoricát, míg a Metz legyőzte a címvédő Viperst.

A Metz a félidőben még hátrányban volt a legutóbbi három kiírást megnyerő Vipers ellen, ám a második 30 percben fordított. Ehhez szükség volt Kristina Jörgensen kilenc góljára és Chloé Valentini hét találatára is. A Vipersben Anna Vjahireva is hét gólt termelt.

A norvégok veresége azt jelenti, hogy a bravúros döntetlent elérő Ferencváros maradt az 5. helyen, javítva esélyeit a továbbjutásra.

CSM Bucuresti semmi esélyt sem adott a Buducsnoszt Podgoricának. Már a szünetben kilencgólos előnyt épített ki, s a végére megduplázódott a különbség – 44–26 lett a vége. Vilde Mortensen Ingstad nyolc góllal volt a találkozó legeredményesebbje, Cristina Neagu is hétig jutott.

A Bietigheim hazai pályán kapott ki az Odensétől. A német csapatban Szikora Melinda és Faluvégi Dorottya még sérült, míg Háfra Noémi nem léphetett pályára, mivel ebben kiírásban már játszott másik csapatban, mégpedig a Buducsnosztban.