Az MTK mínusz hatról fordított, mégis a Vác nyert a női kézi NB I-ben

K. B.K. B.
2024.01.18. 19:59
Kuczora Csenge nyolc gólig jutottFotó: Török Attila
A Vác hazai pályán 32–29-re legyőzte az MTK Budapestet csütörtökön, a női kézilabda NB I 12. fordulójában.

Az első félidőben a Vác 13–7-nél hat góllal is vezetett, a félidőre viszont csökkent a különbség, 16–12-vel vonultak le a csapatok. A második játékrészben az MTK apránként dolgozta le hátrányát, s 25–24-nél a vezetést is átvette,  ekkor tíz perc maradt a találkozó végéig. Noha az MTK két góllal is vezetett, a végén a Vác döntetlen állást követően egymás után három gólt dobott, és ezzel 32–29-re megnyerte a meccset.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Kuczora Csenge volt, ő nyolc gólig jutott.

KÉZILABDA
• NŐI NB I
Praktiker-Vác–MTK Budapest 32–29 (16–12)
Vác, 500 néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: Bukovszky – Such 1, BALLAI B. 4, Bordás 2, KUCZORA 8 (4), Marincsák 3, BALLAI A. 4. Csere: Győri A., CSIZMADIA F. (kapusok), CSÍKOS 6, Kovalcsik J. 2, Bánfai K. 2, Kurucz A. Edző: Herbert Gábor
MTK: Győri B. – Andróczki 3, Mészáros-Mihálffy 1, FARKAS JOHANNA 8 (2), Dakos 2, Poczetnyik 2, Fekete B. 2. Csere: Porobic (kapus), Weisheitel, KORONCZAI 4 (1), KEKEZOVICS 5, Szabó Nina, Papp D. 1, Pelczéder 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 18. p.: 11–6. 26. p.: 14–10. 32. p.: 17–12. 38. p.: 20–18. 44. p.: 23–22. 50. p.: 25–25. 53. p.: 26–28. 57. p.: 28–29. Kiállítások: 4, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Herbert Gábor: – Két dolog van, amihez nem értek: a nőkhöz, illetve a kézilabdához.
Vágó Attila: – Kár, hogy az első félidőben úgy kézilabdáztunk, ahogy. A szünet után sikerült felpörögnünk, de ennyi rossz döntés nem fér bele.