Női kézi-vb: Szenegállal lett teljes a mieink csoportja a középdöntőben

K. Zs.K. Zs.
2023.12.05. 19:29
Harcos meccset vívott egymással Kína és Szenegál (Fotó: AFP)
Szenegál 22–15-re legyőzte Kínát a női kézilabda-világbajnokság keddi játéknapján, ezzel megszerezte a harmadik helyet az A-csoportban, ami egyenlő a továbbjutással – valamint azzal, hogy az afrikai csapat is ellenfele lesz a mieinknek a középdöntőben, méghozzá rögtön a csütörtöki nyitányon. Az E-csoportból Szerbia jutott tovább harmadikként.

Szenegál a horvátok elleni bravúros döntetlennek köszönhetően lépéselőnyben várta a ki-ki mérkőzést, annak tudatában, hogy kedden is elég az iksz továbbjutáshoz. Az afrikai csapat az első játékrész nagy részében vezetett, néggyel is meglépett (6–2), de Kína a szünetre visszakapaszkodott (9–9). Az ázsiaiak a második félidő hajrájáig reménykedhettek, 14–14 után a szenegáliak 6–1-es rohammal eldöntötték a meccset – ők jutottak tovább. Soukeina Sagna nyolc góllal volt a győztes csapat legeredményesebb játékosa.

A mieink csütörtökön Szenegál ellen kezdik meg a középdöntőt, majd szombaton következik az A-csoportot hibátlanul megnyerő – kedd este a horvátokat 22–17-re legyőző – Svédország, végül, jövő hétfőn Horvátország.

Az E-csoportban Szerbia és Chile csapott össze a harmadik helyért, és bár a dél-amerikaiak az első húsz-huszonkét percben jól tartották magukat (5–5), időkérésről visszatérve a szerbek dobták a következő öt gólt, így a szünetre megnyugtató előnyt szereztek – aztán a fordulás után fokozatosan növelték azt, és kiütéssel nyertek.

A szerbeknél Alekszandra Sztamenics hét gólt lőtt, a magyarországi légiósok közül a debreceni balátlövő, Jovana Jovovics három góllal, a kapus Kubina Molli (Alba Fehérvár) három védéssel járult hozzá a sikerhez.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)