Női kézi NB I: visszavágott a Vasas a Kisvárdának, és ezzel 5. a vb előtt

N. T.N. T.
2023.11.19. 20:43
A Vasas az ötödik helyről várhatja a folytatást (Fotó: vasassc.hu)
A női kézilabda NB I 9. fordulójában a Vasas hazai pályán öt góllal legyőzte a Kisvárdát, ezzel visszavágott a Magyar Kupában elszenvedett hétközi vereségért, és 5. helyen áll a tabellán a világbajnokság miatti szünet előtt.

Ez volt a női bajnokság utolsó mérkőzése a hónap végén kezdődő olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt, a következő élvonalbeli találkozót december 29-én épp a pontvadászatban immár öt forduló óta nyeretlen Kisvárda játssza majd, amikor is a Bajnokok Ligája-résztvevő Debrecent fogadja.

A mostani találkozó legeredményesebbje a vasasos Szilovics Fanni lett hét találattal, Domokos Dalma hatszor volt eredményes a hazaiaknál, akárcsak a szabolcsiak japán játékosa, Akijama Nacumi. A vb-re készülő magyar válogatottból a kisvárdai Juhász Gréta négy kísérletéből hármat értékesített.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
VASAS SC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–25 (16–17)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 350 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
VASAS: Zsigmond P. – DOMOKOS D. 6, Ferenczy D. 1, DOMBI K. 4, SZILOVICS 7, Juhász F. 1, Bodor N. 2. Csere: BALOG J. (kapus), OLÁH K. 5 (5), Gaschler, Szűcsné Sirián 2, Boldizsár B. 1, Vámosi, Györfi 1. Edző: Konkoly Csaba
KISVÁRDA: Torda – AKIJAMA 6 (3), Novak 2, SZABÓ LILI 4, Ajano 2, Siska 1, MÉRAI 4. Csere: Mátéfi D. (kapus), Karnik Sz. 2, Juhász Gréta 3, Bucsi, Kovalcsik B. 1, Makó, Gém, Makkai. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 19. p.: 9–11. 27. p.: 14–14. 41. p.: 20–19. 53. p.: 26–20.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Konkoly Csaba:
– Amit megbeszéltünk, azt támadásban és védekezésben is megcsinálta a csapat már az első félidőben is, de nem teljesen pontosan. A szünet után ehhez jó kapusteljesítmény is társult, ez hozta meg a győzelmet, ami a Kisvárda ellen tizenkét góllal elveszített hétközi Magyar Kupa-mérkőzés után a játékosok sportemberi nagyságát is dicséri.
Józsa Krisztián: – A második félidő alapján mindenképpen megérdemelt a Vasas győzelme. Nem tudtuk megismételni a Magyar Kupában ugyanitt mutatott játékunkat, a Vasas sokkal motiváltabb volt.

1. Mosonmagyaróvár 11 10 1 378–287 +91 20
2. Győr 11 9 2 395–251 +144 18
3. FTC 9 9 339–224 +115 18
4. Debrecen 9 8 1 286–218 +68 16
5. Vasas 10 4 2 4 253–281 –28 10
6. Vác 10 4 6 262–278 –16 8
7. Fehérvár 10 3 1 6 277–308 –31 7
8. Budaörs 10 3 1 6 280–312 –32 7