Női kézi NB I: 11–1-es hajrával fordított a Mosonmagyaróvár

K. Zs.K. Zs.
2023.11.10. 19:35
Pásztor Noémi úgy érzi, most van itt az ideje egy külföldi kalandnak (Fotó: Kisalföld/Nagy Gábor)
A nagyot küzdő Békéscsaba sokáig tartotta magát, még 29–28-nál is vezetett, ám a következő tíz gólt a házigazda lőtte, így érvényesült a papírforma: a Mosonmagyaróvár 39–30-ra megnyerte a két csapat péntek esti mérkőzését a női kézilabda NB I-ben. Gyurka János csapata sorozatban a hetedik bajnoki meccsén győzött.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–TAPPE–BÉKÉSCSABAI ENKSE 39–30 (20–19)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. V: Fekete T., Hajdu T.
MKC: SZEMEREY – Udvardi 5, Albek 1, PÁSZTOR N. 6, TÓTH G. 7, Tóth Eszter 3 (1), Schatzl Natalie 5. Csere: HADFI (kapus), Varga Emília 1, I. Ivancok 4, Faragó L., Sztankovics K., LANCZ 7 (1), Tóth Nikolett. Edző: Gyurka János
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 3, Lanistanin 5, Mayer, Gyimesi 3, BENCSIK B. 4, SZONDI 9. Csere: Szabó D. (kapus), Román 2, Csáki L. 1, Termány 3, Török F., Kukely K. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 8. p.: 7–3. 16. p.: 10–10. 23. p.: 14–15. 30. p.: 20–19. 38. p.: 24–21. 41. p.: 24–24. 50. p.: 28–29. 59. p.: 38–29. 60. p.: 39–30
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Gyurka János:
– A hajrában már felszabadultan játszottunk, akkor támadásban és védekezésben is azt nyújtottuk, amit akartunk. A Békéscsaba képes kreatív kézilabdára, és jól fel is készült belőlünk. Nehézkes mérkőzés volt, sokat hibáztunk, és ránk nem jellemző módon tíz kidolgozott ziccert is kihagytunk. A válogatott szünet után néhányan nem találták a formájukat. A szív diadala volt a meccs. Voltak olyanok, akik hátukra vették a csapatot, Lancz Barbora például sokat tett hozzá a sikerhez a hajrában.
Rácz Sándor: – Mi sem gondoltuk, hogy képesek leszünk ilyen teljesítményt nyújtani. Az egyik legjobb meccsünk volt ez, hiszen a bajnokság egyik legerősebb csapatát kényszerítettük nagy csatára. A futós játékhoz nem vagyunk hozzászokva, elfáradtunk a végére, ez okozta a vesztünket.